אחד הדברים שהיה נהוג לשמוע מהמשתמשים בימי הדור הראשון של טלפוני הבלקברי (Blackberry) של RIM היה שברגע שאתה מתרגל לטלפון הזה, לצורך שליחת וקבלת הודעות ובדיקת דואר ארגוני, אתה כבר לא יכול להשתמש בטלפון אחר לצרכים הללו. השבוע, במהלך אחת הבדיקות שביצענו ל-Galaxy Pro, הטלפון החדש מבית סמסנוג (Samsung) שמצויד במקלדת מלאה, קלטנו משתמשת בלקברי. נתנו לה את ה-Pro לבדיקה קצרה. התגובה המיידית כמעט שלה הייתה שהיא רוצה כזה. ולמה? בגלל המקלדת.

ואכן, בסופו של דבר, לא משנה כיצד הופכים את הטלפון הזה, ומה בדיוק חושבים עליו, ה-Pro, שמיועד להתחרות בדיוק באותו נתח שוק בו מתחרים מכשירי הבלקברי, יקום וייפול בדיוק על הנקודה הזו: המקלדת שלו. זו התכונה הבולטת העיקרית שלו, וזו בדיוק הקריאה שלו לקהל הצרכנים הפוטנציאלי – אם אתם משתמשים שעיקר השימוש שלכם בטלפון החכם שלכם, מעבר לשיחות, הוא דואר אלקטרוני ושליחת וקבלת הודעות, תראו איזו מקלדת נהדרת יש לי.

והמקלדת אכן נהדרת. למעשה, נקדים דברים לסקירה המלאה ונאמר שמבלי להתחייב, לא זכורה לנו מקלדת כל כך איכותית בטלפון חכם. אם רציתם לעבור לטלפון מבוסס אנדרואיד (Android) ולא עשיתם זאת בגלל שעד עכשיו כמעט כל ההצעות שעמדו בפניכם בתחום הזה, לפחות ביבוא רשמי לישראל, היו של מכשירים שמבוססים על מסך מגע מלא, יש לכם פתרון. ואם חששתם לעזוב את ה-E71 של נוקיה (Nokia) ולא מצאתם אפילו דרך אחת לעזוב את אהובכם, שלא נדבר על חמישים, עכשיו זו ההזדמנות.

מה בקופסה
כמו במקרה של רוב הטלפונים שמגיעים מבית סמסונג, האריזה די מינימליסטית וקטנה למדי, כשבמקרה של המכשיר המסוים הזה מדובר בקופסה לבנה ולא ממש מרשימה. עם זאת, בצד הימני מודפסים הפרטים החשובים עבור משתמשי טלפונים חכמים.

בפנים מוצאים, מתחת לשכבת הקרטון שמכילה את המכשיר, את כל האביזרים ההכרחיים: מטען, כבל USB לצורך חיבור למחשב (מאפשר הטענה, יחסית מהירה, במקומות שלא מוצאים בהם שקע חשמלי פנוי), אוזניות סטנדרטיות וגם כיסוי אחורי נוסף בצבע שחור עבור מי שרוצה להחליף את המכסה האפור עמו מגיע המכשיר כברירת מחדל. בתוך הקופסה יש גם מתאם לכרטיס ה-microSD בו מצויד הטלפון לגודל של כרטיס SD רגיל, כדי שיהיה אפשר להכניס אותו לכל קורא כרטיסים סטנדרטי. ה-Galaxy Pro, לפחות זה שבדקנו, הגיע עם כרטיס 4 ג'יגה-בייט מתוצרת סאנדיסק (Sandisk) שכדי להוציאו ולהכניסו יש לפתוח את המכסה האחורי – אבל הוא נפתח בקלות.

מבנה ועיצוב
אם השחור חזר למשול בכתר ברוב המכשירים שמוצעים כיום בשוק, ב-Galaxy Pro שולט הצבע האפור. זה לא רק בגלל מכסה ברירת המחדל, שניתן להחלפה לצבע שחור כפי שהזכרנו לעיל, זה יותר בגלל המקלדת הרחבה שתופסת את החלק התחתון של המכשיר, וכ-40% מכלל גובהו.

