אחד המכשירים הפופולריים ביותר של סמסונג שנמכר בעבר ועדיין נמכר כיום הוא הגלקסי אס 3, לכן עיניהם של רבים נשואות לסמסונג ומצפים ליראות מה היקף התמיכה שהיא תציע השנה למכשירים ישנים יותר. למי ממכם המחזיק בגלקסי אס 3 ועדיין לא התקין מערכת הפעלה שונה (רום), בוודאי לא יהיה מרוצה מהדיווח הבא.

בעקבות מסמך שדלף לרשת נחשפו תוכניות העדכון של סמסונג לשנה הקרובה באנגליה. מהמסמך מסתמן שמכשירי הגלאקסי אס 3 יקבלו את עדכון 4.2.2 במקום עדכון 4.3 כפי שהובטח בעבר. משמעות הדבר שסמסונג ככל הנראה תחדל את התמיכה בעדכונים לספינת הדגל הקודמת.

האם יש סיבה לכך? בשנים הקודמות יצרניות טענו כי מכשירי השנה הקודמת "חלשים" ואינם מסוגלים לתת חווית אנדרואיד הולמת. אך היום, כאשר מכשירי הביניים חזקים יותר ובחלקם "חלשים" יותר מהגלאקסי 3, מגיעים עם הגרסאות העדכניות ביותר. לכן ניתן להסיק מכך שמדובר אך ורק בסדר עדיפויות של סמסונג.

אך חברת סלולר אוסטרלית, טלסטרה (Telstra), פרסמה מידע שנותן לנו להאמין שזה לא המצב: הפוסט באתר החברה מוסר שעדכון הגלאקסי אס 3 לגירסת 4.2.2 ממש מעבר לפינה והוא צפוי להגיע לאוסטרליה ב-25 באוקטובר (לפני יומיים), ולהשתחרר עם תום העבודה של חברת הסלולר. עוד מוסיפים בטלסטרה שלמיטב ידיעתם, סמסמונג תמשיך את התמיכה ותשחרר את עדכון ה 4.3 בעתיד. אם הדבר נכון, הוא מעיד על כך שסמסונג נתקלו בבעיה בשדרוג המכשיר מגירסת 4.2 ישירות ל4.3, כי אחרת אין בכך כל הגיון לשחרר עדכון נוסף שיתעכב אף יותר, בימים בהם גוגל מתכוננת לחשיפת הגירסה 4.4.

קרא עוד:  בחודש הבא: LG תכריז על טלפון עם 3 מסכים

ולכל מי שלא רוצה להמתין, אנו ממליצים לקרוא על המהפכה שמעבר לפינה. CyanogenMod מתכננת להביא תמיכה למכשירי אנדרואיד לאורך זמן, בהתקנת רום ללא מתח מיותר. (תודה לעודד שושטק על הטיפ)

כתב: שגיא אלג'ם