האירוע שסמסונג (Samsung) ערכה אמש היה נוצץ, אך המכשירים החדשים היו נוצצים עוד יותר. ה-Galaxy S6 (גלקסי אס 6) ו-Galaxy S6 Edge (גלקסי אס 6 אדג') הם ללא ספק השינוי הגדול שסמסונג הציגה בשנים האחרונות עם מראה מתכתית, עיצוב חדש ושינויים נוספים.

נוטשת את הפלסטיק
העיצוב הוא הדבר הבולט ביותר במכשיר, כאשר סמסונג החליטה לעשות את המעבר למתכת באופן רשמי, דבר שרבים ציפו ממנה לעשות עוד לפני כן. לדבריה, היא התעקשה לא לעשות את המעבר עד אשר היא הייתה בטוחה שאין צורך ממשי בהחלפת הסוללה, וזה גם אחד השיפורים המרכזיים במכשיר, למרות שבפועל הוקטן נפח הסוללה.

ראש בראש: S5, S6 iPhone6
ראש בראש: S5, S6 iPhone6

מסגרת ה-Galaxy S6 דקיקה למדי, מתכת כמובן, עם דפנות עגלגלות המזכירות את ה-Galaxy Alpha, המכשיר המתכתי הראשון של החברה שירד מהמדפים מוקדם מהצפוי. יש שיאמרו כי העיצוב מזכיר קצת את ה-iPhone 6, וקשה לנו עוד לומר אך בהחלט יש דימיון. סמסונג גם צמצמה את המסגרת סביב המסך, והצליחה להקטין את המכשיר ולמתוח את מסך ה-5.1 אינץ' כמה שיותר. זה בעיקר מורגש כאשר אוחזים במכשיר ביד אחת בצורה נוחה יותר התודות לצדדים הקמורים של המסך. מסגרת ה- Galaxy S6 Edge מרגישה דקה אף יותר מה-S6, למרות שעובי המכשיר דומה. כאשר מחזיקים את המכשיר היד לא מפריעה ולא נוגעת במסך הקמור ומאוד קל לתפעל אותו.

בחלקו האחורי של כל מכשיר נמצאת המצלמה עם חיישן 16 מגה פיקסל וצמצם פתוח מאוד F1.9 כאשר בזכותו המצלמה מתמודדת היטב בצילום בתנאי תאורה קשים ואף עוזר בהפחתה של ה"רעש הדיגיטלי" בתמונה הסופית.

קרא עוד:  וואן פלוס מציגה יכולת טעינה איטית כדי לשמור על חיי הסוללה

עוד בנושא

גם ממשק ה-Touchwiz זכה לרענון, כאשר ממשק המשתמש (UX) שלו עוצב כך שהפעולות הנפוצות יעשו בצורה מהירה וקלה יותר. הממשק אף קיבל עיצוב שטוח יותר (בדומה לזה המופיע בממשק הלוליפופ) ולכל מסך פעולה, כדוגמת אנשי קשר, הודעות SMS או החיוג קיבל צבע מאפיין. שינוי משמעותי יותר זכה ממשק המצלמה, כאשר לעומת קודמו, אין צורך לגלול כדי לשנות הגדרות ומצבי צילום, כל האופציות פרוסות על המסך והגישה לכל אחד ואחד קלה כאשר מחזיקים את המצלמה בשתי הידיים.

וידאו: הצצה ראשונה לזוג מכשירי הדגל של סמסונג

המכשרים מגיעים במגוון צבעים אשר יחד עם המסגרת המתכתית וגב הזכוכית הופכים את ה- S6 וה-S6 Edge למכשירים מרשימים ביותר. השקת המכשירים תעשה כבר בחודש הבא, ב-10 לאפריל ב-20 מדינות שונות. עדין לא ידוע מתי יושקו המכשירים בישראל ומה יהיה מחירם אך אפשר להעריך בזהירות כי ה-Galaxy S6 יעמוד סביב 3,700 שקלים ואילו ה-Edge יעלה כ-4,200 שקלים.

Samsung Galaxy S6

מכשיר ה-Galaxy S6 של סמסונג שהוכרז במרץ 2015 מציג לראשונה עיצוב מתכתי ומלוטש לצד מסך 5.1 אינץ' ברזולוציית 2K, שבב מתומן ליבות Exynos 7, זיכרון עבודה של 3 ג'יגה-בייט ואחסון פנימי החל מ-32 ועד 128 ג'יגה-בייט ללא אפשרות הרחבה. בגבו מצלמה 16 מגה-פיקסל עם ייצוב תמונה אופטי, סוללה בהספק של 2,250mAh שאינה נשלפת וממשק TouchWIZ חדש ומעודכן.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.