שילוב המקלדת הפיזית מעניק ל-Pro את המאפיין הבולט השני שלו, וגם את השלישי: הרוחב. 108.6 מ"מ ממצבים אותו כטלפון הכי רחב שמציעה כיום סמסונג בסדרת ה-Galaxy, אבל הוא צר יותר מכל מכשירי הבלקרברי שתמצאו כיום בשוק, אפילו מה-Curve שרוחבו 109 מ"מ, ומכל המכשירים שמציעה נוקיה ומבוססים על מקלדת. זה גם אומר שאין שום בעיה להחזיק אותו ביד, ולמעשה הוא אפילו נוח מאוד.

העובי של המכשיר, אם נשלים את נושא המידות, הוא 10.7 מ"מ, וזה עובדי די סטנדרטי עבור מכשירים שמבוססים על מקלדות QWERTY, ומשקלו, כולל הסוללה, הוא 103.4 גרם בלבד. נתונים אלו מוסיפים גם הם להרגשה הנוחה בעת השימוש ב-Pro.

את המסך בגודל 2.8 אינצ'ים כבר עוטפת מסגרת שחורה "סטנדרטית" ומתחת לו נמצאים ארבעת הכפתורים הפיזיים של המכשיר שקשורים להפעלתו השוטפת ולא להקלדת הודעות: כפתור החיפוש, כפתור החזרה למסך הקודם, כפתור העמוד הראשי וכפתור ההגדרות. שני הכפתורים הפיזיים האחרונים שמציע המכשיר נמצאים מימין (כפתור ההפעלה/כיבוי בחלק העליון) ומשמאל (כפתור השליטה בעוצמת הקול, שלחיצה ארוכה עליו מורידה את עוצמת הקול לאפס). למעלה נמצא חיבור ה-USB (כמובן שמוסתר בדלת הזחה קטנטנה, כמו בטלפונים המודרניים האחרים של החברה) ואת חיבור האוזניות בגודל 3.5 מ"מ.

מסך, מערכת הפעלה וממשק
כבר הזכרנו לעיל את גודלו הקטן יחסית של המסך, אבל זה צפוי למדי בטלפון שמבוסס על מקלדת QWERTY מלאה. עם זאת, בסמסונג לא יצאו מגדרם לנצל את המסך הזה במלוא היכולת שלו, כשהם לכאורה מחדדים את המסר שמדובר בטלפון לאנשים שעיקר שימושם במכשיר הוא עולם הטקסטים. למה כוונתנו? הרזולוציה של המסך היא 320×240 פיקסלים בלבד (מה שמכונה LQVGA). זהו מסך TFT שמציע 256,000 צבעים, והתוצאה הבסיסית לא ממש מלהיבה: כבר במסך הבית הרגשנו אכזבה מסוימת כשראינו שגופן ברירת לא מוצג היטב, ונראה היה שהאותיות הראשונות של חלק משמות היישומים מוצגות בחלקן או שבכלל נעלמו. הבעיה אף חמורה יותר מכיוון שכדי להחליף גופן, צריך כבר לשלם.

מבחינת מגע התברר לנו מהר שמדובר במסך שאינו תומך בריבוי מגעים (Multi-touch), וזה גרוע במיוחד בזמן גלישה באינטרנט, תרחיש בו גם ככה הנדל"ן המוצע אינו ממש מספיק לקריאה ודפדוף סבירים. למרות שמדובר במסך TFT שמבוסס על טכנולוגיית קיבוליות חשמלית (Capacitive), לעיתים התגובה שלו לא הייתה מספיק טובה, במיוחד בעת גלישה או דפדוף בין תמונות. עם זאת, הגלילה ברשימת אנשי הקשר או בתיבות הדואר הייתה חלקה ומהירה.

ה-Pro, או ה-GT-B7510B, מבוסס על גרסת Froyo 2.2.2 (עם ליבת לינוקס 2.6.32.9-perf) עם ממשק TouchWiz 3.0 עם התאמה מיוחדת למסך הקטן והוא פס כלים שנמצא לגובה הצד הימני של המסך כשהכפתורים שהוא מציע, מלמעלה למטה הם כפתור הצגת היישומים המותקנים בטלפון (שלוש שורות של ארבעה צלמיות בכל שורה בכל מסך, כשכפתור זה מתחלף בעת השהייה במסכי היישומים לכפתור בית; כפתור לשיחת/קבלת הודעות SMS, כפתור אנשי הקשר והכפתור שמאפשר לבצע שיחות טלפון.

