בקצרה
Galaxy Buds הן מהאוזניות האלחוטיות נטולות החוטים הנוחות ביותר שבדקנו. הן קלות משקל וניתן להתאים אותם בצורה מדויקת כדי שלא יפלו. אומנם איכות השמע שלהן לא הטובה ביותר בקטגוריה, אך היא בהחלט מספקת לשימוש היומיומי בכל סוג של פעילות.
אהבנו
זמן שימוש ממושך
נוחות באוזן
טעינה אלחוטית
פחות אהבנו
איכות שמע סבירה
לא מסננות רעשי סביבה
7.5
מחיר מומלץ

לסמסונג (Samsung) יש כבר ניסיון רב למדי בקטגוריה של האוזניות נטולות החוטים. במקרה של Galaxy Buds היא מנסה להציע פתרון שיתאים לכלל השוק ולאו דווקא לחובבי ספורט, והיא מציעה את הדור החדש של האוזניות שלה עם עיצוב חדש וגם תג מחיר נגיש.

עיצוב מינימליסטי

באופן כללי מזכירות Galaxy Buds את אוזניות הדור הקודם Gear IconX, אבל הן מציעות עיצוב אלגנטי יותר, ובטח פחות מגושם. הן מעוצבות כך שיהיה ניתן להתאים אותן בצורה טובה לאוזן, באמצעות שימוש במתאמי הסיליקון השונים המצורפים לערכה, והמשקל הקל שלהן – 5.6 גרמים לכל אחת מהאוזניות – בוודאי עוזר לכך, והן נוחות לשימוש גם לאורך זמן. גם משתמשים פעילים יותר יאהבו את העיצוב כי בזכותו הן אינן נופלות מהאוזן בפעילויות ספורט והן נשארות צמודות היטב עד שמוציאים אותן.

שתי האוזניות מכילות מיקרופון לביצוע שיחות וסינון רעשי רקע בזמן שיחה. הן גם כוללות משטחי מגע במקום כפתורים לביצוע פעולות מהירות. האוזניות מגיעות בקופסת אחסון המשמשת גם כמטען שלהן והן נכנסו למקומן במהירות בהצמדה מגנטית. הקופסה קטנה ובעלת קצוות מעוגלים המקלים מאוד על הנשיאה שלה בכיס.

הצימוד הראשוני של Galaxy Buds מתבצע מאוד מהר, במיוחד אם משתמשים במכשיר של סמסונג (Samsung) בו אפליקציית Galaxy Wear כבר מותקנת מראש. כמה מהר? בבדיקה שלנו ברגע שפתחנו את קופסת הטעינה הטלפון זיהה האוזניות והן היו מוכנות לשימוש. לאחר הצימוד הראשוני כל מה שצריך לעשות הוא לפתוח את קופסת הטעינה – כמובן בהנחה שקישוריות הבלוטות' פעילה. במידה ומעוניינים לצמד את האוזניות לכל מכשיר אחר, אנדרואיד או iOS, פשוט מבצעים לחיצה ארוכה על שני משטחי המגע בדופן האוזניות. ניתן לצמד את האוזניות ללא האפליקציה, אך לא ניתן לשנות את האפשרויות השונות שהן מציעות והן יפעלו בהגדרות ברירת המחדל שלהן.

קרא עוד:  סוני הכריזה על Xperia L4 לשוק הביניים ולמטה מכך

תפעול במגע

כפי שכבר ציינו, Galaxy Buds מצויידות במשטח מגע בדופן של כל אוזניה. הקשה בודדת משהה/מנגנת מוזיקה, הקשה כפולה מבצעים כדי לענות/לנתק שיחה או כדי לעבור לשיר הבא, והקשה משולשת מחזירה לשיר הקודם. דרך Galaxy Wear אפשר גם להגדיר באופן אישי את פעולת ההקשה ארוכה: הפעלת המצב המאפשר לשמוע את צלילי הסביבה (Ambient Sound), פקודות קוליות או שליטה בעוצמת השמע.

היתרון של שימוש במגע במקום כפתור באוזניות נטולות חוטים הוא כי הלחיצה אינה דוחפת את האוזנייה עוד יותר לאוזן, מה שגורם לחוסר נוחות. מצד שני, במהלך הבדיקות שלנו לא אחת זוהתה הקשה כפולה כפעולת הקשה בודדת שבוצעה פעמיים ברצף. בטעות גם אפשר לבצע לחיצות מוטעות שמנסים למקם את האוזנייה טוב יותר באוזן.

