לפני כחודשיים, בתערוכת MWC 2015 בברצלונה, השיקה סמסונג (Samsung) שני מכשירי דגל חדשים, Galaxy S6 (גלקסי אס 6) וה-Galaxy S6 Edge. שני המכשירים הציעו עיצוב חדש ומפתיע מצד החברה: לא עוד מכשירים עשויים פלסטיק אלא כאלה שמציעים גוף מתכת וזכוכית שאחד מהם, והראשון בשוק הסלולר, מצויד במסך קמור משני צדדיו. ה-Galaxy S6 Edge הוא מכשיר מרשים ויפה לכל הדעות, הוא מצויד בטכנולוגיה החדישה ביותר שעמדה לסמסונג, עם אפשרויות ייחודיות למסך הקמור. מה ההבדל בינו לבין ה-S6? ומה חדש בממשק ה- Touchwiz של סמסונג? לקחנו לבדיקה.

רוח חדשה בעיצוב

לאורך השנים, העיצוב של מכשירי ה-Galaxy S לא זכה ליהנות מאפקט ה-'וואוו' מצד המשתמשים, ודי בצדק. אומנם בין מכשיר למכשיר היו שינויים, ואף די אהבנו את השינוי בעיצוב שחל ב-S3, אך עדיין היה מדובר במכשירים לא מושכים העשויים פלסטיק.

הפעם סמסונג משנה כיוון. גוף ובונה את גוף Galaxy S6 (גלקסי אס 6), וגם זה של ה-Galaxy S6 Edge, מיוצר מזכוכית חזקה במיוחד ומתכת המגיעה מעולם האווירונאוטיקה. וזה לא נעצר שם. סמסונג ציידה את ה-Edge במסך 5.1 אינץ' שקמור משני צדדיו ומכוסה בזכוכית הגנה Gorilla Glass 4 של Corning ה-S6 זכה למראה קלאסי יותר, כשגודל המסך זהה. בשוק כבר קיימים מכשירים בעלי מסכים קעורים וקמורים, במכשירים של LG וגם של סמסונג עצמה, וכן כאלה עם גוף זכוכית, אך כאן הסיפור אחר לגמרי – השילוב של כל השלושה מעמיד את שני המכשירים החדשים, ואת ה-S6 Edge בפרט, בראש רשימת המכשירים היפים בעידן הנוכחי. מבין ארבעת הצבעים הזמינים – לבן, ירוק, זהב וכחול – הירוק, אותו ראינו בברצלונה, הוא המרשים ביותר.

מלבד מסך הקמור משני הצדדים ב-Edge, ניתן למצוא בקדמת המכשיר את שלושת הכפתורים המוכרים של סמסונג, חריץ השמע, המצלמה הקדמית והחיישנים. בצידו הימני של המכשיר נמצא כפתור ההדלקה ובחלקו השמאלי כפתורי השמע, שהפעם מופרדים אחד מהשני. רבים טוענים כי יש דמיון בין מכשיר הדגל החדש של סמסונג לבין זה של אפל (Apple), ה-iPhone 6, בעיקר בחלק התחתון היכן שנמצאים גריל הרמקול, שקע האוזניות ובמיקום ופסי האנטנות. אבל צריך לומר שהעברת הרמקול מגב המכשיר לחלקו התחתון מבורך מאוד כאשר עכשיו ניתן להאזין למוזיקה או לשוחח בטלפון בעזרת הרמקול מבלי שהיד תחסום אותו ותפריע להאזנה. מפאת מבנה המסך, מיקמה סמסונג את חריץ הננו-סים בחלקו העליון של ה-Edge ולא מצדו, כמו ב-S6. צידו האחורי של המכשיר שטוח ומינימליסטי: מצלמה במרכז החלק העליון שלצידה המבזק וחיישן מד הדופק. המצלמה עצמה בולטת בכ-2 מ"מ מעל שטח המכשיר דבר שלאורך זמן עלול לפגוע בה כאשר היא הראשונה שפוגשת את המשטח עליו מניחים את המכשיר.

יש גם מספר מאפיינים שחסרים ב-Galaxy S6 לעומת ה-S5. החלפת הסוללה מורכבת במיוחד, גם ההרחבה באמצעות כרטיס microSD נעלמה ואפילו העמידות למים ואבק כבר לא קיימת.

