שבועיים לאחר שהוכרזו על הבמה בברצלונה זוג מכשירי הדגל החדשים של סמסונג, Galaxy S9 ו-Galaxy S9 Plus, הושקו גם בישראל ובמהלך השבוע הקרוב יגיעו המכשירים אל המדפים. המחיר הרשמי הבסיסי הוא 3,299 שקלים, אם כי ניתן גם למצוא מכשירים בייבוא רשמי במחיר נמוך יותר.

באירוע שערכה הבוקר בתל אביב, הציגו אנשי סמסונג ישראל את המכשירים והדגימו את התכונות המרכזיות שלהם. במבט ראשוני אין הרבה הבדלים עיצוביים בין מכשירי הדור הקודם, Galaxy S8, לבין מכשירי הדור החדש. החידושים העיקריים מתמקדים בחומרת המכשיר ובראשם נמצא מערך הצילום שזכה למספר שיפורים משמעותיים, ביניהם מפתח צמצם המשתנה בהתאם לכמות האור העוברת בעדשה וכן תמיכה בהילוך איטי במיוחד (Super Slow-Motion).

סמסונג מתפארת בנוסף בטכנולוגיות המציאות הרבודה ששולבו במכשיר. אחת מהטכנולוגיות הללו מסייעת ליצור אימוג'י AR, דמות מונפשת הכוללת את תווי פניו של המשתמש ואף מעתיקה את הבעות פניו, בדומה לאנימוג'י הקיים ב-iPhone X. במכשיר מוצאים גם רמקולים סטריאופונים התומכים בתקן Dolby Atmos.

"ב-S9 המצלמה נולדה מחדש וסביבה עוצב כל הטלפון. זו המצלמה הטובה והמתקדמת ביותר בעולם. ההשראה שלנו למצלמה הזו היא העין האנושית", אמר באירוע גיא היבש, מנהל חטיבת המובייל בסמסונג ישראל.

מסך אין-סופי ומפרט חזק

ל-S9 ול-S9 Plus מסך מסוג S-AMOLED ביחס 18.5:9 הגולש לצדדים בעיצוב שמכונה על ידי החברה כ-Infinity Display. הגדלים של המסכים הם 5.8 ו-6.2 אינץ', בהתאמה, וברזולוציה של 1440×2960 פיקסלים. המכשירים שיימכרו בישראל מגיעים עם שבב Exynos 9810 מתומן ליבות, כאשר זיכרון העבודה יהיה 4 גיגה-בייט לדגם הרגיל ו-6 גיגה-בייט עבור דגם ה-Plus. סוללת המכשיר ב-S9 היא בנפח 3,000 מילי-אמפר/שעה ובדגם ה-S9 Plus היא מציעה קיבולת של 3,500 מילי-אמפר/שעה.

את Galaxy S9 יהיה ניתן לרכוש בשני נפחי אחסון, 64 או 128 גיגה-בייט, בעוד ש-S9 Plus יוצע בנפח אחסון של 128 גיגה-בייט בלבד. לישראל יגיעו המכשירים בשלושה צבעים: אפור-טיטניום, שחור-חצות וסגול-לילך.

כאמור, בעוד שכל משווק נוקב במחיר שונה, סאני תקשורת, יבואנית מכשירי סמסונג בישראל, מוכרת את ה-S9 בנפח 64 גיגה-בייט תמורת 3,299 שקלים, S9 בנפח 128 גיגה-בייט יימכר תמורת 3,499 שקלים ודגם ה-S9 Plus תמורת 3,899 שקלים. במבצעי ההשקה הראשונים ניתן אף לקבל גם ערכות אביזרים משלימים.