סמסונג (Samsung), יחד עם ההשקה של מכשירי ה-Galaxy S20, תציג גם כמה תכונות חדשות וזה די צפוי כנראה. אחת מהן, כך חושף האתר XDA Developers, היא Quick Share – התשובה של סמסונג לתכונת שיתוף הקבצים האלחוטי של אפל (Apple) העונה לשם AirDrop.

עדיין לא ברור בדיוק באלו מכשירים אמורה התכונה החדשה לתמוך, מעבר למשפחת ה-Galaxy S20 כמובן, אבל העיקרון פשוט והוא לאפשר העברת קבצים מהירה בין שני מכשירים תומכים שקרובים זה לזה, ומבלי להסתבך יותר מדי. זו תהיה עוד אפשרות שיתוף שתופיע עבור תמונות וקבצים אחרים, וברגע שיהיה כאמור מכשיר תומך קרוב, הוא יופיע ברשימת השיתופים האפשריים וכל מה שיהיה צריך זה לחיצה אחת בודדת.

לפי הניתוח של קובץ ה-APK ניתן יהיה לבחור האם לראות את כל אלו שיש להם מכשירים תומכים או לבחור רשימה מסוננת ומצומצמת המבוססת על רק מי שמחובר לשירותים של סמסונג ומחשב ל-'איש קשר'.

יש בכל זאת היבט אחד שונה על פניו והוא האפשרות להעלות קבצים באופן זמני לענן של סמסונג, בנפח של עד 2 גיגה-בייט ליום, כשכל העלאה יכולה להיות בנפח מרבי של 1 גיגה-בייט. את הקבצים הללו ניתן יהיה להוריד לכל מכשיר במשפחת ה-Smart Things של סמסונג לאחסון מקומי ולשימוש.

כאמור, עדיין לא ברור מה יהיה ההיקף של התכונה החדשה, כי לפי הבדיקה של XDA Developers, השינוי אינו חלק מהממשק של סמסונג, UI 2.0 ומטה – אולי הוא ישולב בגרסה חדשה יותר של הממשק?

קרא עוד:  לנובו מאשרת: טלפון משחקים ראשון של מותג Legion בדרך עם Snapdragon 865

בכל מקרה מדובר כאמור בפיתוח שמזכיר יותר מכל את AirDrop וגם את Nearby Sharing – לשעבר Fast Share – שגוגל מפתחת בעצמה, וכן השירות עליו עובדות שאומי יחד עם ויוו (Vivo) ואופו (Oppo).