קרא עוד:  סמסונג תציע את מסך ה-Galaxy Z Flip ליצרניות נוספות

המסך הראשון, כברירת מחדל, מציג את כפתור המשחקים ששולח לעמוד המתאים בפורטל הבית האינטרנטי של פלאפון (Pelephone), המפעילה הראשונה שמוכרת את ה-Galaxy Pro,כפתור לכיוון השעון והתראות, כפתור להפעלת הדפדפן שגם הוא שולח לפורטל של פלאפון וכפתור לגישה ל-Android Market. בסך הכל יש חמישה מסכי בית, שבמקרה שלנו, שניים מהם היו ריקים.

מעל למסכים נמצאת שורת המצב וההתראות. גרירת השורה הזו כלפי מטה חושפת חמש צלמיות שמאפשרות להדליק/לכבות את ה-WiFi, בלוטות' וה-GPS, לבחור האם לסובב את המסך באופן אוטומטי עם סיבוב המכשיר (שימוש בחיישן ה-Acceleromete) וכיבוי/הפעלת הרמקול. במסכי הבית ניתן להציב ווידג'ט דומה, אבל שם מחליף את כפתור הרמקול כפתור שמאפשר לבחור בין שלושה מצבי תאורת מסך.

ההתראות שמתקבלות מתקשרות לכל מה שמגדירים במסך סנכרון המידע, החל בדואר הארגוני וכלה בטוויטר ופייסבוק. אפשר גם להגדיר שם חשבונות נוספים לבד. מעבר לכך, בגרירה מטה מוצגות כל הפעילויות הנוכחיות בטלפון, כולל שיחות, הורדת קבצים, ובמקרה שלנו, גם יישום שפעל כל הזמן ברקע ומשם הפעלנו אותו (תוכנה ללכידת תמונת מסך ללא ביצוע Rooting).

חומרה וביצועים

ה-Galaxy Pro מצויד במעבד 800 מגה-הרץ וב-512 מגה-בייט זיכרון RAM. מבחינת מערכת ההפעלה מדובר במכשיר שמגיע עם גרסה 2.2.3 של אנדרואיד (Froyo). זה אמנם לא בדיוק מה שמוצאים במכשירי הדגל שמוצעים כיום בשוק, אבל בשימוש היום יומי המכשיר מגיב יפה מאוד לכל הפקודות: אין בעיה של השתהות במעבר בין התפריטים והמסכים השונים, פתיחת היישומים מתבצעת באופן מיידי, וביצוע זום פנימה והחוצה בדפדפנים בעת גלישה מתבצע באופן חלק, כשלגודל המסך הקטן והרזולוציה הנמוכה יש בוודאי השפעה חיובית על כך.

בבדיקה תחת Quardant (וכרגיל אנחנו מריצים את הבדיקה הזו עם ה-ROM המקורי שמגיע עם המכשיר), הגיע המכשיר לציון של 657 נקודות בלבד, רחוק מאוד אפילו מה-Galaxy S, אבל בעבודה השוטפת המכשיר בדרך כלל הגיב באופן חלק לכל הדרישות שלנו, אלא לאחר שהגענו למצב בו פעלו ברקע כבר חמישה יישומים ביותר, ואז התחלנו להרגיש בהאטה מסוימת.

שימושיות עסקית
המכשיר מיועד, כאמור, לשוק העסקי בעיקר, ואנחנו נחזור שוב למקלדת. כמו שכבר הבנתם, אנחנו התלהבנו ממנה. המקשים ממוקמים היטב, יש להם מספיק ירידה כדי להרגיש בנוח בזמן ההקלדה, והם מופרדים באופן יוצא מן הכלל אחד מן השני. עד מהרה התרגלנו מהר מאוד לעבוד עם המקלדת עם שתי אצבעות ולהקליד מהר יחסית, וגם בעת כתיבת טקסטים ארוכים למדי לא הרגשנו עייפות כלשהי באצבעות, ולהבדיל ממכשירים שמבוססים על מקלדת וירטואלית בלבד, כמעט ולא היו לנו טעויות כתיב.

