אמש הכריזה סמסונג על השקת מכשיר ה-Galaxy S4 בישראל. את האירוע שהתקיים ביפו העברנו בדיווחים חיים מהמקום וגם קיבלנו את כל המידע על מחירי המכשיר במפעילות הסלולר והחנויות השונות.

התרשמות ראשונה
חייבים להודות כאשר ראינו את המכשיר לראשונה, היה נראה לנו לכמה רגעים שזהו ה-Galaxy S3, במבט שני ראינו את ההבדלים. המסגרת המתכתית, המסך גדול ואיכותי יותר ואיכשהו הוא מרגיש עוד יותר קל מקודמו למרות כי אין כל הבדל. באופן מפתיע הגודל נשאר אותו הדבר כך שרק המסך נמתח לצדדים ולכן הוא הרגיש נוח ביד.

Samsung--Galaxy-S4-Hands-on-backהעיצוב כאמור כמעט זהה, וגם אם ננסה למצוא הבדלים נמצא אותם בעיקר בחומרה וכמה מהפיצ’רים החדשים וכמובן את המעבד החדש, Exynos 5 Octa בעל 8 הליבות. למעשה, הופתענו לגלות כי המעבד מאוד מהיר, ואנחנו לא מדברים על הממשק או הפעלת אפליקציות כי זה דבר מובן מאליו, אלא על מבחני הביצועים שבהם קיבלנו פי 2 נקודות מאשר מכשיר ה-Note 2 בעל מעבד ה-Exynos 4 מרובע הליבה.

ממשק המערכת, ה-TouchWIZ לא שונה בהרבה מקודמו, מעט יותר מלוטש ועם מספר שינויים קלים שלא בולטים יתר על המידה. הפיצ’רים החדשים שראינו הם ה-Air Gesture להפעלת פונקציות ללא מגע, Group Play לשיתוף תכנים בין מכשירים, Smart Scroll לגלילה בדפי אינטרנט והודעות והצילום הכפול המאפשר לצלם בו בזמן בשתי המצלמות ולהוסיף אפקטים תוך כדי תנועה.

את מפרט המכשיר רובכם כבר מכירים, ופרט למעבד החזק עומד לצידו ירוץ שבב הגרפי PowerVR SGX 544MP3 וזיכרון 2 ג’יגה ראם. המסך בגודל 5 אינצ’ בטכנולוגיית Full HD Super AMOLED 441 ppi מציג צבעים חיים ואיכותי למדי. עדיין היה חסר במעט בהירות כאשר אנו יצאנו איתו לאור שמש ישיר, אך הוא איכותי כמו זה של ה-Xperia Z.  בגב המכשיר מצלמה 13 מגה פיקסל עם פלאש ומצלמה קדמית 2 מגה פיקסל, שניהם מסוגלים לצלם וידאו ב-Full HD וכוללים מספר פיצ’רים חדשים כמו ה-Dual Camera עליו דיברנו וגם תוכלו לצפות בו בהדגמת וידאו, וכן מצב Drama Shot לצילום עד 100 תמונות ומאפשר לאחד מספר תמונות לתמונה אחת בודדת המציגה צילום מתמשך ו-Sound & SHot הלוכד 5 שניות בזמן צילום התמונה.

קרא עוד:  הביעו משאלה: מה גוגל תחשוף באירוע של סמסונג?

את ההתרשמות הראשונה שלנו תוכלו לצפות כאן בוידאו, זאת עד אשר הביקורת המלאה שתגיע בקרוב.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.