כששואלים חובבי סמארטפונים איזו תכונה חשובה עבורם במכשיר שלהם, רבים יתייחסו לאיכות התצוגה, או טכנית מהי צפיפות הפיקסלים שמספקת התצוגה. ככל שהצפיפות גבוהה יותר, כך הופכת התצוגה לחדה ואיכותית יותר.  סמסונג (Samsung) מתכננת להשיק בשנה הבאה מסך AMOLED עבור מסכים קטנים בעלות צפיפות של 560ppi, צפיפות גבוהה במיוחד בהשוואה למכשירי הדגל שהוציאה עד כה, ואף בהשוואה למכשירים של יריבתה המושבעת – אפל (Apple).

על פי האתר הגרמני OLED.at, צפוייה החברה להפוך את התצוגות, בעלות הרזולוציה  2560X1440, לברורות אף יותר עוד בשנת 2014. סמסונג לא מזכירה אלו דגמים צפויים לקבל את התצוגה האיכותית, אך ניתן להעריך כי זו יכולה להיות תכונה שתבדל את מכשיר הדגל הבא של החברה, הגלקסי S5, משאר המתחרים בשוק.

הצפיפות הזו, המכונה בשפה המקצועית (PPI (Pixels Per Inch, נמדדת בכמות הפיקסלים ליחידת שטח של אינץ' מרובע אחד. אם כך, בתצוגות ה-AMOLED החדשות צפויים להיות 560 פיקסלים באינץ' מרובע אחד של תצוגה.

אמנם העין האנושית לא מסוגלת להבחין בהבדל בין 300ppi לבין 500ppi, אך אל תתנו לפרט הזה להפריע לסמסונג להציג את מכשירה כאיכותיים יותר: לצורך השוואה, במכשיר הדגל של אפל, האייפון 5S, מידת הצפיפות היא 326ppi. ובגלקסי S4, מכשיר הדגל הנוכחי של סמסונג, ישנם 441 פיקסלים ביחידה אחת של אינץ' מרובע.

ואם כבר הזכרנו את מכשיר הדגל הבא של סמסונג, Galaxy S5, זו הדמנות מצויינת להיזכר מה ידוע לנו עליו עד כה: על פי ההערכות יכלול המכשיר זיכרון RAM של 4 ג'יגה בייט, מעבד Exynos, המבוסס על ארכיטקטורת 64 סיביות, חיישן אבטחה, המבוסס על שימוש בעיניים ומצלמה הפועלת ברזולוציה של 16 מגה פיקסלים ומשלבת רכיבים של הענקית סוני (Sony). התייחסויות רשמיות בנוגע למפרט הטכני של המכשיר עוד טרם ניתנו, ובהחלט נראה כי מדובר במכשיר מסקרן.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.