רכשתם כבר את מכשיר הגלקסי S5 במיטב כספכם ולרוע מזלכם הוא כבר הספיק להתקלקל או לשבוק חיים מכל סיבה שהיא? עדיף שלא תתעסקו איתו יותר מדי, היות והמכשיר המדובר מורכב ומסובך לפירוק- כך חושף אתר iFixit.

"שלא כמו קודמיו בסדרה, החל ממכשיר הגלקסי הראשון ועד מכשיר הגלקסי הרביעי, מכשיר הגלקסי S5 החדיש מורכב מאוד לתיקון ודורש יודע טכני רב"- כך ציינו באתר iFixit שקיבל לידיו את המכשיר והעניק לו את הציון 5 מתוך 10- הנמוך ביותר שקיבל מכשיר גלקסי בסדרה  עקב מורכבות התיקון. אומנם הסוללה קלה לשליפה כמו גם גבו האחורי של המכשיר, אך נדרש חימום על מנת לחשוף את קרבי המכשיר (מתחת לסוללה) והתאמצות יתרה על מנת להסיר את שכבת הדבק המחזיקה את מסך התצוגה הראשי ועד לחלקו האחורי, זאת בניגוד למכשירי הגלקסי הקודמים בהם נדרש שימוש במברג סטנדרטי. לעומת זאת ובניגוד למכשירים אחרים, החלפת הסוללה היא דווקא משימה פשוטה למדי ואינה דורשת כלי עבודה שכן כיסוי הפלסטיק שבגבו מתפרק בקלות ויש לציין כי המכשיר חסין למים, דבר שיכול לפגוע בחסינותו בתיקון חובבני.

galaxy s5 ifixit 2

מתחת למכסה המנוע, מכשיר הגלקסי מצוייד בבקר תצוגה מדגם  Synaptics S5100A, זיכרון פנימי מדגם KLMAG2GEAC-B0 16 בנפח 32GB, וכן זיכרון עבודה RAM 2GB מדגם Elpida FA164A2PM, אותו דגם הזהה לזה שקיים במכשיר ה-HTC M8 החדש. את איכות האודיו והצלילים המופקים מהמכשיר, מספקת חברת קוואלקום בזכות שבב ה-Qualcomm WCD9320.

קרא עוד:  פייסבוק מפסיקה את שיתוף הפעולה עם וואווי, גוגל מנסה לפתור את המשבר

נראה כי בשל מורכבותו, מכשיר הגלקסי S5 לא פשוט לתיקון מלבד החלפת הסוללה ולכן אם הוא דורש פתיחת המכשיר, עדיף שתמסרו אותו לידיים מקצועיות.

וידאו: הפירוק המלא של iFixit