סמסונג (Samsung) בוחנת סגנון עיצוב חדש למכשירי טלפון חכם מתוצרתה, הכולל תכונת המגרעת מעוררת המחלוקת. העיצוב החדש הוגש למשרד הפטנטים הסיני, לצד עיצוב נוסף המזכיר יותר את מכשיריה הקודמים של החברה.

בשני המקרים, נראה כי סמסונג שואפת לצמצם את מסגרת המסך למינימום האפשרי, תוך העלמת השוליים כמעט לחלוטין. פריט נוסף שנעלם  מהעיצוב הוא חיישן טביעות אצבע ככפתור נפרד, אם כי לא ברור האם בסמסונג מתכוונים להחליף אותו באמצעות חיישן המוטמע תחת המסך, או מערכת זיהוי פנים כדוגמת Face ID של אפל (Apple). דווקא על חיבור אוזניות סטנדרטי לא מוכנים עדיין לוותר בסמסונג, והוא מופיע בבירור באחד העיצובים.

בצדו האחורי, עיצוב המכשיר בעל המגרעת מזכיר מאוד את זה של דגמי iPhone 6 Plus דווקא, עם קווי אנטנה בולטים ומצלמה בעלת עדשה כפולה הממוקמת בצד המכשיר. העיצוב השני דומה יותר לזה של מכשירי Galaxy S8 ו-S9, אם כי כאמור נעדר חיישן טביעות אצבע לצד עדשת המצלמה. כמובן שבשלב זה עוד מוקדם לדבר על דגמי החברה שייהנו מהעיצוב החדש. לא ניתן לפסול לחלוטין את האפשרות כי פרסום העיצובים הללו היא דרכה של סמסונג לבחון את השטח ולנסות להבין את תגובת הקהל לעיצוב בעל מגרעת מסך, באופן מעט אלגנטי יותר מזה שבו בחרה המתחרה הביתית LG.