השמועות על מכשיר הגלקסי אס 3 שצפו לא פעם לפני הכרזתו בשנה החולפת לא היו מדויקים בלשון המעטה. כן, יכולנו לנחש כי יהיה מעבד מרובע ליבות, מסך גדול וכו’, אך דברים רבים כמו כיצד הוא ייראה או מהם הפיצ’רים הנוספים שהוא יביא עימו (כמו ה-S Voice) לא ידענו. כעת סמסונג חושפת בבלוג שלה כיצד היא הצליחה לשמור בסוד ולמנוע הדלפות על המכשיר שהושק בתחילת החודש.

המהנדסים חיו חיים כפולים
סמסונג אמרה כי אמנם היא שמחה שישנו באזז גדול ברשת ובשווקים מסויימים בעולם, אך היא הדריכה את המהנדסים שלה לשמור על המכשיר בסוד. המהנדסים חייו חיים כפולים וכי על המהנדסים נאסר לדבר על המכשיר או על דבר מהיכולות או הפיצ’רים החדשים שלו. “כל מה שקשור ל-Galaxy S3 כולל פטנטים וטכנולוגיה שבה השתמשנו, נשמר בסוד.”, נאמר בבלוג. סמסונג בחרה מספר מהנדסים מסויימים שרק להם הייתה גישה למעבדה בה פותח המכשיר. בכניסה למעבדה היה צורך בכרטיס מיוחד ואישור בתביעת אצבע ומי שהשתתף בפרויקט לא הורשה למסור אף פרט גם לבני משפחתו: “אני אוהב את אשתי וילדי, אבל מעולם לא אמרתי על עבודתי מלכתחילה”, אמר יונג-דו ג’ין, מהנדס בכיר בסמסונג.

אב-טיפוס מזויף
כדי למנוע הדלפות, גם אבי-הטיפוס אותם היו צריכים לספק ליצרני אביזרים בוצעה בדרך סודית. “העברת מכשירי אב-טיפוס לשותפים וליצרנים היה מבחינתנו דבר מובן מאליו, אבל זה נעשה באופן אישי. המשלח של המכשיר היה נדרש לנסוע בין מדינות רק כדי להציג את המכשיר וכל תהליך הבחינה שלו על ידי השותפים נעשה בפיקוח של אותו משלח כדי לוודא שאף פרט אינו מודלף והיה מוחזר עימו בסיום התהליך”. מסיבות ברורת, אסור היה לצלם את המכשיר בכל צורה שהיא וגם לא נשלחו ליצרנים כל סרטוטים או תרשימים על מנת למנוע את הדליפה. זה כמובן הקשה על סמסונג בעצמה גם לייצר את המכשיר והחומרים שממנו הוא מיוצר וכי כל דבר פשוט הפך למורכב ומסובך: “הייתי אחראי על האנטנה,” אמר המנהדס באונג סאן לי. “באופן כללי, אנחנו מיצרים אנטנה בהתאם לעיצוב הסופי וכך מבקשים גם אישורים בהתאם. אולם מסיבות בטחוניות, היינו צריכים לייצר את האנטנה שוב ושוב.”

קרא עוד:  תמונות אמיתיות ראשונות של Galaxy Note 10

אבל, כדי לגרום לבלבול גדול עוד יותר, סמסונג כך מתברר, ייצרה מספר אבי טיפוס כפי שגילינו בעבר. “היו הרבה עיצובים ומכשירים אבי-טיפוס וזה דרש מאיתנו יותר מאמץ והשקעה כדי לייצר אותם. זה עוד יותר קשה כשאתה שולח אותם למקומות שונים לבדיקות ובאותו הזמן אתה מודע לכך שזהו לא העיצוב המקורי.”

שיטות אלה מציגות לנו ולו במעט כיצד היצרניות שומרות על סודות וכי סביר שגם אפל נוקטת בדרכים אלה (אם כי בתקופה האחרונה זה לא ממש הולך לה), ואכן חייבים להודות שהפרטים שהיו על מכשיר הגלקסי אס 3 לפני הכרזתו היו דלים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.