שני המכשירים המעניינים ביותר כעת הם ללא ספק ה-Galaxy S II שכבר מבקר בישראל וה-Sensation שנלחמים על כל לקוח. לשנים חומרה עדכנית, מסך גדול ומערכת האנדרואיד 2.3. האתר Slash Gear ו-Android authority לקחו אותם לסיבוב קצר, ואנחנו הוספנו מספר תובנות משל עצמנו.

עיצוב ומבנה
אין ספק כי סמסונג התעלתה על עצמה בכל הקשור לעובי המכשיר כשהצליחה להשיג עובי של 8.5 מ”מ בלבד זאת לעומת 11.3 של ה-HTC. כך גם ההרגשה בכיס שלמרות כי לסמסונג מסך גדול, העובי ומשקלו (116 גרם) תורמים מאוד לתחושת הנוחות במכנס. לעומת זאת, HTC לא ידעה אף פעם לייצר מכשירים קלים  ועם משקל של 148 גרם, תהיו בטוחים שתרגישו אותו טוב טוב.

אבל ל-HTC היתרון בעיצוב ובאיכות החומר. בעוד שסמסונג משתמשת בפלסטיק שאמנם נעים למגע בזכות החספוס בצידו האחורי, HTC יודעת לשלב היטב את האלומיניום ואיכות החומר כך שהוא מרגיש יציב ונוח יותר באחיזה ביד. העיצוב של סמסונג יש יאמרו גם משעמם, שכן הוא מלבן עם כפתור אחד בלבד במרכז. ב-HTC הלכו על משהו מעט יותר עגלגל, עם כפתורי מגע בתחתית המכשיר וגם המסך משוקע פנימה מה  שנותן לו עמידות בפני סכנת שריטות ושברים הנגרמות מנפילה או הנחת המכשיר על השולחן.

המסך
נדבך נוסף שנוסף לנו לתחרות בין היצרניות בשנה האחרונה הוא המסך, וסמסונג באה עם יתרון בזכות העובדה שהיא היצרנית הגדולה בעולם למסכי AMOLED, ולכן היא ציידה את מכשיריה במסך בטכנולוגית SuperAMOLED Plus מה שמספק צבעים טובים יותר ובהירות מצוינת גם באור יום. ל-HTC מצד שני אין יתרון במסכים, כשב-Sensation השתמשה החברה במסך LCD, אולם להבדיל מסמסונג, HTC מספקת רזולוציה גבוהה יותר של 960×540 לעומת ה-800×480 של ה-Galaxy S II זאת על גודל של 4.3 אינצ' הזהה בשניהם וזה הופך ליתרון לא קטן. בזמן הצגת טקסט וגלישה באינטרנט, כבר אין צורך לבצע זום למסך וניתן לקרוא בצורה נוחה יותר. לשניהם אגב גם Gorilla glass המספק הגנה בפני שריטות שאתם יודעים לגרום להם. בשורה התחתונה, אם מבחן הצבע והחדות קובעים, סמסונג לוקחת כאן ללא ספק.

קרא עוד:  השוואת מפרטים ראש בראש: OnePlus 7 מול דגם ה-Pro, במי תבחרו?

ממשק
על מערכת האנדרואיד 2.3.3 אין יותר מידי מה להרחיב, והשוני בין המכשירים מתרכז בעיקר בממשק. ל-HTC יש את ה-Sense ולסמסונג יש את ה-TouchWIZ, ובכל זאת תמצאו לא מעט הבדלים כשעיקר בולטת היכולת של HTC להציג ממשק מרהיב יותר על גבי המערכת עם ווידג'טים רבים, מזג האוויר עם אנימציה מרהיבה בפתיחת המכשיר ושירות סנכרון, איתור וגיבוי המכשיר דרך אתר אינטרנט ייעודי. אצל סמסונג הממשק גם לא רע בכלל, כשהוא משנה בעיקר את התפריט הראשי, ווידג'טים נוספים, שורת התראות משודרגת וגם תמצאו מספר יישומים בשם Hubs המקשרים אתכם לעולמות תוכן שונים (Music Hub, Gamse Hub, Social Hub וכו'). יש שיעדיפו את ה-TouchWIZ 4.0 ויש יעדיפו את ה-Sense 3.0 ואפילו יש כאלה שמעדיפים פרווה –  הממשק המקורי של מערכת האנדרואיד וזה נתון יותר לשיקולכם.