המסך של ה-Edge, כאמור, גולש לצדדים, כך שמסגרת המכשיר עשויה ממתכת כאשר הקצוות שלה מלוטשים מעט דבר המקטין עוד יותר את עובי המסגרת בצד הקמור של המסך, אך למרות זאת המכשיר נוח מאוד לאחיזה. בנוסף, מדובר במכשיר קל מאוד, כ-132 גרם, 3 גרם יותר מה-iPhone 6 וכ-6 גרם פחות מאחיו, ה-Galaxy S6.

Galaxy S6: מצלמה מהירה מכל הבחינות

כמות הפיקסלים בחיישן המצלמה כבר מזמן אינה מדד למצלמה טובה. אנו רוצים שהמצלמה במכשיר תפתח מהר, תצלם מהר ותדע להתמודד טוב עם תנאי תאורה חלשים, ואם אפשר, תצרף עוד כמה תכונות מעניינות לממשק הצילום שלה. לכן, נתחיל עם הנתון המרשים ביותר במה שקשור למצלמה הראשית, כזה שמשפר פלאים את חווית השימוש, והוא הפתיחה המהירה.

כמה פעמים רציתם לפתוח את המצלמה כדי לתפוס את הרגע מהר ככל שאפשר, אך לקח יותר מיד זמן עד שזו נפתחה? לא הרבה זמן, אבל בדרך כלל זה גרם לפספס את הפריים. לכן, הקשה כפולה על כפתור הבית של המכשיר, בכל מצב בו נמצאים, אפילו שהמכשיר נעול, והמצלמה מוכנה לצלם תוך שנייה. סמסונג גם שיפרה את החוויה בצילום העצמי (סלפי). מלבד הוראות קוליות שניתן לתת למצלמה, מאפשרת החברה להשתמש בחיישן מד הדופק, הנמצא בגב המכשיר, ככפתור צילום בנוסף לזה הנמצא על המסך – בדומה לאפשרות הקיימת במכשיר ה-ZenFone 2 של אסוס (Asus). אפשרות זו מקלה מאוד על הצילום בכך שניתן לאחוז במכשיר בצורה נוחה ולצלם תמונה ללא מאבק הנוצר בין החזקת המכשיר ללחיצה על הכפתור הנמצא במסך המכשיר. הדרך הקלה ביותר לצלם סלפי היא בעזרת מחווה של כף היד: פשוט מושיטים את כף היד לעבר המצלמה והצילום מתבצע תוך 2 שניות.

galaxyS6_Egde_back_camera_a

מסך המצלמה עבר שינויים קלים בעיצוב ובממשק המשתמש. האפקטים שהיו בתחתית המסך עבור לכפתור בחלקו העליון של המסך ובמסך מצבי הצילום השונים, התמונות המתארות את מצבי הצילום הוחלפו באייקונים פשוטים. בסך הכל הממשק נוח מאוד לשימוש ודומה לזה הקיים במכשירים הקודמים של החברה. בחלקו התחתון של המסך נמצא כפתור הצילום, כפתור המעבר לצילום וידאו ומעבר למצלמה קדמית. גם האפשרות לצפייה בתמונה האחרונה/גלריה ומעבר למצבי צילום שונים נמצאים בחלקו התחתון אך מעבר לאלה, בניגוד לאחרים, מתאפשר גם בהחלקת האצבע מימין ומשמאל, בהתאמה. בחלק העליון מוצאים את כפתור הכניסה למסך ההגדרות, שעיצובו שונה לרשימה במקום אייקונים, הפעלת HDR, פלאש, שעון עצר ואפקטים שונים לתמונות.

galaxy_s6_camera
מצבי צילום שונים בממשק במצלמה

למצלמה מספר אפשריות צילום מעניינות לאלה שרוצים לצלם תמונות קצת אחרות; צילום מקצועי המאפשר שליטה בערכי ה-ISO, איזון הלבן, המיקוד, תיקון חשיפה ואף סגנון התמונה. צילום וידאו בשילוב הילוך איטי ואף צילום וידאו בשילוב הילוך מהיר.

