יחד עם מכשיר ה-Galaxy Note 3, סמסונג השיקה בארץ גם את השעון החכם החדש שלה, ה-Galaxy Gear אשר הוכרז ממש לאחרונה ובין הראשונים להתחיל את טרנד השעון החכמים בעולם.

Galaxy Gear מגיע כדי לעבוד צמוד לסמארטפון שלנו, מעין עוזר אישי שכזה המסוגל להציג מידע רב וחוסך לנו להוציא את המכשיר מהכיס או מהתיק שלנו. נוכל דרכו לקבל הודעות, לבדוק מיילים, לקבל תזכורות, לבדוק את הפגישה הבאה שלנו, לצלם וגם לבצע שיחות קוליות.

למרות שהוא פועל עם הסמארטפון שלנו, הוא גם עצמאי בשטח ויש לו מגוון של אפליקציות שניתן להשתמש בהם במגוון פעילויות כמו ספורט, מוזיקה ועוד, וגם אפליקציות יותר מוכרות לרשתות החברתיות, מוזיקה ותמונות אשר הותאמו במיוחד למסך הקטן שלו. השעון רץ על מערכת אנדרואיד עצמאית עם ממשק מותאם וסגור לכאורה, וכבר ברשת הצליחו להוכיח כי הוא מסוגל להריץ את המערכת במלואה.

Galaxy-Gear-Hand

כגודלו של השעון, כך גם המסך קטן יותר וגודלו 1.63 אינצ’ (320×320)  מסוג Super AMOLED, ורץ על מעבד 800MHz עם זיכרון 512 מגה בייט. יש לו אחסון 4 ג’יגה בייט, מצלמה 1.9 מגה פיקסל וסוללה בהספק של 315mAh המספיקה ליום שלם של עבודה. ניהול השעון מתבצע דרך Gear Manager, אפליקציה המותקנת על הסמארטפון שדרכה ניתן להתקין אפליקציות נוספות, לשנות את ההגדרות ולבחור את עיצוב מראה השעון ועוד, אולם החיסרון הכי גדול שלו כרגע הוא העובדה כי לא ניתן להשתמש בו במכשיר אחר מלבד Galaxy Note 3 החדש. בהמשך הוא יותאם גם למכשיר ה-Galaxy S4, אך לא בטוח שזה יספיק לו כדי לכבוש את השוק.

קרא עוד:  כמו בטלפון: סמסונג הציגה ב-CES 2020 טלוויזיה מסתובבת

לשעון עיצוב יפה, אלגנטי ויוקרתי מאוד. השימוש הקצר שלנו איתו הותיר רושם כי הוא מגיב מהר מאוד, נוח לשימוש ולמרות המסך הקטן, סמסונג עשתה עבודה טובה עם התאמת הממשק לגודלו.

מגבלה נוספת היא מרחק השעון מהמכשיר, ובשל העובדה כי הוא מתחבר ב-Bluetooth 4, המרחק מוגבל ללא יותר מ-10 מטר עד שיתנתק, אולם יש לזכור כי הוא אינו נדרש לחיבור רציף כדי להשתמש בו בפונקציות הבסיסיות. את השעון מוכרת סמסונג במחיר גבוה של 1,999 שקל, ובהתייחס לכך שמדובר בגאדג’ט בלבד, זוהי תוספת יקרה מאוד למי שעכשיו הולך להוציא 3,999 שקל על ה-Galaxy Note 3.

עוד בנושא:

>> הצצה ראשונה: Galaxy Note 3, חזק יותר וגדול יותר

>> סקירה: i'm Watch, השעון החכם כבר כאן, אבל יקר מידי

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.