בלי יותר מידי רעש, חשפה סמסונג באתר הבית שלה בהולנד דגם חדש לליין הגלקסי, ה-Galaxy S5 Plus. מדובר במכשיר כמעט זהה ל-Galaxy S5 המקורי שלה, אך עם השבב המשודרג Snapdragon 805 של Qualcomm.

למרות שלכאורה מדובר בהבדל זניח – הוא מביא יותר ממה שנראה לעין. שבב מרובע הליבות Snapdragon 805 מספק אמנם תדר מעבד זהה 2.5GHz בהשוואה ל-Snapdragon 801 שבדגם המקורי, אך בצד הביצועים שבב זה משפר באופן משמעותי את מהירות הגישה לזיכרון כך שניהול משימות במקביל יהיה מהיר יותר, זאת לצד שדרוג בשבב הגרפי (Krait 450). מלבד אלו, יש שינוי מהותי נוסף והוא התמיכה ברשת התקשורת LTE Cat.6, המספקת ביצועים כפולים על גבי רשת הדור הרביעי עם תמיכה של עד 300 מגה-ביט לשנייה בהורדה. אם זה נשמע לכם מוכר זה לא במקרה, סמסונג כבר הודיעה על השקת Galaxy S5 LTE-A עם אותו שבב בדיוק רק עם מסך Quad HD לעומת Full HD בדגם זה, וכך ייתכן כי ה-Galaxy S5 Plus מיועד דווקא לשוק המערבי.

מלבד זאת, המכשיר מצויד במסך 5.1 אינץ’, זיכרון עבודה של 2 ג’יגה-בייט, אחסון 16 ג’יגה-בייט וחריץ הרחבה מסוג microSD. המצלמה בגבו בעלת חיישן של 16 מגה פיקסל עם תמיכה בצילום 4K ובקדמתו 2 מגה פיקסל. גם דגם זה חסין להשפרצות מים בתקן IP67 ומצויד בסוללה של 2,800mAh.

סמסונג לא הודיעה האם או מתי הוא מגיע למדינות נוספות, אך בהולנד יוכלו בקרוב לרכוש אותו.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.