ידיעות רבות מתרוצצות בימים האחרונים אודות עדכונים של מכשירים שונים לגרסת האנדרואיד האחרונה, הקיטקט 4.4. היצרנית HTC וגם סמסונג מצטרפות גם הם לחגיגה, אך יש לציין כי בינתיים מדובר בדגם ספציפי. לאחרונה הודיעה HTC כי מכשיר הדגל שלה, ה- HTC One Google Play Edition, זה הפועל עם גרסת האנדרואיד הנקייה של גוגל, עתיד לקבל בקרוב את העדכון. משתמשים אחדים אף דיווחו אתמול (ב') כי החלו לקבל את העדכון למכשיריהם דרך האוויר (OTA).

רבות כבר סופר על החידושים בגרסת הקיטקט 4.4, ואתם מוזמנים לקרוא גם את הסקירה המעמיקה שערכנו למערכת ההפעלה. בדומה למכשירים שכבר זכו לקבל את העדכון, גרסת האנדרואיד הנקייה, זו שתקבל את עדכון הקיטקט, תהיה מהירה יותר, תכלול את יישום המצלמה החדש, תזכה לחיי סוללה משופרים, כל זאת לצד היתרונות הרבים של המערכת.

חובבי אנדרואיד רבים מעדיפים להשתמש בגרסתה הנקייה של מערכת ההפעלה, כזו שלא מכילה את התוספות השונות שמספקות היצרניות יחד עם ממשקי המשתמש שלהן. ה- HTC One Google Play Edition וכמו גם ה-Galaxy S4 Google Play Edition הן גרסאות מיוחדות של היצרניות הנותנות מענה לאלו הרוצים להשתמש באותו ממשק נקי של גוגל (Google), מבלי להשתמש בממשק ה-Sense המפורסם של HTC או ה-TouchWIZ במקרה של סמסונג אשר יקבלו את העדכון הקיטקט רק בתחילת 2014, כך על פי ההערכות.

עדכון הקיטקט 4.4 החל להיות מופץ באופן רשמי למכשירי הנקסוס 4, נקסוס 7 3G, נקסוס 10 וכן הוא מגיע מובנה במכשירי הנקסוס 5. מסמך מודלף, שלא ברור אם מזוייף או לא, חושף כי המכשירים הפופולריים של סמסונג המתחרה, ה-Galaxy S4 וה-Galaxy Note 3, יקבלו את הגרסה החדשה בינואר הקרוב. המכשירים הוותיקים יותר, Galaxy S3 וה-Galaxy Note 2, עתידים, על פי המסמך, לקבל את העדכון בין מרץ לאפריל.

אם ברשותכם מכשיר HTC One או Galaxy S4 המריץ גרסה נקייה של אנדרואיד, יתכן ותקבלו את העדכון בקרוב. אם הסקרנות הורגת אתכם ואתם מעוניינים בעדכון בזה הרגע, ניתן להוריד אותו מפורום המפתחים XDA בלינק הזה. נציין כי ההורדה וההתקנה על אחריותכם בלבד.