בשבוע שעבר נערך באנטליה, טורקיה פורום סמסונג (Samsung) לאזור המזרח התיכון וצפון אפריקה (MENA). במסגרת הפורום הוצג חזון 'החיים החכמים' של החברה והוצגו שלל מוצרי החברה שצפויים להגיע לשוק בשנה הקרובה, כשהחברה מתכוונת לשים דגש על תחום המחשוב הלביש, האינטרנט של הדברים ופתיחות.

בפורום הוצגו שלל מוצרים מרשימים החל מטלוויזיות חכמות וקעורות באבחנה של 4K, קו מוצרי אודיו לשוק העליון, שואבי-אבק רובוטיים, מצלמות מקצועיות, מדפסות חכמות לשוק העסקי ועוד.

מערכת אקולוגית פתוחה ומחוברת

פורום סמסונג (Samsung Forum) נפתח כשעלה לבמה נשיא האזור צ׳ונג רו לי שהכריז כי כל מכשירי החברה יהיו מחוברים לאינטרנט עד 2020.

סמסונג רואה באינטרנט של הדברים (IoT – Internet of Things) מנוע צמיחה ובמסיבת העיתונאים שפתחה את האירוע הושם דגש על החיבוריות של המוצרים השונים והצעדים בהם תנקוט החברה על מנת לממש חזון זה. כאמור בחברה צופים שעד 2020 כל המכשירים השונים של החברה – משואב אבק רובוטי, דרך מכונת הכביסה ועד לטלוויזיה יהיו חכמים ובעלי חיבור לאינטרנט בדרך זו או אחרת, כשבטווח הקרוב, עד 2017 כל הטלוויזיות שסמסומג תייצר יהיו טלוויזיות חכמות המחוברת לאינטרנט.

על-מנת לממש את חזון האינטרנט של הדברים, החברה תאמץ ותקדם שימוש בתקנים פתוחים זאת על-מנת שמוצרים, גם של יצרנים מתחרים, יוכלו לתקשר היטב אחד עם השני וכך למנוע בעיות תאימות ולכידה באקו-סיסטם של יצרנית מסוימת. נראה כי בחברה מבינים שרק שימוש בתקנים פתוחים שיאומצו על-ידי כלל התעשייה יוביל לאימוץ מוצרים נרחב.

טלוויזיות קעורות בעלות אבחנה אולטרא-גבוהה
באירוע הציגה סמסונג את הטלוויזיות החכמות של החברה שיושקו במהלך 2015. הטלוויזיות מסדרת JSxxx מצוידות במסכים קעורים לצד פנלים באבחנת Ultra-HD 4K. על-פי החברה המסכים שלה מסוגלים להפיק תמונה בהירה פי שניים וחצי יותר בהשוואה לטלוויזיות רגילות, תוך שמירה ושחזור צבע נאמנים יותר למקור וזאת על-ידי שימוש בננו-גבישים. כל הטלוויזיות החכמות שסמסונג תשיק ב-2015 יהיו מבוססות על מערכת ההפעלה טיזן (Tizen), מערכת הפעלה בקוד פתוח, שכמו אנדרואיד (Android), מבוססת על לינוקס (Linux). ממשק המשתמש מציע חווית שימוש משופרת עם קלות הפעלה, עיצוב נקי ותגובה מהירה.

סמסונג משתפת פעולה עם אולפני סרטים על-מנת להרחיב את היצע התוכן באבחנה של 4Kץ היא הכריזה באירוע על חבירה לאולפני פוקס המאה-העשרים שימטבו תכנים עבור טלוויזיות UHD, באירוע היה ניתן לראות בשיתוף הפעולה הראשון בדמות השקה מחדש של הסרט 'חיי פיי' בגרסה באבחנה של 4K שמותאמת במיוחד לטלוויזיות UHD, וזאת חלק ממיזם ה-UHD Alliance, הסכם שיתוף פעולה עם יצרניות חומרה ויצרני תוכן.

קרא עוד:  דיווח: סמסונג תציג טכנולוגיה מהפכנית בתחום הסוללות למכשירים ניידים

כמו-כן הטלוויזיה כוללת מנגנון בשם Ultra Clear View, אלגוריתם חדש להשבחת תמונה. לפי החברה גם תוכן נחות יותר, באבחנה נמוכה מ-4K, כמו שידורי טלוויזיה ב-1080P, יראו מצוין בטלוויזיה.

Samsung Smart Speaker

סאונד ב-360 מעלות
בכנס הוצגו גם חידושים טכנולוגיים שהגיעו ממעבדת החדשנות בתחום השמע של החברה, המעבדה, שממוקמת בקליפורניה, שלחה לפורום רמקולים לא שגרתיים – רמקול Omnni-Directional, רמקול אלחוטי בעיצוב ביצה, שמצויד בטכנולוגית Ring Radiator המאפשרת להקרין צליל ב-360 מעלות ולא רק מהחזית כמו רמקולים רגילים. ניתן לחבר מספר רב של רמקולים ברחבי הבית ולשלוט בכל אחד בנפרד.

