בשבוע שעבר הכריזה גוגל בכנס המפתחים שלה על הגרסה הבאה שלה למערכת ההפעלה: Android 4.1 Jelly Bean. החברות עדיין לא מסרו את רשימת המכשירים שלהן שיקבלו את העדכון, אך סמסונג כבר הספיקה להודיע שמכשיר הדגל החדש שלה, Galaxy S III, יקבל את העדכון. בשעות האחרונות הגיע אלינו דיווח, לא כל כך משמח אך אופייני לחברת סמסונג.

על פי דיווח מהאתר YouMobile, שהגיע, לטענת האתר, ממקור אמין, ה-Galaxy S II, מכשיר הדגל הקודם, לא יקבל את העדכון לגרסה החדשה של מערכת ההפעלה. לטענת האתר, ישנן שלוש סיבות לאי הבאת העדכון למכשיר: האחת, היא רזולוציית המסך הנמוכה של המכשיר, רק 800X480 בשעה שרזולוציית המסך המומלצת היא 1280X720. הסיבה השנייה היא המעבד של המכשיר, שהוא כפול ליבה בעוד מומלץ מעבד מרובע ליבות. הסיבה השלישית והאחרונה, אותה סיבה בגללה לא הביאה סמסונג את Ice Cream Sandwich ל-Galaxy S, היא בגלל שהמכשיר לא יריץ באופן חלק את מערכת ההפעלה Jelly Bean ביחד עם ממשק המשתמש של סמסונג, TouchWiz.

שמועה לא משמחת, אך על פי ניסיון העבר היא עלולה בהחלט להתברר כנכונה. כך או כך, כמו במקרה של ה-Galaxy S הראשון, גם פה בוודאי יהיו כמה ROMים שיאפשרו הרצה של מערכת ההפעלה על המכשיר. טרם נמסרה תגובה רשמית של סמסונג.