במהלך השנים האחרונות סמסונג (Samsung) ויריבתה LG הרבו להראות לעולם את היכולת שלהן לייצר מסכים גמישים. בעוד אף אחת לא ממישה את הטכנולוגיה למשהו שבאמת "ניפול מהכיסא" מסחרי, יש כבר מכשירים שחלקכם וודאי כבר משתמש כמו Galaxy S6 Edge ו-LG G Flex, אך בפועל "מכשירים גמישים" כפי שאנו מדמיינים זאת עדיין אין וכנראה גם לא יהיו בזמן הקרוב. אולם, בפטנטים חדשים שהגישה סמסונג  לרשם הפטנטים בארה"ב היא מציגה מספר שימושים לטכנולוגיית המסכים הגמישים בעל מראה הגיוני יותר להפוך למוצרים של ממש.

כך בתרשים הראשון ניתן לראות את מה שנראה כמו טאבלט בעל צורה של צינור עבה שבתוכו מסתתר המסך. כאשר נרצה להשתמש בו, כל שנצטרך הוא לשלוף החוצה את המסך המגולגל ולהניח אותו על משטח.  את הסוללה והלוח האלקטרוני, שאינם מתקפלים, סמסונג תתקין בתוך "הצינור" כאשר המסך יוצר בטכנולוגיית OLED או LCD גמיש.

בתרשים אחר, סמסונג מציגה טלפון חכם אשר מחולק לשניים וניתן לקפל את כל אחד מהצדדים ולהציג גם אלמנטים שונים על המסך. כך הוא יכול לדוגמה להתקפל ב-90 מעלות כאשר צד אחד תוצג המקלדת ובצד שני יוצג יישום תזכורות. בתרשים שלישי, היא מציגה מעין טאבלט המתקפל לשניים לכדי ספר של ממש (שעליו גם שמענו בעבר), אולם שני הצדדים נותרים קשיחים כך שסביר כי אלו יכילו את האלקטרוניקה הדרושה.

סמסונג הציגה בעבר סרטון קונספט המציג את פרויקט המסך הגמיש Yoam במגוון תצורות שונות, אז ייתכן כי לא מדובר רק ברעיונות כלליים ויש דברים בגו.

קרא עוד:  סמסונג ממליצה: סרקו וירוסים גם בטלוויזיות החכמות שלנו

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.