המקלדת מאוד נוחה גם למי שאצבעותיו גדולות ועבות, וזאת בזכות ההפרדה המצוינת (כן, אנחנו יודעים שאנחנו קצת חוזרים על עצמנו) בין המקשים. במקלדת יש גם לוח מספרים שממוקם באמצע החבורה, וכדי להקליד מספרים צריך אמנם ללחוץ על מקש Alt, כמו גם במקרה של חלק מסימני הפיסוק, אבל כשמתרגלים מבצעים את זה במהירות. במקרה של הקשת מספרים, למשל בעת הקשת מספר טלפון, אין צורך ללחוץ על Alt, אבל מי שרוצה, יכול במקרה כזה להציג את המקלדת המספרית הווירטואלית ולהשתמש בה.

המעקב אחר ההודעות והמייל תבצע בקלות. כל ההגדרות נמצאות תחת האפשרות 'סנכרון מידע" במסך ההגדרות הראשי, באופן מרוכז. קל מאוד להגדיר את חשבונות הטוויטר, פייסבוק, ג'ימייל והוטמייל, ונזקקנו לעזרה קלילה בלבד בכדי לחבר למכשיר גם את הדואר הארגוני בו אנחנו משתמשים. הדואר הארגוני נשמר בתיבה משל עצמו, תחת השם שבוחרים, כך שאין בעיה לחבר אפילו מקור נוסף שמשתמש בשרת Exchange. כל הודעה שמתקבלת, כפי שהזכרנו לעיל, משמיעה צליל ומופיעה התראה מתאימה בשורת ההודעות בחלק העליון של המכשיר. לחיצה על ההודעה מעבירה את המשתמש לתיבת הדואר או ליישום המתאים (במקרה של פייסבוק וטוויטר).

במקרה של תיבת הדואר הארגונית, ההתנהלות הייתה ממש כמו במקרה של תוכנת דואר במחשב נייד או שולחני, וזה בא לידי ביטוי במיוחד בעת מחיקת הודעה: שלא כמו בג'ימייל, לדוגמה, מחיקת הודעה בתיבה הארגונית מחקה אותה גם מהשרת. עוד דבר שהבחנו בו הוא שההודעות התקבלו במכשיר לפני שהן התקבלו במקבילה השולחנית, וזו עוד סיבה שבגללה מצאנו את עצמנו מהר מאוד משתמשים ב-Pro עבור קריאת ושליחת הודעות, ולא רק SMS (שכאן, כמו בכל מכשירי האנדרואיד מהדואר הנוכחי, השימוש בבועות שיחה כתומות/כחולות הוכיח את עצמו כנוח מאוד).

הורדת תוכנה אפשרה לנו לקרוא בקלות מסמכי וורד (Word), אבל חבל שבמחיר כזה לא חושבים בסמסונג לצרף חבילה משרדית פשוטה שעובדת טוב בעברית. שימוש ב-Google Docs הוכיח את עצמו כמסורבל מדי, במיוחד בכל מה שקשור לעריכת טקסטים ויישור מוצלח עבור עברית, וחבל.

מולטימדיה
מי שקונה מכשיר כמו ה-Galaxy Pro בדרך כלל לא מכוון אל אפשרויות המולטימדיה שמציע המכשיר כאלמנט שמשפיע על הבדיקה, וטוב שכך, לפחות בכל מה שקשור לוידיאו. עם מסך שמציע רזולוציה של 320×240 באמת שאי אפשר להגיע רחוק, וגם אם בעת שמציגים סרטונים מיוטיוב (YouTube) מופיעות האותיות HQ בפינה הימנית העליונה, זו עדיין רזולוציה נמוכה באיכות LQVGA, וככה הסרטונים גם נראים. כשניסינו להריץ סרטונים באיכות גבוהה יותר, המכשיר פשוט סירב, כאחד שמכיר היטב במגבלות שלו.

מצד שני, אם רוצים להשתמש ב-Galaxy Pro כנגן מוזיקה, אין כל בעיה, ולא צריך שום דבר מיוחד מעבר לנגן ברירת המחדל שמגיע עם חבילת התוכנות שמציע המכשיר. ניתן להכין רשימת שירים מועדפים, ניתן למיין אותם כמו בכל נגן בשוק לפי רשמית אלבומים ומבצעים, ואיכות השמע, גם ברמקול של המכשיר, טובה ובעוצמה יחסית גבוהה. שימוש באוזניות שמגיעות בערכה, ומתחברות ליציאת ה-3.5 מ"מ, משפר מאוד את איכות ההשמעה, למרות שלא מדובר באוזניות באיכות גבוהה במיוחד.