מבחינה טכנית, ל-S6 יש שתי מצלמות, כאשר המצלמה הראשית מצוידת בחיישן ברזולוציה של 16 מגה-פיקסל, עדשה בעלת מפתח צמצם של f/1.9 המשפרת מאוד את אפשרות הצילום המהיר וההתמודדות בצילום בתנאי תאורה 'קשים', מייצב תמונה אופטי, צילום וידאו ברזולוציית 3840X2160 פיקסלים (UHD) עם אפשרות לצילום וידאו FHD ב-60 פריימים/לשנייה. המצלמה הקדמית מצוידת בחיישן 5 נגה-פיקסל עם אפשרות לצילום וידאו באיכות מקסימלית של 2560X1440 פיקסלים (QHD).

התוצאות הסופיות מרשימות לכל הדעות; לרוב, התמונות היו חדות בעלות צבע עשיר ומגוון, ללא טשטוש, חשיפה מצוינת בעיקר זו שהתבצעה בתנאי תאורה חלשים ומגוונים בעצמתם. אך לצד זה גם היו גם מעט בעיות, בצילומים שעשינו לא הייתה אחידות בגווני התמונה כאשר צילמנו במצבי צילום שונים, לדוגמת סטייה מעט ירוקה או מעט אדומה. אך זו בעיה בעיקר לאלה הרגישים יותר לצבעים בתמונות. כאשר שאלנו עשרה אנשים לגבי התמונות רק שניים מהם הבחינו בסטייה, האחרים לא שמו לב כלל.

 photo 20150421_180527_zpsdjewmfqj.jpg  photo 20150422_191158_001_zpsmf61zkqb.jpg  photo 20150419_204614_zpsuxng1bbp.jpg

לתמונות נוספות

יש חדש גם בממשק

ממשק ה-Touchwiz ב-S6 עבר מספר שינויים בעיצוב ובתפעול בהשוואה לזה הקיים ב-S5 עם גרסת אנדרואיד 5.0. הרבה אייקונים נעלמו כשאת במקומם תפסו מילים, יחד עם צבעוניות אחידה המבדילה בין נושא לנושא בצורה כזו שדומה מאוד לממשק הנקי של אנדרואיד 5.0 שניתן למצוא במכשירי ה-Nexus.

קרא עוד:  סמסונג רוצה 1,000 דולרים על הכרומבוק החדש שלה

תחילה, במסך הנעילה, ניתן לראות כי השעון גדול יותר ואליו הצטרפה תצוגת הטמפרטורה. גם התצוגה של ההתראות ועיצוב כפתורי הגישה למצלמה והטלפון מעט שונו אך לא בצורה משמעותית. בגזרת מסכי הבית, מסך 'המגזינים שלי' הוחלף בזה של Flipboard, וגם אותו כמובן ניתן להסיר דרך ההגדרות. בהגדרות מסך הבית נמצאת תוספת מצוינת, לאלה שרוצים יותר אפליקציות במסך הבית או לחלופין אוהבים את מסך הבית שלהם מרווח ונקי, אפשרות לשנות את פריסת הגריד של המסך לשלוש אפשרויות שונות כשהבחירה היא בין 5×5, לבין 4×4 ו-5×4. הפעם גם צורפו ערכות נושא לעיצוב, כאשר ניתן לבחור מתוך שלוש אפשרויות שונות הקיימות במכשיר או להוריד אחרות דרך החנות של סמסונג.

במסך היישומים אין שינוי משמעותי מלבד הגלילה הצידה שנעצרת במסכי הקצה , בדומה לקיים במכשירי ה-iPhone, בניגוד לזו שב-S5 שמציעה גלילה שחוזרת על עצה שוב ושוב בלי סוף.

ממשק מסכי אנשי הקשר, החיוג וההודעות קיבל עיצוב שונה, כל אחד מהם קיבל צבע מגדיר, שלטענת סמסונג אמור לעזור לנו להתמצא יותר טוב במכשיר ולדעת בכל פעם באיזה מסך אנחנו נמצאים. רוב האייקונים אשר נמצאו בחלק העליון של המסכים הוסרו והוחלפו בטקסט. לדוגמה, במסך אנשי הקשר הועבר כפתור יצירת האיש קשר לתחתית המסך ככפתור צף, בדומה לכפתור הצף באפליקציית הדואר של גוגל (Google), ולתחתית מסך החיוג נוסף כפתור גישה מהירה לאנשי הקשר/יומן/מועדפים (תלוי באיזה מסך נעשה שימוש לאחרונה) המאפשר גישה מהירה במקום למתוח את האצבע לתפריט העליון.

