חברת סמסונג שחררה אמש (חמישי) עדכון קושחה למכשיר ה-Galaxy S4 שלה. העדכון מעניק פתרון למתלוננים על שטח אחסון קטן וכמו כן מהווה כפתרון לבעיית התצוגה במכשיר שהובילה מספר משתמשים לראות מריחות סגולות על מסך המכשיר. הקושחה החדשה, שהשתחררה בגרמניה לגרסת GT-I9505 של המכשיר כבדה יחסית ומגיעה במשקל של 366MB, אך תאפשר גם הרצה של אפליקציות מתוך כרטיס אחסון של MicroSD.

כזכור, משתמשים רבים התלוננו כי בגרסת ה-16GB של המכשיר, הגרסה הזמינה כיום, המכשיר מסוגל לאחסן אך ורק 9.15GB של אפליקציות ומסמכים. סמסונג בתגובה טענה כי חריץ ההרחבה של המכשיר, המאפשר הכנסת כרטיס זיכרון SD של 64GB מספיקה די והותר לתכנים של המשתמשים, אך בתגובה חזרו ואמרו רבים מהם כי זה לא בסדר שניתן להתקין אפליקציות על המכשיר אך ורק באחסון המובנה שלו. אחרי הוויכוח בין הצרכנים לחברה החליטה סמסונג לאפשר התקנה של אפליקציות על כרטיס זיכרון ולא רק באחסון הפנימי שלו לאחר התקנת עדכון הקושחה על ידי העברה של אפליקציות באופן ידני. כמו כן גדל שטח האחסון הפנימי ל-9.23GB.

scrolling-blur-and-purplepink-inversion-treatment
מריחה סגולה בגלילה, תופעה נוספת שבמכשיר שתוקנה בעדכון החדש

עניין האחסון הוא אכן הבעיה המרכזית שנפתרה בעדכון הקושחה, אם כי ישנם שינויים נוספים שיש חשיבות לציין שבאו עם עדכון הקושחה הנוכחי. בין השינויים הנוספים בעדכון ניתן לראות, כאמור, גם את תיקון בעיית המריחות הסגולות בעת גלילה שהופיעו אצל מספר מצומצם של צרכנים. כמו כן, הוסיפה סמסונג מצב מיוחד למכשיר המאפשר קריאה ברורה יותר של הטקסטים המוצגים במכשיר.

קרא עוד:  כבר בשנה הבאה: טלפון עם מצלמת 108 מגה-פיקסל יחד עם זום 10x

גם מצלמת המכשיר יכולה להפיק יותר בעקבות עדכון הקושחה, עם אפשרות לבצע צילום וידאו HDR. מדובר בשיטה לצילום אובייקט מספר פעמים באופן אוטומטי ועיבוד חלקי התמונה שיצאו הכי ברורים בכל תצלום לכדי תמונה אחת איכותית. כמו כן, ניתן למנות בשינויים החדשים שורת מצב שקופה למחצה, ואיקונוגרפיה חדשה בדף ההגדרות, יחד עם מידע נוסף על מצב האתחול המאובטח בדף "אודות" של המכשיר. את עדכון הקושחה שהושק ניתן להוריד מאתר SamMobile אך הוא מומלץ רק למביני עניין, והשאר יאלצו להמתין לעדכון באופן אוטומטי דרך הרשת אלחוטית (WiFi) או שימוש ביישום ה-Kies של סמסונג. יש לציין כי לגרסת ה-GT-I9500 של המכשיר נאלץ לחכות מעט.