עד לא מזמן המכשירים המשוכללים, אלו שהיצרניות משלבות במפרט הטכני שלהם את הטכנולוגיות המתקדמות והתכונות הכי המסקרנות, נשאו תג מחיר לא זול. מכיוון שכך, לקוחות רבים שידם אינה משגת את המחירים הנדרשים מצאו עצמם רוכשים מכשיר זול בהרבה עם מפרט טכני בסיסי. כל זה היה קיים עד שלתמונה נכנס ייבוא אישי מסין לצד ייבוא של חנויות, ובשוק התחילו להופיע מכשירים של חברות קטנות יותר שעם זאת הציגו חידושים טכנולוגיים מסקרנים, לרוב במחירים השווים לכל כיס. המהלך הזה מעודד כיום גם את היצרניות הוותיקות והמוכרות להתחרות חזק בשוק המכשירים הזולים.

סמסונג (Samsung) היא דוגמה מצוינת לחברה שנמתחת לאורך כל השוק. מלבד סדרת מכשירי הדגל המוכרת מציגה החברה גם מכשירים זולים יותר המתאימים לשוק הביניים ולשוק הכניסה. בתערוכת CES 2017, שנערכה לאחרונה בלאס וגאס, היא הציגה את סדרת (Galaxy A (2017 שמורכבת ממכשירים המיועדים לשוק הביניים, אך כוללים כמה תכונות שלא היו נפוצות כל כך במכשירים מהקטגוריה הזו בכדי למשוך את הלקוחות הפוטנציאליים.

ואם השם של הסדרה הזו נשמע לכם מוכר, אתם בהחלט צודקים. סמסונג בחרה לחדש את הסדרה שכבר הושקה לראשונה ב-2015, אבל להעניק לה תכונות חדשות ומראה עכשווי. לאחר שלאחרונה הושקו בישראל שניים ממכשירי הסדרה, A5 ו-A7, הנבדלים ביניהם רק בגודל התצוגה והספק הסוללה, לקחנו לבדיקה את הגדול בחבורה, Galaxy A7 במהדורת 2017.

מה בקופסה ומבט סיבובי

טיזר קטן. מכשירי Galaxy A 2017 מוגנים בפני אבק ומים ועל כן מודבקות על הקופסה כמה מדבקות אזהרה שכדאי לעשות במכשיר שימוש על פי הוראות היצרן. מתחת למכשיר, שעיצובו החיצוני כמעט זהה לזה של מכשירי Galaxy S7, מסתתרת הספרות הטכנית במארז מיוחד הכולל גם סיכה לפתיחת מגירות כרטיס הסים וכרטיס הזיכרון.

עוד בערכה מטען מהיר, אוזניות, כבל USB Type-C ומתאם מ-microUSB ל-Type-C כדי שלא צורך לזרוק את המטענים הישנים.

כאמור, אנחנו סקרנו את ה-Galaxy A7. הוא מציע תצוגה בגודל 5.7 אינץ'. מדובר במכשיר גדול, אם כי האחיזה שלו הייתה נוחה, לטעמנו, אבל בהיבט של נוחות התפעול ביד אחת זו כבר סוגיה מורכבת יותר. עם זאת, יש פתרונות מובנים בממשק המכשיר שמאפשרים להקטין את שטח התצוגה בכדי לסייע למתעקשים להפעיל את המכשיר ביד אחת.

בדופן השמאלית ממוקמת מגירת הסים, מעליה זוג כפתורי עוצמת השמע. בדופן העליונה מגירה להוספת כרטיס זיכרון מסוג microSD בנפח של עד 256 ג'יגה-בייט, ובדופן הימנית אורח חדש: מעל כפתור ההפעלה ממוקם רמקול המכשיר, שבמכשירים קודמים מצאנו אותו בדופן התחתונה או האחורית. בדופן התחתונה נמצאת יציאת האוזניות בגודל 3.5 מ"מ, וכאמור, מחבר USB Type-C. בכפתור הבית משולב גם חיישן טביעות אצבע.

ממשק משופר, אך עדיין מרשמלו

עם הפעלת המכשיר גילינו כי הוא עדיין מריץ את הדור הקודם של מערכת האנדרואיד, גרסת מרשמלו, למרות שהאנדרואיד נוגט כבר מככבת במספר מכשירים אחרים. עם זאת, במכשיר רץ ממשק Grace UX, אחד החידושים שהוצגו בהשקתו של Galaxy Note 7 ובעצם הופכים את עיצוב התפריטים למודרני, ואף ומוסיפים כמה תכונות מסקרנות למכשיר. לאחרונה הממשק החדש שולב גם במסגרת עדכון גרסת האנדרואיד במכשירי Galaxy S7.

