כחודש לאחר השקת Surface Hub בידי מיקרוסופט (Microsoft), הציגה חברת סמסונג (Samsung) במהלך תערוכת CES 2018 את הגירסה שלה ללוח עבודה חכם ומשותף – Flip WM55H, לוח חכם במיוחד שמסוגל להראות גם את המוצג במסכי הטאבלטים והטלפונים החכמים של הנוכחים בחדר.

הלוח, שמריץ גירסה מותאמת של מערכת ההפעלה טיזן (Tizen) בגרסה 3.0, מיועד בעיקר לעסקים בהם עוסקים בפרויקטים המצריכים שיתוף פעולה של כמה וכמה אנשים. בניגוד ל-Surface Hub, שהוא למעשה תוכנה שיתופית, ה-Flip הוא מתקן פיזי נייד על גלגלים אשר ניתן להציב בכל חדר ישיבות בחברה.

המשתתפים יכולים לעבוד על המכשיר האינדבידואלי שלהם, בין אם לשרטט עליו, להוסיף הערות וכן הלאה  – ולהקרין באופן סימולטני ואלחוטי, ועם עד 3 משתתפים אחרים לכל היותר, את משטח העבודה שלהם אל הלוח. המטרה היא לחסוך את הצורך בשליחת קבצים זה לזה באמצעות דואר, התקן USB או הדפסה.

וזה עובד גם להיפך – תוכן שמוקרן על Flip יכול להופיע באופן אוטמטי על מסכי המכשירים המחוברים, ומבלי לאבד איכות. ה-Flip מכיל נפח אחסון של 8 ג'יגה-בייט שמספיק לשמירה במקביל של כ-20 דפים רגילים, וניתן גם לבצע בו חיפוש, ואפילו בו זמנית על ידי כל אחד מהמשתמשים. כך, טוענת סמסונג, ניתן לשמור על אופן עבודה רציף בלי הפרעות או הסחות דעת. את התוכן שמוצג במסך ניתן לשמור באופן מקומי במאגר מידע פנימי המוגן בסיסמה.

גודל המסך עומד על 55 אינץ' והוא ניתן להתאמה והגדרה אישית, בין אם בצורה אופקית או אנכית, וניתן גם לכוונן את הגובה שלו בעזרת המעמד המצורף, או לתלות אותו על הקיר.

סמסונג לא ציינה מה מחירו של ה-Flip, אך הודיעה שיהיה זמין בארצות הברית ובאירופה במשך החודש הנוכחי.