יישומים
אין מה לצפות לניסים ונפלאות. מי שמכיר את היישומים שמגיעים עם רוב מכשירי הסמסונג, במיוחד עם ממשק ה-TouchWiz 3.0, לא ימצא כאן שום דבר חדש. עם זאת, אין בעיה למצוא יישומים מתאימים ב-Android Market או בחנות היישומים שמציעה פלאפון, למרות שהתאכזבנו, לדוגמה, שגילינו ש-Firefox Mobile for Android לא ממש מתאים למכשיר הזה. מכיוון שאנחנו משתמשים שדורשים קצת יותר מהדפדפן שלהם ממה שמציע דפדפן ברירת המחדל של אנדרואיד, מיהרנו להוריד את הגרסה האחרונה של Dolphin, והיא כבר בהחלט לנו חוויית גלישה מספקת, מהירה ובדרך כלל גם חלקה. האתרים הוצגו במלואם, ללא בעיית עיוות כזו או אחרת, כשגם בדפדפן ברירת המחדל לא נתקלנו בקשיים, אבל כמו שגילינו די מהר, 2.8 אינץ' זה פשוט מסך קטן מדי בכדי לבצע גלישה מספקת באינטרנט.

קרא עוד:  משפחת Galaxy S20 ו-Galaxy Z Flip הושקו בישראל

במכשיר יש גם חיבור לחנות היישומים של סמסנוג. אל תטרחו. חוץ משלוש גרסאות של משחקי Angry Bird אין שם ממש, ולשחק משחק במסך… טוב לא נחזור בדיוק על אותו משפט שכתבנו ממש בפסקה לעיל.

מצלמה

המצלמה עמה מגיע המכשיר היא באיכות של 3.15 מגה-פיקסלים וכל מה שהיא מציעה מעבר לכך זה מיקוד אוטומטי. מבזק? תשכחו מזה. ה-Galaxy Pro, מעבר לכך שהוא מיועד לשוק העסקי, מתהדר גם בתג מחיר יחסית נמוך. איך משיגים את זה? מקצצים פינות. זה בא לידי ביטוי ברזולוציה של המסך, וגם כאן בנושא המצלמה. עם זאת, כל עוד מתמקדים בתמונות של אובייקטים קרובים, האיכות יחסית סבירה. יש הפרדת צבעים וגוונים טובה יחסית, הצבעים משועתקים אמיתיים, וזהו.

המצב קצת פחות טוב בעת צילום וידאו, למרות שקשה להגדירו כנורא, במיוחד אם מצלמים בחוץ. אם בתוך הבית ניתן היה להרגיש במעט טשטוש. מעבר לכך הצילומים בווידאו מוגבלים לרזולוציה המרבית של המסך, קרי 320×240, כך שהיתן לראות אותם במסך של ה-Pro לאחר מכן, אבל אפילו עבור יוטיוב זה בקושי עובר.

דגימות מהמצלמה:

תקשורת וביצוע שיחות
אין ספק שאחד הדברים הנוחים ב-Pro, כמו כמעט בכל טלפון שמבוסס על אנדרואיד, הוא חיוג ליעד מוכר: פשוט בוחרים את מי שצריך ברשימת הקשרים. אבל איכות השיחה אינה מעולה. אנחנו שמענו את המשוחחים מעט חלש, למרות שבצד השני דיווחו בדרך כלל ששומעים אותנו היטב. רוב הזמן העדפנו להשתמש, היכן שרק אפשר, ברמקול בו מצויד הטלפון – כפי שכבר הזכרנו מוקדם יותר, מדובר ברמקול עוצמתי למדי ואפילו די איכותי.

מבחינת קישוריות מגיע הטלפון, כמו כל מכשיר מודרני, עם כל אפשרויות הקישוריות הקיימות. הוא תומך ב-WiFi בתקן 802.11n, הוא מגיע עם תמיכה בדור שלישי (עם קצב העברת נתונים מרבי בשיעור של 7.2 מגה סיביות/לשנייה) וגם בדור שני, כמובן, הוא תומך ב-A-GPS וגם בבלוטות' 3.0, הדור החדש של טכנולוגיית הבלוטות'.