קרא עוד:  מכשירי הדגל של וואווי יגיעו לאירופה בשבוע הבא - ללא האפליקציות של גוגל

כך נוספה האפשרות להעביר את Galaxy A7 לתצוגת 'מסנן אור כחול', כזו הבריאה יותר בתפעול המכשיר לפני השינה בפרט, ובלילה בכלל. עוד ניתן להפעיל במכשיר 'תיקייה מאובטחת' בה כל מה שיאוחסן יהיה מוגן תחת ססמה, גם אם מחליטים למקם שם אפליקציות.

המצב 'חיסכון בחשמל' עבר גם הוא שיפור ועתה הוא מאפשר חיסכון בכמה דרגות. כן שופרה תצוגת Always-On, אותה תצוגה המשאירה את השעון מוצג על מסך המכשיר כל העת מבלי שצריך להעיר אותו משנתו. עתה, התווספה בתצוגה תמיכה בהתראות ממגוון אפליקציות וגישה ישירה אליהן לאחר לחיצה על ההתראות.

סמלי האפליקציות קיבלו מגע עיצובי בדמות מסגרת לבנה, שניתן להסיר, וכן נוספה אפשרות לבצע לחיצה ארוכה על אפליקציה הממוקמת על אחד ממסכי הבית ופתיחת תפריט פעולות הקשור לאותה האפליקציה, בדומה לתפריטי Force Touch שקיימים במכשיריה של אפל (Apple). אותו תפריט מאפשר גם להסיר את התקנת האפליקציה ישירות ממסך הבית.

תפריט ההגדרות סודר מחדש. כעת ניתן לחפש כל הגדרה באמצעות חלונית חיפוש. גם תפריט ההתראות היה לעשיר יותר, עם אפשרות למנוע עומס בשורת ההתראות שבראש המכשיר. כמו כן התווספה שורת חיפוש שמופיעה עם גלילתו של התפריט מטה. החידושים הללו כאמור קשורים לממשק, אך טרם ידוע מתי, אם בכלל, יקבל המכשיר את גרסת אנדרואיד 7 'נוגט'.

סקירת וידאו: Galaxy A7 2017

תצוגה ומצלמה

כאמור, המסך של Galaxy A7 הוא בגודל 5.7 אינץ'. הוא מגיע ברזולוציית Full HD בצפיפות של 386 פיקסלים לאינץ'. בהירות התצוגה טובה מאוד וגם באור שמש ישיר לא נתקלנו בבעיה בתפעול המכשיר. לעתים רחוקות, בשינוי פתאומי וקיצוני של תאורת הסביבה, היה 'גמגום' קל בשינוי הבהירות האוטומטי של המכשיר, אך לא מדובר בתופעה מורגשת מאוד והיא לא חזרה על עצמה פעמים רבות.

המצלמה האחורית ברזולוציית 16 מגה-פיקסל, מפתח צמצם f/1.9 ומיקוד אוטומטי. גם מנגנון HDR קיים בממשק המצלמה, אך יש להפעילו בצורה ידנית. המכשיר לא כולל יכולות הקלטת וידאו ב-4K ולא מייצב תמונה אופטי. מצלמת הסלפי, המגיעה גם היא ברזולוציית 16 מגה-פיקסל, אולי מביאה רזולוציה עשירה למצלמה הקדמית, אך אין מיקוד אוטומטי מה שגרם לנו לצלם תמונות סלפי קצת פחות ממוקדות.

בצילמי סטילס מוקפדים, דרך המצלמה האחורית, הצלחנו להוציא תוצאות משביעות רצון. הצבעים לא היו עשירים מדי, אך התמונות יצאו ברובן מפורטות. כך היה גם בצילום בתאורה נמוכה ובווידאו. חשוב לשים לב שבמהלך הקלטת וידאו, והחזקה ממושכת של המכשיר הגדול, לא סותמים את המיקרופונים של הטלפון – אחד ממוקם בדופן העליונה ואחד בתחתונה.