חלונות צפים כמו בנוט 4
חלונות צפים כמו בנוט 4

שינויים נוספים שניתן למצוא הם שינוי ייעוד הלחיצה הכפולה על הכפתור הפיזי השמאלי כך שיפתח את אפשרות פיצול המסך, בניגוד לפתיחת עיצוב דף הבית ב-S5, שינוי בעיצוב תיקיית היישומים אשר נפתחת בגודל קבוע כך שאם יש יותר אפליקציות, ממה שניתן להחיל בתצוגה, יש לבצע גלילה וכן ניתן לשנות את צבע רקע של התיקייה. מי שמרבה להשתמש בתיקיות במסך הבית/עמוד היישומים יוכל להבדיל בקלות בין התיקיות. אפשרות נוספת שנוספה לממשק מגיעה מה-Note 4, והיא מאפשרת להקטין, ואף למזער לאייקון צף על המכשיר, את המסך ולהשאירו פתוח על המסך תוך כדי שניגשים לעמודים אחרים במכשיר, אבל זה לא נתמך בכל האפליקציות.

השינויים כוללים גם מספר אפשרויות הקיימות ב-S5 אך סמסונג החליטה לוותר עליהן ב-S6 – ארגז הכלים, כפתור צף על מסך המכשיר המאפשר גישה מהירה לאפליקציות נבחרות, ותכונת תצוגת אוויר המאפשרת להעביר את האצבע מעל המסך ולהקפיץ תמונות/תצוגה קדימה, לדוגמה.

סורק טביעות אצבע

שינוי גדול מאוד נעשה בחיישן טביעת האצבע מזה הקיים ב-S5. הוא מזהה הרבה יותר טוב את האצבע, לא צריך להחליק את האצבע על החיישן אלא פשוט להניח והמכשיר מזהה בשנייה. ההגדרה שלו קצת פחות נוחה, לא צריך להעביר את האצבע מספר פעמים כדי שהחיישן יקלוט את טביעת האצבע אלא צריך להניח אותה מספר פעמים במספר מצבים כך שהחיישן יקלוט את כל הטביעה. להגדרה זו נוספה תצוגה המראה איזה חלק מהאצבע עדין לא נסרק, כמה אחוזים נשארו לסיום ההגדרה והוראות ברורות למקרה ולא מבצעים את הפעולה כמו שצריך. שיפור בסורק טביעת האצבע היה הכרחי על מנת לקדם את שירותי התשלום של סמסונג (Samsung Pay), שירות זה עתיד להתחיל ברבעון האחרון של השנה בארצות הברית ולפי סמסונג ישראל, השירות עשוי להגיע לארץ כבר לאחר הניסוי, אם הוא יצליח.

סוללה

galaxyS6_android_pc_mark_battery_lifeבימים הראשונים לאחר ההכרזה על צמד מכשירי ה-S6 דובר רבות על כך שלראשונה במכשירים של סמסונג לא ניתן להסיר ולהחליף את הסוללה בצורה המקובלת. לא נראה כי יש סיבה לחשוש מסוללה שלא ניתנת להסרה וזאת בעיקר אם מחליפים מכשיר בתדירות גבוהה יחסית של שנה וחצי עד שנתיים. בנוסף, אם רוכשי ה-iPhone מתמודדים עם כך מצוין, אין סיבה שרוכשי ה-Galaxy לא ירגישו כל כך שלא בנוח. הבעיה אולי יכולה להיווצר עבור אלה שמחליפים מכשיר מעבר לשנתיים, אך את זה לא ניתן לדעת מראש. הזמן בהחלט יעשה את שלו ואולי נוכל לדעת את מסקנות סמסונג בנושא כאשר נראה כיצד תהיה הסוללה במכשיר הבא שלה.

הסוללה של ה-Galaxy S6 Edge מציעה הספק של 2,600 מילי-אמפר/שעה ואילו זו של ה-Glalxy S6 מציעה הספק של 2,550 מילי-אמפר/שעה, אשר החזיקה לאחר שימוש אינטנסיבי יחסי 13 שעות ו-10 דקות בממוצע. מלבד אופן השימוש הרגילה במכשיר, גלישה, משחקים, שיחות, אורך חיי הסוללה מושפע גם מהשימוש בפונקציות של המסך, וזה בא לידי ביטוי במיוחד ב-Edge בדמות תאורת התראה לאנשי הקשר ושעון לילה.

