לאחר שמועות רבות, סמסונג (Samsung) הכריזה על המכשיר האחרון שלה מסדרת Galaxy A והוא הגדול מכולם: Galaxy A9 שהוצג באירוע שנערך בסין הוא פאבלט עם מסך 6 אינץ’ בגוף מתכתי וסוללת ענק של 4,000 מיליאמפר/שעה.

Galaxy A9 הוא בעיצוב דומה ל-A8 שהושק מוקדם יותר השנה ומלבד המסך הגדול (1080p) המספק צפיפות של 367 פיקסלים לאינץ’ ומסגרת דקיקה של 2.4 מ”מ סביב המסך, הוא רץ על ערכת שבבים Snapdragon 652, לשעבר Snapdragon 620 מבית Qualcomm עם מעבד מתומן ליבות ו-3 ג’יגה-בייט זיכרון עבודה (RAM).

למכשיר גם מקום לזוג כרטיסי SIM הפועלים כל אחד בפנרד ואם נרצה להרחיב זיכרון (עד 128 ג’יגה-בייט) זה על חשבון כרטיס ה-SIM המשני. יש לו גם מצלמה 13 מגה פיקסל עם פלאש LED ומייצב תמונה אופטי (OIS) ומצלמת סלפי ברזולוציה של 8 מגה פיקסל. בנוסף לכל, יש גם כפתור בית שבאופן לא מפתיע משולב עם חיישן טביעות אצבע ותמיכה בהטענה מהירה (Quick Charge 2.0).

מחירו לא פורסם והשקתו בעולם תתרחש בתחילת שנה הבאה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.