חוקרים באוניברסיטה הטכנית של אוסטריה חשפו פרצת אבטחה חמורה במכשירי ה-Galaxy S7 של סמסונג (Samsung). פריצה זו, הנשענת על מתקפת Meltdown שנתגלתה כמעט בכל סוגי המעבדים מוקדם יותר השנה, עשויה לאפשר להאקר להשתלט לחלוטין על המכשיר ואף להשיג גישה לכל המידע השמור בו – כולל פרטים אישיים או מספרי חשבונות בנק וסיסמאות.

לטענת החוקרים, ייתכן בהחלט כי מכשיר Galaxy S7 איננו היחיד שחשוף למתקפה זו. ״ייתכן שיש עוד מאות מיליוני טלפונים שניתן לפרוץ אליהם באמצעות מתקפת Meltdown ופרצה זו טרם תוקנה מאחר והיצרניות עצמן לא מודעות אליה״, כך לפי החוקר מייקל שוורץ (Michael Shwarz).

סמסונג, מצידה, טוענת כי דווקא הייתה מודעת לפרצה זו במכשירי Galaxy S7, והפיצה בחודש האחרון (יולי) עדכון תוכנה שחוסם פרצה זו. אולם מאחר ועדכוני התוכנה עשויים להתעכב בדרכם אל הלקוחות – הם תלויים גם במפיצים ורשתות סלולר מקומיות – סביר להניח כי חלק לא קטן ממכשירי Galaxy S7 שנמכרו לאורך השנים עדיין חשופים למתקפה. בעניין זה, סמסונג לא מפרסמת מספרים מדויקים לגבי כמות המכשירים שעדיין ניתן לפרוץ אליהם תוך שימוש במתקפה זו, אלא רק טוענת כי נכון להיום, לא ידוע לה על אף מקרה שבו מכשיר גלקסי נפרץ באמצעות מתקפת Meltdown ומדובר לפיכך בסיכון תיאורטי בלבד.