זמן קצר לאחר אירוע ה-Unpacked 2020 שהתקיים בסן פרנסיסקו, השיקה סמסונג (Samsung) את משפחת מכשירי ה-Galaxy S20 ואת Galaxy Z Fold גם בישראל.

באירוע שערכה החברה הבוקר (ה') הוצגו שלושת המכשירים החדשים הכוללים מספר חידושים בהשוואה לדגמי השנה הקודמת. ההבדל הבולט ביותר הוא במערך הצילום שזכה לשדרוג משמעותי כשדגמי ה-Galaxy S20 ו-Galaxy S20 Plus כוללים חיישן באבחנה גבוהה במיוחד של 48 מגה-פיקסל וכן מצלמה עם עדשה בעלת זום אופטי 3x או משולב עד 30x. דגם ה-Galaxy S20 Ultra, אותו מייעדת החברה ליוצרי תוכן מקצוענים, כולל מערך מרשים יותר עם חיישן באבחנה של 108 מגה-פיקסל ועדשה עם זום אופטי 10x או 100x בזום משולב.

"סדרת S20 Galaxy החדשה משנה את הדרך שבה התרגלנו להשתמש בטלפונים שלנו, עם זום כפול מאה, סוללה עוצמתית מבעבר ומסכים חדים בעלי קצב רענון גדול מאי פעם שיספקו גם את צורכי הגיימרים האדוקים ביותר", אמר גיא היבש, דירקטור חטיבת המובייל בסמסונג ישראל.

עוד הציגה סמסונג מספר מצבי צילום חדשים: Single Take Shot, המשתמש בכל המצלמות במקביל בסיוע בינה מלאכותית כדי ללכוד תמונה או וידאו ולאחר מכן לבחור את התמונה הטובה ביותר או לשלב מספר תמונות יחדיו; Space Zoom, המנצל את החיישן הגדול כדי ללכוד תמונות של אובייקטים רחוקים במיוחד, מבלי לאבד פרטים ומאיכות התמונה; וצילום וידאו ברזולוציית 8K והזרמתה ישירות לטלוויזיות החכמות של סמסונג.

מבחינת חומרה, דגמי ה-Galaxy S20 שיגיעו ארצה מצוידים במערכת על שבב מסוג Exynos 990, כוללים מסך Dynamic AMOLED קמור נטול מגרעת עם חריר מצלמה בודדת הממוקם במרכז החלק העליון של המסך וקצב רענון של 120 הרץ, המכשירים לא יכללו שקע אוזניות 3.5 מ"מ כאשר שקע הטעינה מסוג USB C יאפשר שימוש במתאם, שלא כלול באריזה. באירוע צוין כי הדגמים שיגיעו ארצה הם אלו התומכים בסים כפול.

Galaxy Z Flip – פאשניסט

כאמור השיקה סמסונג בישראל גם את Galaxy Z Flip המתקפל. בניגוד לניסיון הקודם של החברה – קרי Galaxy Fold – מדובר במכשיר המתקפל לאורך ולא לרוחב וכאשר הוא מקופל הוא נראה כמו מכשיר בתצורת צדפה. בסמסונג מתייחסים אליו גם כהצהרה אופנתית.

המסך המתקפל מאפשר גם עבודה בשני מסכים במקביל. בחברה קוראים לזה 'Flex' והוא מתאפשר הודות לציר הקיפול החדש שמאפשר לעצור בכל זווית שהיא. במצב זה נתן להשתמש בשני מסכים נפרדים בגודל 4 אינץ׳. כך, לדוגמה, ניתן יהיה לפתוח אפליקציה שונה על כל אחד מחציי המסך, או להשתמש באפליקציות מותאמות שיציגו את התוכן הראשי על החצי העליון וממשקי שליטה בחצי התחתון.

בעוד שבועיים בישראל

הטלפונים החדשים שסמסונג הציגה יגיעו לישראל ב-5 במרץ. על פי סאני Galaxy S20 יעלה 3,499 שקלים, Galaxy S20 Plus יעלה 3,899 שקלים ו-Galaxy S20 Ultra יעלה 4,799 שקלים.

גם Galaxy Z Flip יושק בישראל, במחיר רשמי של 5,599 שקלים, אך סאני ציינה כי הוא לא יושק באותו יום כמו סדרת Galaxy S20, אלא "במועד קרוב".

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.