בעוד יומיים בדיוק תשיק סמסונג בארה”ב את טאבלט Galaxy Note 8.0 החדש שלה עם עט הסטילוס אשר הוכרז בתערוכה בברצלונה. הטאבלט יימכר במחיר של $400 (כ-1,450 שקל) לגרסת ה-WiFi ויאלץ להתחרות על משבצת הטאבלטים הקטנים ב-iPad Mini וה-Nexus 7 הנמכרים במחירים זולים יותר. הטאבלט החל להימכר לאחרונה גם באנגליה שם מחירו יקר יותר ועומד על £339 (כ-1,880 שקל) ואילו כאן אצלנו הוא עדיין לא נמכר וצפוי להגיע בקרוב.

כזכור, הטאבלט החדש מצויד בעט הסטילוס S Pen הפועל בדומה לנוט 2. ניתן לגזור, לחתוך, ולצייר על המסך, להוסיף הערות ועוד. למעשה, לא צריך לגעת במסך ובזכות חיישן הממוקם בקצה העט הוא מזהה את מיקומו ומציג סמן וירטואלי על המסך. ניתן לצפות בתצוגה מקדימה בתמונות, סרטונים, הודעות ועוד בשימוש עם העט וחידוש נוסף הם זוג כפתורי המגע שבתחתית המסך בעלי חיישנים המזהים את מגע העט, דבר שעד כה לא היה קיים ודרש ללחוץ עם האצבע.

Galaxy Note 8.0 מצויד במעבד מרובע ליבות Cortext A9, זיכרון 2 ג’יגה ראם ובעל מסך 8 אינצ’ ברזולוציה 1280×800 המספק 189ppi. בגבו מצלמה 5 מגה פיקסל ובקדמתו מצלמה 1.3 מגה פיקסל, הוא תומך בשלל הקישוריות השונות כמו WiFi, Bluetooth 4.0 ורץ על מערכת האנדרואיד בגרסה 4.1.2 Jelly Bean עם ממשק ה-TouchWIZ.

הלקוחות הרוכשים יקבלו 50 ג’יגה אחסון חינם ברשת דרך Dropbox למשך שנתיים וכן קרדיט של $25 לרכישות בחנות ה-Google Play.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.