לפי דיווח שהתפרסם בקוריאה, סמסונג (Samsung) בוחנת אפשרות לשילוב מצלמה אחורית בעלת שלוש עדשות נפרדות במכשיר הדגל שלה לשנת 2019, ה-Galaxy S10. אחת הסיבות לכך, לפי הדיווח, היא הערכות נפוצות בתעשייה כי אפל (Apple) תכריז על חידוש זהה בעבור דגם עתידי של מכשיר האייפון (iPhone), אם כי הדעות עדיין חלוקות האם הכרזה שכזו תגיע כבר השנה, או רק בדגמי האייפון אותם תציג אפל לקראת סוף שנת 2019.

במסגרת אותו הדיווח, נמסר כי סמסונג משקיעה מאמץ רב בחיישני תלת-מימד שיוכלו להתחרות במצלמת ה-FaceID של אפל, ולהציע זיהוי פנים מדויק, כמו גם צילום סצנות בעלות עומק ותמיכה באפליקציות מציאות רבודה (Augmented Reality). חידוש זה איננו קשור בהכרח לעדשה השלישית, שתוכל להועיל בעיקר לצורך תצלומים חדים יותר, פעולה בתנאי תאורה קשים, וזום אופטי משופר.

אפל וסמסונג לא יהיו בכל מקרה הראשונות להציע מכשירי טלפון חכם בעלי עדשה משולשת. הקדימה אותן היצרנית הסינית וואווי (Huawei) שכבר הציגה מכשיר דגל, ה-P20 Pro, המצויד במערת עדשות משולש: עדשת 40 מגה-פיקסל ראשית, ולצידה עדשת 20 מגה-פיקסל הלוכדת תצלומים בגווני שחור לבן, ועדשת 8 מגה-פיקסל בעבור צילומי תקריב (זום).

וידאו: איך זה עדשה משולשת ב-P20 Pro?