ההתחברות לרשתות האלחוטיות, עם הגנה ובלי הגנה, התבצעה בקלות גם אם לא באופן מיידי. עם זאת, לאחר הגדרת תחנה, ברגע שהמכשיר זיהה שהיא כבר מוכרת, ההתחברות הייתה כמעט מיידית. כדי לבדוק את חיבורי הבלוטות' השתמשנו באוזניה וגם במחשב, ולא נתקלנו בכל בעיות. העברת קבצים בין המחשב לטלפון ובכיוון ההפוך הייתה מהירה, ומעבר לכך, בזכות התמיכה ב-A2DP, השתמשנו במחשב גם כמערכת רמקולים כדי להשמיע באיכות גבוהה יותר את השירים מהמכשיר מבלי להזדקק לאוזניות.

סוללה
ה-Glaxay Pro מגיע עם סוללת ליתיום-יון סטנדרטית בנפח 1,350mAh. על פי נתוני החברה זה אמור להספיק עד כ-6 שעות ברשת דור שלישי (11 שעות ברשת דור שני). זמן ההמתנה נע בין 430 שעות (דור שלישי) ועד 610 שעות (דור שני).

כמו תמיד האמת נמצאת אי שם באמצע. ביום סטנדרטי, בלי כמות מוגזמת של שיחות נכנסות/יוצאות, כשממשק ה-WiFi עובד ללא הפסקה ואילו חיבור הבלוטות' עובר מדי פעם לפי הצורך (ניתקנו "במשרד"), ועם האזנה מדי פעם למוסיקה וצפייה בכמה סרטים ביוטיוב, משכנו בכל יום של הבדיקה למעלה מ-15 שעות עבודה, לפחות, לפני שהכשיר התחיל לצעוק ולהזכיר לנו שצריך לחבר אותו למטען. זה בהחלט מספק ליום עבודה רגיל. בנקודת המבט הזו, עבור איש או אשת עסקים, התוצאה בהחלט חיובית.

סקירת וידאו

מחיר ומסקנות
אחד הדברים שעובד לטובת המכשיר הזה הוא תג המחיר שלו. כיום בארץ, לפחות בזמן הבדיקה שלנו, הוא נמכר רק ברשת פלאפון במחיר כולל של 2,154 ש"ח. מדובר במחיר אטרקטיבי למדי עבור טלפון אנדרואיד מודרני, והתשלום מבוצע ב-36 תשלומים של 59.9 ש"ח מהם, ואם מדברים למעלה מ-149 ש"ח לחודש (ועבור איש או אשת עסקים מדובר בסכום פעוט יחסית), מקבלים חזרה 49.9 ש"ח (המבצע מיועד גם למשדרגים ולמניידי מספרים מחברות אחרות).

אבל המחיר הזה ישכנע רק את המשוכנעים – מי שמעניין אותו מסך גדול ברזולוציה גבוהה שתומך בריבוי מגע, ואוהב לשחק ולראות סרטים במכשיר שלו במידה רבה יותר ממה שהוא משתמש בדואר האלקטרוני שלו, לא יאהב את המכשיר הזה בגלל שהוא לא מסוגל לספק מענה לצרכים האלה.

מצד שני, מי שנמצא כל יום בדרכים כל היום בדרכים מטעם העבודה, והפעילות שלו מרוכזת בעיקר במתן מענה לדואר אלקטרוני, הודעות ואפילו השתתפות ברשתות חברתיות, יעריך מאוד את המקלדת המצוינת גם אם המחיר הוא גלישה לא ממש נוחה באינטרנט בגלל המסך הזעיר והלא איכותי.

מכיוון שאנחנו ביצענו את המבחן הזה מנקודת המבט של איש העסקים שהזכרנו לעיל, ותוך שאנחנו לוקחים בחשבון את המחיר הנוח, מבחינתנו מדובר בטלפון חכם שכל איש עסקים צריך לחשוב עליו, במיוחד אם הוא רוצה להתקדם ממכשירים ישנים יותר שמבוססים על מקלדת QWERTY.

ציון 7.5

מפרט:

דגם: Galaxy Pro GT-B7510

תצורה: Candybar משולב מקלדת

מערכת הפעלה: Android 2.2

מסך: מגע 2.8" TFT Capacitive 320×240

מעבד: 800MHz

זיכרון אחסון: 512MB, הרחבה בכרטיס microSD

מצלמה: 3.15 מגה פיקסל, 2048×1536, צילום וידאו QVGA

קישוריות: WiFi, Bluetooth, GPS