פרט נוסף מתגלה היום על מכשיר הדגל הבא של סמסונג (Samsung), ה-Galaxy S6, שאמור להיחשף בחודש מרץ במהלך תערוכת MWC. לפני כשבוע צצו שמועות ברשת על כך שהחברה שוקלת לוותר על שימוש במערכת על שבב Snapdragon 810 של קוואלקום (Qualcomm), או לכל הפחות להפחית את כמות המכשירים שיהיו מבוססים עליו, וזאת עקב התחממות יתר שהתגלתה בתהליך ייצור השבב, בעיה שגרמה לעיכוב רציני ביכולת האספקה שלו. כעת, לפי דיווח בבלומברג, היצרנית הקוריאנית צפויה להפסיק לחלוטין להשתמש במערכת הזו ולהשתית את כל טלפוני ה-Galaxy S6 על מעבדי ה-Exynos הנוכחיים שלה.

שבב ה-Exynos הנוכחי הוא ה-Exynos 7 Octa, והוא כבר נמצא בשימוש ב-Galaxy Note 4. גרסה זו אמורה לצרוך פחות אנרגיה ולהוביל לביצועים מהימנים ומהירים יותר לעומת השימוש ב-Snapdragon. ה-Exynos, לפי הדיווחים, ישתלב טוב יותר ברשת ה-LTE Cat. 9 שסמסונג כעת מייצרת לעצמה, והמפעל החדש שמקימה החברה ליד סיאול אמור להיות מסוגל לייצר עשרות מיליונים שבבים ללא בעיה. יחד עם זאת, ידוע שה-Snapdragon 810 אמור לתמוך בקידוד והזרמת וידאו באיכות של 4k, וטרם ידוע עם השבב של סמסונג יוכל להגיע לאותם הישגים.

Galaxy S6, כאמור, צפוי להיות מוצג ב-MWC בשתי גרסאות – גרסה בעלת גוף מתכתי וגרסה בעלת מסך קעור. בנוסף אמורה להציג סמסונג גם קולקציה של שעונים חכמים חדשים שינסו להתחרות בשעון החכם של אפל (Apple), שאמור לצאת לשוק באותה תקופה. עוד פרטים על ה-Galaxy החדש – כאן.