בצד החומרה, לא היו הפתעות גדולות מידי ומכשיר הגלקסי אס 3 סיפק את מה שציפינו ממנו: מעבד מרובע ליבות, זיכרון 1GB, אחסון בנפח עצום, ומסך מגע ענק בגודל 4.8 אינצ'. אבל ההשקעה הניכרת כאן היא דווקא בתוכנה. ממשק ה-TouchWIZ אמנם לא שונה באופן כזה שהיינו רוצים לראות, אך סמסונג השקיעה מאמצים בשדרוג והוספת מספר חידושים ובניהם שמענו בהכרזה על ה-Smart Stay, S-Voice, וה-Buddy Share.

מישהו עוקב אחריך
פונקצייתה-Smart Stay עושה דבר פשוט אך גאוני. היא מזהה מתי המשתמש מסתכל על המסך – גולש באינטרנט, קורא טקסט, צופה בתמונות וכו', ובאמצעות המצלמה הקדמית היא מזהה את עיניו וגורמת למסך להישאר דולק. ועל זה נאמר, איך לא חשבו על זה קודם?

לשתף חברים בקליק
אנחנו מצלמים לא מעט חברים במצלמת הסלולר ומעוניינים לשתף בקלות. את השיתוף בפייסבוק והתיוג כבר למדנו, אך אם אנחנו רוצים לשלוח את התמונה במייל או בהודעה לכל האנשים המצולמים בה? ה-Buddy Share היא תכונה חדשה המזהה כל פרצוף ופרצוף בתמונה ומאפשרת לשלוח לחבר את התמונה בלחיצת כפתור. ריבוע קטן יקיף את הפרצוף וכפתור ליד כבר יאפשר לנו להחליט כיצד לשלוח את התמונה. פשוט ונוח.

נוסף לכך, פונקציית ה-Burst shot מאפשרת צילום של כ-20 פריימים רצופים ופונקציית ה-Best photo בוחרת את התמונה הטובה ביותר מבין שמונה תמונות שצולמו.

הסירי של סמסונג
עם ה-S-Voice נוכל לבקש מהגלקסי אס 3 לבצע משימות והכל בזיהוי קולי. בדומה ל-Siri של ה-iPhone 4S, ה-S-Voice היא למעשה עוזרת אישית ומאפשרת למשתמש לעשות כמעט הכל החל מביצוע שיחות, שליחת הודעות, ניגון מוזיקה, לקבוע שעון מעורר, צילום תמונות, להנמיך ולהגביר את הווליום, לשלוח הודעות SMS ומיילים, והוספת תזכורות. ה-S Voice תתמוך כרגע בשפות אנגלית, קוריאנית, ספרדית וגרמנית. לא חדש במיוחד במכשירי האנדרואיד שכבר היצע העוזרות האישיות גדל מיום ליום, אך יש כאלה שימצאו זאת כתוספת שימושית.

קרא עוד:  סמסונג השיקה בישראל את הטאבלטים Galaxy Tab S5e ו-Galaxy Tab A 10.1

הטענה אלחוטית
סמסונג תשיק גם מטען אלחוטי למכשיר שיאפשר להטעין ללא כבלים, ממש כמו מכשירי Palm מבוססי WebOS (ז”ל). המטען פועל באותה הטכנולוגיה ולמעשה מוטמע במכשיר וכאשר מניחים את הגלקסי בעמדת הטעינה הוא נטען.

התראות ברטט
חסרון שסמסונג מנסה להתגבר עליו בסמארטפונים הוא החוסר בהתראות כשהמכשיר בהמתנה. ה-Smart Alert משתמש בחיישני התנועה של הטלפון ושולח למשתמש רטט קל אם ישנם התראות שהמשתמש עדיין לא קרא. כך כאשר המכשיר בהמתנה ואתם מצפים להודעה מאדם מסויים, המכשיר ירטוט כאשר תאחזו בו אחרי שהיה בהמתנה.

כל אלו מצטרפים ל-Hubים השונים כדוגמת ה-Game Hub המאפשר גישה למשחקים חברתיים שונים, ה-Video Hub לצפייה בוידאו סרטרימינג באיכות גבוהה, Music Hub להאזנה למוזיקה וה-Social Hub להתחבר עם חברים ברשתות החברתיות.

 

עוד על ממשק המכשיר, צפו בוידאו בהמשך.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.