גרסת האנדרואיד העדכנית ביותר, אנדרואיד 4.4 המכונה KitKat, רצה כבר במכשירים רבים ומציגה שיפורים משמעותיים. בעלי המכשירים הישנים יותר, אלו שטרם זכו לעדכון התוכנה המדובר, ודאי תוהים מתי יצרן הסמארטפון שלהם יחליט לשחרר את עדכון הגרסה עבור הדגם שברשותם. הפעם עשתה את דרכה לרשת האינטרנט רשימה שנראית כרשימה פנימית של חברת סמסונג (Samsung). לפי הרשימה נזכה לראות עוד החודש שלושה דגמים שיקבלו את עדכון ה-KitKat: נוט 3 Neo, ודגמי נוט 2 וגלקסי S3, שניהם מגרסת ה-LTE.

בסוף החודש האחרון אף התבשרנו כי מכשיר ה-Galaxy Note 2 בדגם שלא תומך ב-LTE, החל לקבל את העדכון המיוחל, וממש בימים אלו עושה העדכון את דרכו גם למכשיר ה-Galaxy S4 גם בישראל. בעמוד הפייסבוק של החברה נאמר כי העדכון לגרסה 4.4.2 כבר זמין להורדה באמצעות ה-OTA או דרך המחשב והוא מופץ בהדרגה לכלל המכשירים.

לפי הרשימה מתברר כי מכשיר הגלקסי S3, זה שאינו תומך ב-LTE, לא יעודכן. זאת בשל "בעיות לא פתורות", לשון ההערה המופיעה במסמך שהודלף. דו"ח בדיקות נוסף שדלף לאינטרנט, מלמד כי מקור הבעיות טמון בממשק ה-TouchWiz של המכשיר בדגם הספציפי.

מרבית המכשירים המופיעים בטבלה עתידים לקבל את עדכון ה-KitKat בחודש יוני הקרוב. סביר להניח כי המוקדם מביניהם יהיה מכשיר ה-S4 מיני בגרסת ה-LTE, איתו הסתיימו כל הבדיקות המקדימות לשחרור עדכון הגרסה. אחיו הצעיר, דגם ה-S4 מיני שלא תומך ברשת ה-LTE, נמצא בשלבי בדיקות אחרונים.

קרא עוד:  דיווח: גוגל פנתה לממשל בבקשה לאפשר לה לעבוד עם וואווי באופן מלא

עוד ברשימה נוכל למצוא את מכשירי ה-Galaxy Mega 6.3, Galaxy Mega 5.8 ו-Galaxy Grand 2. כל אלו צפויים לקבל את העדכון בחודש יוני הקרוב וכולם נמצאים בסטטוס בדיקות.

יש לזכור כי מדובר במסמך שאמנם נראה כמסמך פנימי של סמסונג, אך אין לנו שום אישור כי אכן מדובר במסמך רשמי. מנסיון העבר יש לזכור כי התאריכים המופיעים במסמך הם משוערים בלבד, וכי ייתכנו איחורים או הקדמות בזמן הפצות עדכוני הגרסה. כמה זמן יקח לגרסאות התוכנה להגיע גם לארץ? הדבר תלוי באופן היבוא של מכשירכם, כך שיהיו כאלה שיקבלו את העדכון מוקדם, בעוד אחרים ייאלצו להמתין לו בסבלנות.