הפרימיום של סמסונג: החברה הדרום קוריאנית הכריזה היום על ה-Galaxy S5 LTE-A, הגרסה המשודרגת של מכשיר ה-Galaxy S5 (גלקסי אס 5) המקורי המיועד לשוק הקוריאני באופן בלעדי. זהו ממשיכו הישיר של Galaxy S4 LTE שיצא גם הוא מספר חודשים מאוחר יותר, וכפי הנראה מדובר במכשיר שדלף לרשת מספר פעמים תחת השם S5 Prime, וכיאה לכזה הוא גם מגיע עם מפרט משודרג ומסך איכותי יותר.

במראה הראשוני לא נמצא הבדלים מהותיים, שכן ה-S5 LTE זכה לעיצוב זהה אולם מתחת למכסה המנוע המכשיר החדש מריץ את שבב ה-Snapdragon 805 החדיש במקום ה-Snapdragon 801 שבמכשיר המקורי. מדובר בשבב מרובע ליבות המבוסס על ארכיטקטורת Krait 450 ופועל בתדר מקסימלי של 2.5GHz במקסימום לליבה וכן תמיכה במסכי Ultra HD בזכות השבב הגרפי Adreno 420. יחד עם זאת הוא משולב ב-3GB של זיכרון עבודה (RAM), זאת בהשוואה ל-2GB של זיכרון בדגם הנוכחי וכן אחסון בנפח 32GB עם אפשרות הרחבה ל-128GB נוספים בכרטיס microSD.

גם המסך השתדרג ולראשונה מסמסונג היא מציגה מכשיר עם מסך QHD, או 2560 על 1440 פיקסלים (במקום Full HD), כך שעל גודל 5.1 אינץ’ אנחנו מקבלים צפיפות מרשימה של 577 פיקסלים לאינץ’, בדומה למכשיר ה-LG G3 אך עם מסך מסוג Super AMOLED.

Samsung-Galaxy-S5-LTE-A-press

התוספת לשם הדגם LTE-A אומר כי המכשיר תומך ברשת ה-LTE-Advance, כך שהוא מסוגל לספק מהירות גבוהה ברשתות LTE הפועלות בדרום קוריאה, עד 225 מגה ביט לשנייה. שאר המפרט כולל מצלמה 16 מגה פיקסל, חסינות למים ואבק בתקן IP67, משדר אינפרא-אדום, חיישן טביעות אצבע וכן ממשק ה-TouchWIZ האחרון על גבי מערכת האנדרואיד 4.4.

קרא עוד:  הצצה ראשונה: על הטלפונים האלה TCL תכריז ב-MWC

כאמור, הוא יושק רק בדרום קוריאה, כך שלפחות כרגע לא נוכל לרכוש אותו במחיר שיעמוד על 940,500 וואן, שהם כ-920 דולרים. בתקווה כי השמועות על ה-Galaxy F נכונות, אז נצפה להשקה גם של לגרסה אירופאית.