השעון החכם של סמסונג, Galaxy Gear, נחשף עוד בתחילת החודש שעבר ועורר סקרנות רבה בקרב הקהל. בעוד שאתמול (ד') הוא הוכרז בחגיגיות כאן בישראל, אוהדי אנדרואיד רבים ברחבי העולם כבר נכנסו לעובי הקורה והחליטו לבחון את יכולותיו הטכניות לעומק. אתמול נחשף כיצד מריץ המכשיר אפליקציות רגילות: דפדפן, נגן וידאו ואף את המשחק הממכר – "קנדי קראש".

ה -Galaxy Gear נועד לפעול תוך שהוא 'מתקשר' עם הסמארטפון שלכם ושואב ממנו נתונים בתקשורת Bluetooth. למרות זאת, המכשיר מתפקד כיחידה אלקטרונית בפני עצמה: הוא מריץ את מערכת ההפעלה אנדרואיד 4.2.2, אך זו כוללת ממשק הפעלה פשטני מאוד, כזה שיתאים לשימוש במסך הקטן בגודל 1.63 אינצ'ים. רון אמדאו, מאתר הטכנולוגיה Ars Technica, הדגים אתמול כיצד ניתן לבטל את הפעלתו של הממשק הייעודי ולהריץ על המכשיר יישומים בצורה הזהה לזו שבסמארטפון שלכם. עובדה זו הופכת את השעון החכם לשימושי אף יותר.

בוידאו שסוקר את הפעלת היישומים על השעון, מראה רון כיצד מתבצעת ההחלפה בין הממשקים, כיצד מתקשה המכשיר לגלוש באינטרנט וכיצד ניתן להפעיל דרכו קבצי סאונד בפורמט MP3. עוד הוא מדגים כיצד הוא משחק במשחק הפופולרי "קנדי קראש" וכיצד הוא צופה בסדרות טלוויזיה שהורדו למכשיר.

אמנם הדבר לא עובד בצורה מושלמת ופשוטה משום שמרבית האפליקציות לא תוכננו לעבוד במסך כה קטן, וכן נדרשת מיומנות מדויקת יותר באצבעות, כזו שתאפשר מגע בשטח כה קטן. כמו כן, נדרשות פעולות טכניות מעט מורכבות שיאפשרו להתקין על השעון אפליקציות, כגון: 'התערבות קלה' בכמה שורות קוד, את הצורך להתקין Android SDK על המחשב ואת הצורך בלהשיג קבצי APK של האפליקציות עצמן. אחת הבעיות המרכזיות טמונה בעובדה שלשעון אין רכיב חומרה היודע לקלוט אינטרנט בצורה עצמאית. חיבור שכזה דורש את 'הזיווג' עם הסמארטפון – עובדה שקוראת תיגר על תפקודו העצמאי של המכשיר.

קרא עוד:  שעוני ה-eSim של אפל מגיעים לישראל: המחירים נחשפים

http://www.youtube.com/watch?v=66rlSb8v4sg

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.