מלבד זה מורגש שיפור גדול בטעינת הסוללה. זמן הטעינה מ-0 ל-100 אחוז ערך כשעה ועשרים דקות שזהו זמן טעינה מהיר לכל הדעות. זמן הטעינה כולל גם מצב 'טעינה מהירה' – 10 דקות טעינה יספיקו על פי סמסונג ל-4 שעות עבודה. בניסוי שעשינו במהלך 10 הדקות בטעינה מהירה נוספו 20% לסוללה שהספיקו לקצת יותר מ-3.5 שעות. סביר להניח שנתון זה משתנה לפי אופן השימוש המכשיר וגורמים אחרים אך עדיין זה מהיר הרבה יותר מהקיים ב-S5. במבחן חיי הסוללה שבצענו ב-PC Mark במכשיר ה-Galaxy S6 התקבל זמן שימוש 7.5 שעות, שעד כה מהווה שיא בגזרת מכשירי האנדרואיד, השאלה כמה זמן זה יחזיק מעמד כשיא. לשם השוואה במכשיר ה-G Flex 2 של LG התקבל זמן של 5.5 שעות וב-One M9 של HTC התקבלה תוצאת זמן של 5.9 שעות. אפשרות נוספת הקיימת במכשיר היא טעינה אלחוטית שיכולה להתבצע בעזרת המטען האלחוטי הייעודי של סמסונג או אחרים הקיימים בשוק.

מסך, חומרה וביצועים

כיאה למכשיר דגל, סמסונג משתמשת במכשיר בטכנולוגיה הטובה ביותר המבוססת על שבב Exynos 7420 ומעבד שמונה ליבות, 4 ליבות במהירות 2.1 ג'יגה-הרץ ו-4 ליבות במהירות 1.5 ג'יגה-הרץ. זיכרון ה-RAM עומד על 3 ג'יגה-בייט בתקן LPDDR4 ותמיכה ברשת הדור הרביעי, LTE. בבדיקות שערכנו ב-AnTuTu קיבל ה-Edge תוצאה של 71,108 נקודות וה-S6 הרגיל 67,027 נקודות. לצורך השוואה מכשיר ה-ONE M9 קיבל תוצאה של 55,414 נקודות ואילו ה-G Flex 2 קיבל 41,625 נקודות. בבדיקות 3D Mark Unlimited קיבל המכשיר תוצאה כללית של 22,309 נקודות. לשם השוואה ה iPhone 6  קיבל 17,150 נקודות ואילו ה-M9 קיבל 22,976 נקודות. המספר אינו מעיד בהכרח על ביצועי המכשיר אך הוא כן מהווה אומדן להשוואה של ביצועים בבדיקות המסוימות שמבצעת האפליקציה. זה בהחלט לא אומר כי המכשירים השונים יפעלו לאט/מהר יותר בהשוואה למכשירי סמסונג, אך בכל זאת רצינו לבדוק ולהשוות כדי להקנות מושג כלשהו על יכולות וביצועי השבב והמכשיר בהשוואה לאחרים.

המסך, המקומר גם הוא בצדדים, בגודל 5.1 אינץ' ברזולוציית (Quad HD (2560X1440 ובצפיפות 577ppi מסוג Super AMOLED. מדובר במסך הכי טוב ומרשים שפגשנו לאחרונה; חדות מצוינת, צבעים רווים מספיק, אבל לא יותר מדי, ואף בהירות מצוינת גם כאשר משתמשים בתנאי שמש ישירה. הבעיה מתחילה כאשר צופים במסך שיש מקורות תאורה רבים בתקרה, כדוגמת משרד, לאורך הקימור במסך מופיעה הברקה שמפריעה מעט לצפייה.

קרא עוד:  פי 8 יותר 8K: סמסונג הכריזה על טלוויזיית 8K Infinity ו-LG הכריזה על OLED 8K

בניגוד למכשיר הדגל הקודם, ופעם הראשונה בסמסונג, אין אפשרות להרחיב את הזיכרון הפנימי בעזרת כרטיס microSD. כדי לכפר על כך, הדגם הפשוט ביותר מכיל 32 ג'יגה-בייט זיכרון פנימי. יש חלק שיראו את זה כחסרון, אך בימים עם שירותים רבים לאחסון בענן בחינם, לנו לא נראה כי החיסרון יורגש. אולי זה יפריע יותר לאלה הרגילים להחליף כרטיסי זיכרון ולא אוהבים שהמידע שלהם מאוחסן במכשיר. באופן כללי המכשיר עובד מהר ובצורה חלקה ללא עצירות או תקיעות. תצוגת המסך במשחקים חלקה וללא עצירות.