ביצועים

Galaxy A7 מבוסס על מעבד Exynos 7880 מעבד מתוצרת סמסונג עצמה. מבד זה כולל 8 ליבות ופועם במהירות שעון של 1.9 ג'יגה-הרץ. זיכרון העבודה הוא בנפח של 3 ג'יגה-בייט, וזיכרון האחסון הפנימי הוא בנפח של 32 ג'יגה-בייט.

קרא עוד:  כל הטלפונים נראים אותו הדבר? תראו איך הם נראו בעבר

במשחקים עם גרפיקה עשירה לא נתקלנו בתקיעות או בגמגומים, ובמבחן ביצועי הגרפיקה Epic Citadel קיבלנו קצב רענון פריימים של 54.4 פריימים/לשנייה. כמו כן, המכשיר כמעט שלא התחמם בעת שהתאמץ, גם כשבחנו אותו במבחני הביצועים השונים.

במבחן AnTuTu קטף Galaxy A7 ציון בגובה של 60,175 נקודות, קצת יותר מהתוצאה שהשיג Meizu MX6 במבחן (58,229 נקודות) וקצת פחות מ-Nexus 6P שסיים אצלנו את המבחן בראשית 2015 עם 73,821 נקודות. במבחן נוסף שערכנו למעבד, באמצעות האפליקציה GeekBench, הגיע המכשיר ל-777 נקודות לאחר בחינה של ליבה בודדת, או 4,119 נקודות בבדיקת ריבוי הליבות. אלו תוצאות מעט משופרות מאלה שהשגנו כשהרצנו את אותו המבחן על Galaxy J7 2016: בליבה בודדת 731, בריבוי ליבות 3,944 נקודות.

עוד בחנו את חיישן טביעות האצבע המשולב עם כפתור הבית בחלק המרכזי התחתון של המכשיר. הגדרת טביעת האצבע לא מסובכת, אך בדומה למכשירי סמסונג אחרים, יש להקפיד על הכיווניות של האצבע בעת פתיחת המכשיר. אותנו אישית זה קצת עיכב כשהיינו צריכים להעיר את המכשיר באופן מיידי, אבל זהו עניין של הרגל נרכש.

סוללה

הסוללה ב-Galaxy A7 2017 היא בלתי נשלפת ובעלת הספק של 3,600 מילי-אמפר/שעה. בזכות המטען המהיר תימשך טעינה מלאה קצת מעל שעה וחצי. בסיכומו של יום שימוש כבד במכשיר, יום שהחל בסביבות השעה 7:00 בבוקר, נותרנו עם כ-25% סוללה בסביבות השעה 22:00 בלילה.

אם תרצו לחסוך בצריכת הסוללה תוכלו, כאמור, להכניס את המכשיר למצב חכם של חיסכון בסוללה. הפעלת מצבי החיסכון בסוללה מתרחשת באמצעות לחיצה על סמל החיסכון בחשמל שמופיע עם הגלילה מטה של תפריט ההתראות. בלחיצה ארוכה על הסמל ניתן גם לקבוע הגדרות צריכה נוספות, כמו בחירה באפליקציות שלרוב צורכות חשמל גם כשהן לא בשימוש והכנסתן למצב שינה.

סיכום

קשה להסתובב ברחובות ישראל בימים אלה מבלי להיתקל בקמפיין השיווק האגרסיבי של סדרת Galaxy A החדשה. תחת הסלוגן More Than You Need ('יותר ממה שאתה צריך') משווקת סמסונג את סדרת מכשירי הביניים החדשה ומבליטה את קיומן של תכונות שעד כה היו נחלת מכשירי הדגל של החברה: אטימות בפני מים ואבק, חיישן טביעות האצבע, מגירת ההרחבה לכרטיס הזיכרון, רזולוציית המצלמה הקדמית והעיצוב היוקרתי.

אז מה בכל זאת שונה ממכשירי הדגל? מערך המצלמה, חוזק המעבד, איכות התצוגה ועוד. כן, 16 מגה פיקסל במצלמת הסלפי זה 'יותר ממה שהיינו צריכים', שכן חסרות למצלמה הזו כמה יכולות שישדרגו את הצילומים שכל-כך אופנתיים.

עם זאת, מלבד תוצאות הצילומים, לא הרגשנו שמדובר במכשיר ביניים. יכולות העיבוד של Galaxy A7 הפתיעו אותנו לטובה, כך גם בהירות התצוגה והצבעים החיים שלה. מה גם שעכשיו נוכל להמשיך לשוחח בטלפון גם כשיורד עלינו גשם ולקרוא כתבות של TGspot תוך כדי רחצה באמבטיה.