שוק הסמארטפונים בעולם גדל, ואתה זה רואים כבר ברחוב. גם הטבלאות לא משקרות ואחרי הסיכומים של הרבעון האחרון (Q3 2012), אפשר לראות כי השוק גדל עוד יותר. 387.3 מיליון מכשירים נמכרו ברבעון זה ומתוכם 155.5 מיליון סמארטפונים. זו גדילה של 32.8 אחוז משנה לשנה בתחום הסמארטפונים שעושים זאת בעיקר על חשבון המכשירים הרגילים, כששוק הסלולר אף ירד ב-1.9 אחוזים.

מי שמוביל (שוב) את השוק היא סמסונג, שרשמה צמיחה גדולה משנה לשנה של 109 אחוזים עם 55.5 מיליון סמארטפונים. אחריה עם נתון הנמוך בחצי היא אפל, עם 26.9 מיליון סמארטפונים שנמכרו ברבעון האחרון. מי שמאבדת את המקום השלישי ברבעון היא נוקיה, שמכרה רק 6.3 מיליון יחידות, וזה כבר ידענו מהדוחות הכספיים שפרסמה החברה בשבוע שעבר. במקומה, תופסת את המקום השלישי היצרנית הסינית ZTE, עם 8.3 מיליון סמארטפונים וגדילה מרשימה של 168 אחוז משנה לשנה. במקום הרביעי גם כן יצרנית הסינית השנייה Hauwei עם 7.6 מיליון סמארטפונים, והסוגרת את רשימת ה-5 הגדולות היא RIM עם 7.4 מיליון מכשירים.

נוקיה אגב ממוקמת במקום השביעי, קצת אחרי LG שהצליחה להתאושש עם גדילה של 22 אחוזים ולפני HTC. היא רושמת ירידה של 83 אחוזים בהשוואה לרבעון הקודם בתחום הסמארטפונים, אך צריך לזכור כי לפניה עומדת השקת ה-Windows Phone 8, שלדברי החברה הם אלו שיעלו את הגראפים בחזרה למעלה. יש לציים כי נוקיה עדיין ממוקמת במקום השני במכירות מכשירי סלולר (ולא רק סמארטפונים), בהפרש לא קטן משאר המתחרות.

קרא עוד:  אופו תציג באופן רשמי מצלמה מתחת למסך בשבוע הבא

פרט לנוקיה, גם HTC וגם RIM רושמות ירידה לא קטנה בשוק בהשוואה לשנה שעברה, כש-RIM ירדה בכ-40 אחוזים ואילו HTC ב-54 אחוזים. זה עדיין יותר נמוך מנוקיה שירדה ב-62 אחוזים.