מגזין הצרכנות האמריקאי Consumer Reports, הזכור לנו מפרשת Anntennagate של iPhone 4 ו-Bendgate של iPhone 6 מצא כי דגם Galaxy S7 Active שהושק לאחרונה במדינה, אינו חסין כנגד מים כפי שמצהירה סמסונג (Samsung) במפרט המכשיר.

דגם האקטיב, בדומה לשאר דגמי Galaxy S7 (גלקסי אס 7) של סמסונג, מסוגל להמשיך ולפעול גם לאחר טבילה במים בעומק של מטר וחצי למשך 30 דקות ובבדיקה של Consumer Report במעבדה בניסיון לשחזר את אותם התנאים התגלה כי המכשיר לא עמד בלחץ ומים חדרו לתוכו. יש לציין כי בדיקה דומה ערך המגזין לדגמי Galaxy S7 האחרים והם כן עברו בהצלחה.

הנזק שנגרם הוא על פניו בלתי הפיך. מלבד חדירת מים לגוף המכשיר, ניתן לראות בוידאו שפרסם המגזין כי מים חדרו לעדשות המצלמה ואף למגירת כרטיס ה-SIM. כתוצאה מהבדיקה אמנם המכשיר המשיך לפעול, אך המסך הראה סימנים אחרונים של חיים וכי סביר כי התפשטות של קורוזיה זה רק עניין של זמן.

Consumer Reports חשבו כי מדובר במכשיר תקול ולכן החליטו לנסות ולבצע את הבדיקה בשנית על מכשיר חדש, אולם התוצאה בבדיקה של המכשיר הנוסף הראתה תוצאה דומה. בשל העובדה כי הדגמים הרגילים של Galaxy S7 עברו את אותה הבדיקה בדיוק, לא ברור מה גרם לדגם האקטיב להיכשל ואת זה תצטרך סמסונג לבדוק.

קרא עוד:  גוגל החלה לעדכן את מכשירי ה-Pixel דרך חנות האנדרואיד