חידוש נוסף שהחברה הציגה הוא מקרני קול אלחוטיים בעיצוב קעור, המגיעים בגדלים שנעים בין 48 ועד 79 אינץ׳. העיצוב הקעור של הרמקולים משלים את עיצוב המסכים החדש והם נראים טוב ביחד. הרמקולים בעלי 9.1 ערוצים ומגיעים עם יחידת באס ויחידת סאב-וופר אלחוטית.

משרד (מהיר ו)חכם
המשרד גם זוכה לנגיעות של חדשנות ובכנס הוצגו סדרת ה-MultiXpress, סדרת מדפסות רב-תכליתיות למשרד. המדפסות מבוססות לראשונה על מערכת ההפעלה אנדרואיד וכוללות מסך מגע בגודל 10 אינץ׳ המזכיר טאבלט מבוסס אנדרואיד. המדפסות כוללות מספר אפשרויות להפעלה ללא חיבור למחשב ואף משטח NFC Pro המאפשר להדפיס מסמכים שנמצאים בטלפון החכם או הטאבלט, וזאת על-ידי נגיעה בלבד.

החברה ציידה את סדרת המדפסות במעבד במהירות 1 ג'יגה-הרץ, אשר אמור להבטיח עבודה שוטפת ואפשרות של ריבוי משימות, כמו-כן הדגם המהיר ביותר בסדרה מסוגל להדפיס במהירות גבוהה של עד 60 דפים לדקה.

קרא עוד:  מבחן DxOMark: מצלמת Note 10 5G במקום הראשון

מגמת המסכים הקעורים אינה מוגבלת רק אל מכשירי הטלוויזיה והחברה הציגה גם מסכים קעורים למחשבים אישיים, ביחס רחב במיוחד של 21:9, המנצלים באופן מיטיבי את מרחב הראייה הטבעי של המשתמש. המסכים כוללים שתי כניסות HDMI הניתנות לשימוש במקביל – כך שניתן לחבר שתי מקורות וידאו ולהציג אותם זה לצד זה, כך שהמסך הרחב יכול לתפקד, ולהחליף, כזוג מסכים.

שואב-אבק שהוא רובוט
החברה לוקחת צעד אחד קדימה את תחום שואבי האבק הרובוטיים, בעוד ששואבי-אבק רגילים חלשים בהשוואה לשואבים ייעודים, ה-PowerBot VR900 של סמסונג הוא שואב-אבק רובוטי בטכנולוגיית CycloneForce, מנוע ציקלוני בעל כוח יניקה החזק פי 60 בהשוואה לרובוטים מתחרים. מדובר ללא ספק בנתון מרשים, במיוחד בהתחשב בגודלו של השואב שמצליח להיות גדול רק במעט משואבי-אבק רובוטיים מתחרים. השואב מצויד במברשת רחבה במיוחד והיא, לצד כוח השאיבה החזק, מייתרת את הצורך לחזור מספר פעמיים על אותו שטח. השואב כולל מספר רב של חיישנים למיפוי הבית ופעילות אוטומטית אך החברה מאפשרת גם לכוון את השואב באופן ידני באמצעות השלט.Samsung Vacume cleaner robot

מצלמות מקצועיות
בכנס הכריזה סמסונג על ה-NX-500, ממשיכת דרכה של ה-NX-1, מצלמה ללא מראות באבחנה של 28 מגה-פיקסל. המצלמה זכתה לעיצוב רטרו עם גימור עור שחור וחלק עליון מתכתי. היא מצוידת במסך בגודל 3 אינץ׳ המסוגל להתהפך לאחור על-מנת לאפשר צילום-עצמי קל. המצלמה כוללת מספר אפשרויות לשיתוף התכנים באופן אלחוטי באמצעות Wi-Fi, בלוטות׳ או NFC.

ה-NX-500 מצוידת במעבד תמונה DRIMe5 וטכנולוגיית BSI אשר מפחיתים רעש ומאפשרים ליותר אור להגיע אל החיישנים ומשפרים את יכולות הצילום בתנאי תאורה קשים. בחברה ציידו את המצלמה במספר אפשרויות תוכנה לשיפור יכולות הצילום של הצלם – צילום אוטומטי בעת גילוי של תנועה, צילום מהיר תודות למעבד ה-DRIMe5 ואפשרות ליצור סרטוני Timelaps באבחנת UHD.

הכותב נכח בפורום כאורח של חברת סמסונג