מכשיר הדגל הבא של סמסונג (Samsung), ה-Galaxy S10, יכלול מצב צילום מיוחד לתנאי תאורה ירודים בשם ״לילה בהיר״ (Bright Night), כך לפי פרסום ב-XDA Developers אשר הצליחו למצוא התייחסות מפורשת למצב הצילום החדש בגרסת הניסוי האחרונה של אפליקציית המצלמה למכשירי ה-Galaxy Note 9, לצד תיאור מפורט למדי של האופן בו מקווה סמסונג לשפר תצלומים בחשיכה.

במצב Bright Night, המצלמה שומרת למעשה מספר צילומים בזה אחר זה בקצב מהיר, ואז משלבת ביניהם תוך שמנגנון עיבוד מבוסס אינטליגנציה מלאכותית משלב את הפרטים שעשויים להיות חסרים בצילום אחד, אך מופיעים בצילום אחר. התוצאה, כך לפחות מובטח, היא תצלום בהיר ומפורט הרבה יותר מתמונה בודדת המצולמת בתנאי תאורה קשים. התמונה אמורה לשמור על צבעים טבעיים, ולא נדרשת הפעלה של נורת הפלאש.

סמסונג היא כמובן לא החברה הראשונה להציג מצב צילום ייעודי לתנאי החשיכה. רוב היצרניות המובילות, בהן שאומי (Xiaomi), וואווי (Huawei) וואן פלוס (One Plus) כוללות במכשיריהן האחרונים מצב צילום ייחודי ללילה, בעוד שגוגל (Google) הצליחה להרשים מאוד את המבקרים עם Night Sight, מנגנון אינטליגנציה מלאכותית מתקדם במיוחד לשיפור תצלומי הלילה במכשירי סדרת הפיקסל (Pixel). מבחינה זו, סמסונג אינה מציגה חידוש מהפכני עם Bright Night, אלא מיישרת קו עם מתחרותיה.

לפי דיווח נוסף הנוגע ל-Galaxy S10, ייצורו של המכשיר כבר החל ובמפעליה של סמסונג נצבר מלאי ראשוני לשיווק. לא ברור האם תחילת הייצור במועד מוקדם יחסית מעיד על תהליך מסובך ומורכב יותר הדורש משך זמן ארוך יותר, או שבסמסונג מצפים לדרישה גדולה הרבה יותר למכשיר ביחס לקודמו.