ביצועים מרובים אף גורמים למכשיר להתחמם מעט. לאורך בדיקת המכשיר הטלפון התחמם  במצב של טעינה מהירה, שימוש ב-GPS וצילום לאורך זמן בוידאו אך לא ברמה שונה משאר המכשירים שהשתמשנו בעבר. אבל, תוצאות אחת הבדיקות הייתה קצת חריגה – ניווט במשך שעה כשהטלפון מונח על מתקן ברכב כאשר הוא חשוף לשמש כאשר במקביל הונח גם S5. בסוף הבדיקה ה-Edge התחמם בצורה שלא נתקלנו עד כה. גם ה-S5 היה חם מהרגיל אך הסברה ההגיונית היא בגלל שזכוכית אוגרת חום בצורה 'טובה' יותר מפלסטיק, אבל זו רק סברה.

סקירת וידאו

מה שונה ב-Galaxy S6 Edge?

המסך הקמור של ה-Galaxy S6 Edge (גחקסע אס 6 אדג') הוא לא רק עניין עיצובי. הוא אומנם אינו מתפקד כמו זה במכשיר ה-Note Edge, אך יש לו מספר אפשרויות, שימושיות יותר או פחות, ורובן קשורות לקיצורי דרך והתראות עבור אנשי הקשר.

הגישה לתפריט ה-Edge קלה ונוחה, והיא מבוצעת דרך תגית מיוחדת הנמצאת בצידו הימני (ניתן גם להגדיר שיהיה משמאל) העליון של המסך. דרכו ניתן להגדיר קיצור דרך לחמישה אנשי קשר, כאשר כל אחד מהם מקבל צבע מאפיין, כשאפשר לבחור אחד מתוך שמונה צבעים המאפיין. כמו כן ניתן לבחור את ההתראות בצד המסך וצבע התראת שיחה נכנסת כאשר המסך מונח עם הפנים מטה. כאשר מתקבלת שיחה מאיש קשר לא מוגדר, צבע ההתראה יהיה לבן. ניתן לדחות את השיחה בהנחת האצבע על חיישן מד הדופק למשך 2 שניות ובמקביל נשלחת הודעה אוטומטית אותה ניתן לערוך או לבטל. הבעיה בצבעי ההתראה היא שהם מופיעים אך ורק בצד בו הוגדר המסך. זאת אומרת שאם מתקבלת שיחה והצד הקמור השני פונה לכיוון המשתמש, לא תוצג בו התראה. אפשרות נוספת וחביבה, שנמצאה מאוד שימושית, היא כאשר התראת 'שיחה שלא נענתה' והודעת SMS מאיש הקשר מוצגת כלשונית בצבע המוגדר, על חלקו הקמור של המסך ולפי מיקום איש הקשר שנקבע מראש.

תאורה ייחודית לאיש הקשר. חבל שמופיע רק בצד אחד
תאורה ייחודית לאיש הקשר. חבל שמופיעה רק בצד אחד

מלבד התראות אנשי הקשר, למסך הקמור שני שימושים נוספים. הראשון במטרה לקבל מקסימום עדכונים וזאת מבלי להדליק את המסך ולצרוך מתח מיותר מהסוללה; כאשר המסך כבוי, מחליקים את האצבע במהירות על הצד הקמור ומוצגת שורת התראות לאורך המסך. ההתראות כוללות התראות מכשיר ועדכונים של שירותי חדשות, תוצאות ספורט, מניות רשתות חברתיות, וזאת על פי בחירה. החלקת האצבע לא תמיד עבדה בצורה חלקה ולקח מספר פעמים עד שהמכשיר זיהה את הפעולה. כמובן שניתן להוריד למכשיר ערכות התראה נוספות אך כרגע יש רק שלוש כאלה בחנות האפליקציות של סמסונג, בנוסף למה שקיים בטלפון. השני, מצב 'שעון לילה' שבו השעון מופיע בצידו הקמור של המסך ומאפשר לצפות בו מבלי להרים את הראש מהכרית בזמן שהטלפון נמצא לצד המיטה. אופציה נחמדה מאוד אך כאחד שלא מעוניין בהתראות שיפריעו לי במהלך הלילה ולא מעוניין שהטלפון יונח ליד הראש בזמן השינה, ובכלל, לא מצאתי מצב זה שימושי במיוחד. נציין כי תאורת השעון בהירה מספיק כדי שיהיה ניתן לצפות בו אך כזאת שלא תפריע למהלך השינה. האפשרויות למסך ה-Edge עוזרות מאוד בכל הנוגע לקיצור לאנשי קשר, אך כל השאר די חסרות ולא בדיוק עוזרות. היינו מצפים מסמסונג ליותר אופציות אולי כאלה הדומות למה שראינו בנוט אדג'.