אחד הדברים שאהבנו באוזניות הוא היכולת להשתמש בכל אחת מהן באופן עצמאי, בין אם לשיחות קוליות ובין אם בהאזנה למוזיקה. כל פעולות ההקשה זמינות גם כאשר משתמשים באוזניה בודדת, פרט לשליטה בעוצמת השמע שזמינה רק באחת מהן. עם זאת, צריך לזכור כי גם כאשר אוזנייה אחת נשארת בקופסה, היא נותרת מחוברת לטלפון ובעצם נמצאת בשימוש.

Galaxy Buds עובדות בתקן Bluetooth 5.0 העדכני, תומכות בפרופיל שמע A2DP, AVRCP, HFP ובקידודים AAC, SBC. לאחר עדכון התוכנה האחרון לא נתקלנו בניתוקים או הפסקות קצרות בזמן השימוש בהן, אולם לפני העדכון חווינו לא מעט ניתוקים וקפיצות בשמע.

איכות השמע

איכות השמע ב-Galaxy Buds טובה. לדעתנו היא מעט פחות טובה מזו של Jabra Elite Active 65t שבדקנו בעבר ועוד פחות מ-Beoplay E8, אבל היא מספקת כדי שאפשר ליהנות בדרך קבע מהאזנה למוזיקה המועדפת.

באמצעות האפליקציה אפשר לשנות את האקולייזר כדי להתאים אותו לסגנון המועדף על המשתמש. ההגדרה נעשית לפי מצבים קבועים ולא ניתנת לכיוון ידני: הגברת הצלילים הנמוכים (באס), עדין, דינמי, נקי, הגברת הצלילים הנמוכים (טראבל).

קרא עוד:  רשמי: סמסונג הכריזה על סדרת Galaxy S20
אוזניות נטולות חוטים Galaxy Buds

כפי שכבר ציינו, Galaxy Buds עוטפות את תנוך האוזן, כך שהן מספקות סינון רעשים בסיסי. אולם אי אפשר לצפות להשתקה מלאה של הסביבה שכן אין בהן מנגנון סינון אקטיבי. יכולת סינון רעשי הרקע הבינונית מובחנת היטב גם בעת ביצוע שיחות טלפון, ובעת שיחה במקום רועש הצד השני שומע הרבה מרעשי הרקע, אפילו יותר ממה שומעים בדרך כלל אם מבצעים את השיחות ישירות מהטלפון.

טעינה וסוללה

בכל אוזנייה יש סוללה זעירה בקיבולת 58 מילי-אמפר/שעה. לפי סמסונג זה אמור להספיק ל-6 שעות שימוש בטעינה מלאה, נתון מרשים למדי בהשוואה לרוב אוזניות נטולות החוטים המסתפקות ב-4 שעות שימוש בממוצע. בפועל, האוזניות הספיקו למעט יותר מחמש שעות של האזנה למוזיקה וביצוע שיחות.

Galaxy Buds, כמו שאר האוזניות בתחום, נטענות בעזרת קופסת הטעינה המכילה סוללה בקיבולת 252 מילי-אמפר/שעה. זו מספיקה לעוד שני מחזורי טעינה, כך שאין חשש 'להיתקע' עם סוללה לא טעונה – כל עוד האוזניות מאוחסנות במקומן.

בקופסה שתי נורות בקרת טעינה, חיצונית למצב הסוללה הפנימית, ופנימית למצב הסוללה של האוזניות. מלבד זאת, סמסונג חידשה בשני מאפיינים שמשפרים את חוויית הטעינה: הראשונה היא יכולת טעינה אלחוטית, כך שבמקום חיבור ידני של כבל הטעינה, פשוט מניחים אותה על כל משטח התומך בטעינה אלחוטית – וכן אפילו מכשירים סלולרים שתומכים בכך, כדוגמת Galaxy S10. השני והחשוב יותר הוא שקע טעינה מסוג USB Type C שכמובן עוזר מאוד למהירות ההטענה של הקופסה.

השורה התחתונה

Galaxy Buds הן מהאוזניות האלחוטיות נטולות החוטים הנוחות ביותר שבדקנו. הן קלות משקל וניתן להתאים אותם בצורה מדויקת כדי שלא יפלו. אומנם איכות השמע שלהן לא הטובה ביותר בקטגוריה, אך היא בהחלט מספקת לשימוש היומיומי בכל סוג של פעילות. הן מספקות זמן סוללה טוב, עיצוב נהדר וקופסת טעינה שנטענת גם בצורה אלחוטית, ועם מחיר נמוך יחסית של 585 שקלים של היבואן הרשמי סאני, Galaxy Buds הן לאוזניות משתלמות מאוד.