לפי שמועות שהולכות וגוברות, סמסונג (Samsung) מתכננת להשתמש בסדרה חדשה של ערכות שבבים עבור מכשירי הדגל הבאים שלה. הדלפות מספרות כי החברה כבר נמצאת עמוק באמצע התכנון של סדרת Exynos 9. ויותר מכך, כאמור, אם עד לאחרונה הייתה הערכה כי החברה מתכוונת להשתמש ב-Exynos 8895 עבור Galaxy S8 (גלקסי אס 8) ועבור ה-Galaxy Note (גלקסי נוט) הבא, אם בכלל, כעת כבר מסומנת ערכת השבבים החדשה עבור סבב מכשירי הדגל הקרוב.

ניתן להניח שסדרת המערכות על שבב החדשה תנצל גם היא את תהליך הייצור החדש בו משתמשת סמסונג, ליטוגרפיה בגודל 10 ננו-מטר בתהליך FinFET, אבל מה שיותר מעניין הוא שהמערכת אמורה לכלול מודם חדש בשם Shannon 359, והוא מגיע מחברה שכבר סיפקה בעבר ומספקת בהווה לסמסונג את המודמים שלה.

אבל במודם החדש, שתמונה שלו הופיעה באתר myDrivers, ככל הנראה על לוח אם של סמסונג עצמה, יש משהו שונה לעומת המודמים הקודמים: הוא תומך הכל רחבי התדרים של הרשתות הסלולריות, מהישנים ועד החדשים. עד לאחרונה שחררה סמסונג, לשוק האמריקאי בעיקר, מכשירי Galaxy Sx עם מעבד של קוואלקום (Quallcom) מהסיבה של תאימות תדרים, ולשאר העולם את המכשירים שמבוססים על המעבדים שלה. מעתה היא לא תזדקק ככל הנראה יותר למעבדים של השותפה/יריבה שלה.

עדיין לא ברור אם המודם ישולב כתוסף או כרכיב מובנה ב-Exynos 9, וכן מתי יגיע המעבד לשוק, אבל בכל מקרה מדובר בהתפתחות מעניינת.