סמסונג הולכת ומאבדת אט אט את כל הסכמי הייצור שלה עם אפל, שכידוע אחראית על חלקים משמעותיים של מכשיר האייפון. תחילה זה היה ייצור המסכים שעבר לידי חברת LG, וכעת גם המעבד עובר לידי חברה אחרת.

אתר DigiTimes מדווח כי הדור הבא של מעבדי המכשירים של אפל, ה-A6 והדור שלאחריו A7 יהיה מיוצר על ידי חברת TSMC הטיוואנית (או: Taiwan Semiconductor Manufacturing Company), כפי הנראה באמצע שנה הבאה. המעבדים החדשים ישתמשו בטכנולוגיית ייצור של 28 ו-20 ננומטר של TSMC ועל פי הערכות אלו יהיו מעבדים בעלי ארבעה ליבות ומעבד גרפי חזק יותר מהדור הנוכחי.

סמסונג מייצרת כיום את רכיבי ה-iPad 2 וה-iPhone 4 כשבעיקרם הוא מעבד ה-A5 ורכיבי הזיכרון. בשל המצב המדרדר בין יחסי שתי החברות והתביעות ההדדיות על חיקויים, אפל החליטה להפסיק את ההתקשרות עם היצרנית הקוריאנית לפיתוחים עתידיים. חברת TSMC עשתה מאמצים כדי לעמוד בדרישות הייצור של אפל, כאשר כיום היא גם מייצרת במקביל עבור חברות מכובדות אחרות כמו Qualcomm ו-Nvidia ולמרות זאת, עליה להוכיח לאפל כי היא מסוגלת לעשות זאת, בלי טעויות. (מקור)

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.