רבות דווח בשבועות האחרונים על כך שסמסונג (Sasmung) צפויה להכריז על טאבלט חדש מסדרת ה-Note הפופולרית שיקרא – Galaxy Note Pro. וכעת, מקור קוריאני חדש מוסיף קצת אש למדורת השמועות ומספק לנו, אם אכן התמונה אותנטית, הצצה ראשונה, לכאורה, לטאבלט גדול המימדים שצפוי להגיע עם מסך בגודל 12.2 אינץ'.

מהתמונה, שמציגה רק את חלקו האחורי של הטאבלט המדובר ניתן ללמוד כי סמסונג ממשיכה עם העיצוב דמוי-העור שכבר הוטמע ב-Galaxy Note 3. עוד אנו יכולים לראות את מקשי כוונון עוצמת הקול בצד השמאלי של המכשיר ומעליהם שקע 3.5 מ"מ לאוזניות ומצלמת 8 מגה פיקסל בגב המכשיר השוכנת מתחת למה שנראה כמו חיישן אינפרא אדום (IR). שאר המפרט על פי הדיווח ככל הנראה יכלול רזולוציית מסך בגודל 2560×1600 פיקסלים, מעבד Qualcomm Snapdragon 800 מרובע ליבות במהירות 2.3GHz (בגרסתו האמריקאית לכל הפחות), זיכרון RAM של 3GB, מצלמת 2 מגה פיקסל קדמית,  וסוללה בקיבולת של 9500mAh ומשקל כולל של 750 גרם.

עוד עולה מהדיווח כי המכשיר יגיע עם גרסת האנדרואיד 4.4 (KitKat) האחרונה ישירות מהקופסה ולא כפי שדווח בתחילה על אנדרואיד 4.3 (JellyBean).

galaxy-note-pro02
החדש (משמאל) מול הדגם הנוכחי

דיווח זה מצטרף לכמה דיווחים קודמים שעלו בשבועות האחרונים לגבי הטאבלט הנוכחי, כשבחודש שעבר מסמכים שהגיעו לאישור ה-FCC חיזקו את ההשערה שסמסונג מתכננת להכריז על המכשיר. את ה-Galaxy Note Pro, כמו שהשם רומז, נראה שסמסונג תייעד בעיקר לציבור העסקי בשילוב של עט ה-S Pen ולאנשים שזקוקים ליותר ממכשיר בידורי. אנו צפויים לראות את המכשיר מוכרז לראשונה כחלק מסדרה של ארבעה טאבלטים שסמסונג מתכננת להכריז עליהם ברבעון הראשון של שנת 2014 ככל הנראה בחודש הבא בתערוכת CES 2014 שתערך בלאס וגאס ו/או בתערוכת MWC שתערך בפברואר בברצלונה. כך שלא נותר לנו להמתין זמן רב מידי עד שנוכל לאשר רשמית את השמועות וההדלפות הזורמות ושעוד ככל הנראה יזרמו ממקורות שונים ברחבי הרשת.