ממש לא מזמן התרגשו אוהדי הגרסה הנקייה של אנדרואיד, גרסת ה-Google Play, לראות ולו לזמן קצר, את הגלקסי S5 מוצע למכירה בחנות המקוונת של גוגל. אמנם המכשיר הוסר משם במהרה, אך דיווחים חדשים שוב רומזים לבאות: הגוף המפקח על רישוי טכנולוגיות Bluetooth מפרסם באתר האינטרנט שלו מספר דגם שממתין לאישור ושטרם נראה בעבר. ההערכות מצביעות על כך שמדובר בגרסת ה-Google Play של הגלקסי S5.

מספר הדגם SM-G900FG מופיע לראשונה באינטרנט, אך פרטים נוספים, למשל בדבר מפרט המכשיר – טרם נחשפו וניתן רק לדווח שהמכשיר יכלול התקן Bluetooth גרסת 4.0. עוד ניתן לשער כי המכשיר יוצג ממש בקרוב, זאת לאור העובדה כי שלב האישור של רכיב ה-Bluetooth נמצא לקראת סופו של תהליך האישור. עד כה הדיווחים הרשמיים לא אישרו כי מתוכננת גרסה כזו עבור ה-S5, אך הגיוני כי הדבר יקרה במוקדם או במאוחר.

יש לזכור כי לא ניתן אישור רשמי לכך שמספר הדגם SM-G900FG אכן מצביע על גרסת האנדרואיד הנקייה. אך אם נסתמך על גרסת ה-Google Play של מכשיר הגלקסי S4, מכשיר הדגל הקודם של סמסונג, נמצא גם את האות G בסופו של מספר הדגם שלו GT-I9505 G.

בסוף חודש אפריל עדכנה Google את עמוד המכשירים בחנות המקוונת שלה, עמוד המציג את המכשירים שניתן להזמין בגרסה הנקייה – גרסת ה-Google Play Edition. לצידו של מכשיר הדגל הקודם, הגלקסי S4, הופיעה תמונתו של מכשיר הדגל החדש, הגלקסי S5. אך זה, כאמור, הוסר זמן קצר לאחר שעלה לאתר.

קרא עוד:  הצצה ראשונה: על הטלפונים האלה TCL תכריז ב-MWC

מערכת ההפעלה אנדרואיד (Android) דומה בבסיסה בין דגם השייך ליצרנית אחת לבין דגם מיצרנית אחרת. עם זאת, כל יצרן בוחר לפתח ממשק הפעלה, כזה הכולל עיצוב מעט שונה ותמיכה בתכונות ייחודיות של המכשיר, והוא זה שמעניק את השוני הויזואלי ואת חווית השימוש השונה בין מכשיר אנדרואיד מיצרנית אחת למכשיר מיצרנית אחרת. עבור אלו המעדיפים את גרסת האנדרואיד הנקייה והמקורית, הושקה סדרת הנקסוס (Nexus) של גוגל, המציגה גרסה נטולת תוספות, מהירה וכזו שנוכל לקבל עבורה עדכוני תוכנה בהקדם האפשרי. כמו כן, הושקו דגמי Google Play המציעים את גרסת האנדרואיד הנקייה גם שלא עבור מכשירי הנקסוס.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.