ככל שמועד ההכרזה הרשמי של סדרת מכשירי ה-Galaxy S20 מבית סמסונג (Samsung) הולך ומתקרב, כך מתרבות השמועות אודות מכשיר הדגל העתידי. לפי הדיווחים האחרונים, עומדת סמסונג לשדרג משמעותית את נפח זיכרון העבודה (RAM), כך שאפילו המכשיר הזול והבסיסי ביותר בסדרה יגיע עם זיכרון בנפח 12 גיגה-בייט. דגמי הפלוס והאולטרה הגדולים והיקרים יותר עשויים להגיע עם לא פחות מ-16 גיגה-בייט זיכרון.

לא רק נפח הזיכרון יזכה לשיפור, אלא גם מהירותו. מדובר בזיכרון מסוג LPDDR5, המהיר פי 1.3 ויעיל ב-30 אחוזים לעומת זיכרון LPDDR4x שהותקן במכשירי ה-Galaxy S10. זה אומר קצב העברת נתונים של כ-44 גיגה-בייט בשנייה, לעומת 34 גיגה-בייט בשנייה בדור הקודם.

כמו בכל שנה, צפויה סמסונג להשיק את המכשיר עם מעבד מתוצרת קוואלקום (Qualcomm), ה-Snapdragon 865, עבור השוק האמריקני, ומעבד מתוצרת עצמית – Exynos – עבור שאר העולם. בכל אחד מהדגמים תוצע תמיכה בחיבור סלולרי לדור החמישי, בעוד ששני הדגמים הזולים יותר יוצעו למכירה גם בגרסאות הכוללות חיבור דור רביעי בלבד.

גדלי המסך יעמדו ככל הנראה על 6.2 אינץ' לדגם ה- Galaxy S20 הרגיל 6.7 אינץ' לדגם הפלוס ו-6.9 אינץ' לדגם האולטרה. מערך הצילום יהיה שונה מדגם לדגם: ה-Galaxy S20 יצויד בחיישן ראשי של 12 מגה-פיקסל, חיישן זווית רחבה וחיישן זום פי 2. בדגם הפלוס יותקן גם חיישן לצילומי תקריב (מאקרו), בעוד שדגם האולטרה הבכיר יצויד בחיישן ראשי של 108 מגה-פיקסל, ועדשת פריסקופ המגדילה פי חמש.