תלונות גולשים פורום הרשמי של סמסונג מעלה תמונה מדאיגה: קומץ צרכנים בעלי מכשירים של החברה, כולל בעלי מכשירים חדשים יחסית כמו Galaxy Note 8 ,Galaxy S9 ו־Galaxy S9 Plus, התלוננו כי המכשיר שולח הודעות ותמונות לאנשי קשר אקראיים.

משתמש Reddit אף טוען כי במקום לשלוח תמונה אחת, האפליקציה שלחה את כל גלריית התמונות שלו לאיש קשר באמצע הלילה, בעת שישן. החלק המפחיד יותר הוא שגם לאחר שנשלחות הודעות, המכשיר לא משאיר זכר לשליחה, כאילו לא הייתה. כלומר, תמונות נשלחו לאיש קשר אקראי, ולבעל המכשיר אין יכולת לדעת זאת.

הבעיה כך נראה, מתרחשת רק באפליקציית ההודעות של סמסונג וכי הגורם לתקלה הוא באג בין אפליקציית ההודעות לבין תקן ה־RCS (ר"ת Rich Communication Services) החדש, שמטרתו לשפר את ממשק ה-SMS המיושן עם תכונות חדשות.

התקלה מתרחשת בעיקר בארה"ב ובפרט לבעלי מכשירים ברשת הסלולר האמריקאית T-Mobile. סמסונג מסרה בתגובה לדברים: "קיבלנו את הדיווחים בנושא, אנחנו מודעים אליהם והצוותים הטכניים שלנו בודקים את זה. לקוחות מודאגים מוזמנים ליצור איתנו קשר דרך שירות הלקוחות שלנו".

מה ניתן לעשות?

כרגע, עד שיגיע תיקון רשמי, ישנן שתי אפשרויות: האחת, ביטול הגישה של אפליקציית ההודעות לאחסון המכשיר, על ידי בחירה בהגדרות > יישומים > הודעות > הרשאות > ביטול האופציה 'אחסון'. השנייה, לעבור לאפליקציית הודעות אחרת, כמו Android Messages מבית גוגל (Google).