ביצועים
תחרות לא קטנה בתחום זה, כשלשני המכשירים מעבד כפול ליבה בתדר של 1.2GHz (לא שכחנו סמסונג ששדרגת ברגע האחרון), כשסמסונג משתמשת במעבד שהיא פיתחה מסוג Orion המבוסס על Corex A9 ו-HTC משתמשת בזה של Qualcomm Snapdragon. לסמסונג יתרון קל בכמות הזיכרון כשהיא מביאה 1GB לעומת 768MB שב-HTC, ואולי זה (אבל לא רק) מה שעזר לה לנצח את HTC בקרב Quadrant. במעבד הגראפי לסמסונג קיים רכיב ה-Mail-400MP ול-HTC את ה-Adreno 220 כששניהם מספקים קפיצת מדרגה גדולה בהשוואה למכשירי הדור הקודם. בהרצה של זוג המכשירים, HTC מקבל ציון כולל של 2245 לעומת 3504, אולם ישנם מספר בעיות עם אפליקציית Quadrant של ממש הצליחה לזהות את סוג המעבדים וייתכן כי היא זייפה בתוצאות הסופיות, לכן היינו לוקחים את המספרים בערבון מוגבל. אצל Android authority הציון שהתקבל היה זהה (3053).

קרא עוד:  וואווי חשפה את P Smart Z עם מצלמת סלפי קופצת

מולטימדיה
שוב הולכים השניים על ראש בראש צמוד כשלשניים מצלמת 8 מגה פיקסל עם צילום וידאו Full HD 1080p, כש-HTC מוסיפה לד נוסף בשימוש בפלאש.
דעת המבקרים ב-Android authority על המצלמה היא שבשנהים היא מספקת איכות תמונה טובה, אם כי לסמסונג טווח צבעים דינאמי טוב יותר ולכן היתרון הקל לסמסונג, אך כאמור הלד הנוסף אצל HTC יכול להועיל ולעשות את ההבדל בתנאי תאורה חשוכים.

בשניהם גם תמצאו יציאה דיגיטלית מסוג HML שבאמצעות כבל פשוט יהפוך ל-HDMI, זאת יחד עם יכולת ניגון וידאו מסוג Divx ו-Xvid הקיים בשניהם הופך את המכשיר למכונת מולטימדיה משומנת. בשניהם קיימות הקישוריות הסטנדרטיות (WiFi n, Bluetooth 3.0, DLNA, GPS) אולם סמסונג מוסיפה גם USB OTG שמאפשר לחבר כונן פלאש להעברת מידע. לגבי המצלמה הקדמית אגב, סמסונג מספקת 2 מגה פיקסל לעומת HTC שמצרפת רק מצלמה באיכות VGA.

חיי סוללה
אין לנו עדיין תוצאות אמת שכן 2 האתרים לא העמיקו בבדיקה, אך לפי נתוני היצרן סמסונג היא זו שתספק לכם יותר זמן הנאה עם מכשירכם, אם כי לא בהפרש ניכר זאת בזכות סוללת ה-1650 מיל אמפר, כ-130 מיל אמפר יותר משל HTC שתספק סך של 8 וחצי שעות דיבור ברשת הדור השלישי. זה גם מה שנקבע ב-
Android authority.

לסיכום
ההבדלים כאמור לא רבים, אך לסמסונג מספר יתרונות ש-HTC לא הצליחה לגבור עליהם כמו צבעי המסך, ביצועים (לא סופי) ומשקל, כש-HTC מספקת את העיצוב, ממשק עשיר איכות וגימור. על הדקויות הללו, סמסונג היא המנצחת. אז מה איתכם, איזה מכשיר אתם הייתם לוקחים הביתה?


וידאו: השוואת ראש בראש