מחיר

galaxyS6_Egde_left2ה-Galaxy S6 נמכר בישראל במחיר התחלתי של 4,200 ש"ח עבור דגם ה-32 ג'יגה-בייט ו-4,600 ש"ח לדגם ה-64 ג'יגה-בייט. לסמסונג אף דגם עם נפח אחסון של 128 ג'יגה-בייט אך לא ידוע מתי דגם זה יגיע לארץ, אם בכלל. ה-Galaxy S6 נמכר במחיר התחלתי של 3,750 ש"ח לדגם ה-32 ג'יגה-בייט וכ-4,150 ש"ח ה-64 ג'יגה-בייט. מדובר במחיר התחלתי מעט גבוה יותר ממכשיר הדגל הקודם בזמן השקתו בארץ, ובהחלט מפתיע וזאת לאור העובדה שבשנים האחרונות מכשירי הדגל של סמסונג התהדרו במחיר זול הרבה יותר מזה של המתחרה הגדולה, אפל, אך הפעם הפער צומצם והוא קטן יותר. כנראה שלעיצוב וחומר יש מחיר.

סיכום

לאורך השנים היינו עדים למכשירי דגל של סמסונג אשר התהדרו במפרט מצוין, הכי טוב שהיה ניתן למצוא בשוק באותו התקופה. אך מכשירים אלה היו אכזבו בדבר אחד – העיצוב. סמסונג עיצבה את מכשירים אלו בחומרים שלפעמים דמו למתכת או עור, אבל בסופו של דבר היו עשויים מפלסטיק כאשר במקביל ראינו את המתחרות האחרות בשוק משיקות מכשירים עשויים מתכת וזכוכית שללא ספק התעלו על מכשיריה של סמסונג. השנה מדובר במהפך של ממש – מכשירי הדגל החדשים של סמסונג לא רק שעולים על המתחרים במפרט, אלא אפילו נותן נוק-אאוט בעיצוב, לפחות בכל מה שקשור למכשירי אנדרואיד. מצד אחד מעבד חזק לצד מצלמה מהטובות בשוק, שנפתחת תוך פחות משנייה, ומצד שני, מסגרת מתכת, זכוכית העוטפת את המכשיר ומסך קמור. יחד עם זאת האופציות הנוספות למסך הקמור לא ממצות, ההרחבה באמצעות כרטיס ה-microSD הוסרה, הסוללה נשארה נעולה והמחיר, היה טוב אם היה מתחיל ברף כמו קודמו.

ה-Edge תפס כל עין שהסתכלה עליו, אין אחד שלא שאל או התעניין, והוא מרשים הרבה יותר מאחיו ה-S6 'הרגיל' והיה יכול לעשות אפקט גדול יותר עבור סמסונג, אם זו הייתה משיקה אותו כמכשיר דגל בודד.

עוד בנושא

Samsung Galaxy S6

מכשיר ה-Galaxy S6 של סמסונג שהוכרז במרץ 2015 מציג לראשונה עיצוב מתכתי ומלוטש לצד מסך 5.1 אינץ' ברזולוציית 2K, שבב מתומן ליבות Exynos 7, זיכרון עבודה של 3 ג'יגה-בייט ואחסון פנימי החל מ-32 ועד 128 ג'יגה-בייט ללא אפשרות הרחבה. בגבו מצלמה 16 מגה-פיקסל עם ייצוב תמונה אופטי, סוללה בהספק של 2,250mAh שאינה נשלפת וממשק TouchWIZ חדש ומעודכן.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
מנווט בין העכבר למוצץ, מאסטר בפוטושופ ומבשל מטעמים להנאתו. צלם מיום היוולדו ("אל תקראו למצלמה בטלפון DSLR") וחושב שלא צריך להוציא יותר מ-1,500 שקל על סלולרי חדש‎.