חברת סמסונג (Samsung) מעדכנת בימים אלה את מכשירי ה-Galaxy S6 ו-Galaxy S6 Edge לגרסת האנדרואיד מרשמלו, שהושקה כזכור לפני כארבעה חודשים, זמן רב לכל הדעות אולם היא כעת נחשפת הסיבה לכך: סמסונג עבדה על שני פיצ'רים חדשים שיהיו זמינים במכשירים הניידים שלה, אשר מבוססים ובנויים על הקוד הפתוח של אנדרואיד, ולכן לא רצתה לעדכן את מכשיריה עד שהם לא יהיו מוכנים.

הפיצ'ר הראשון מכונה Internet 4.0 והוא למעשה עדכון לדפדפן המובנה שלה. חלק מהעדכון היה לאפשר בו חוסם פרסומות, והחלק השני הוא Secret Mode שמשמעותו הוא גלישה אנונימית מאובטחת יותר. בנוסף לכל הפיצ'רים הרגילים של מניעת היסטוריה, קבצים זמניים וקבצי Cookie, המוד החדש של סמסונג יאובטח באמצעות חיישן טביעת האצבע, ואף יאפשר להוסיף סימניות לחלון הגלישה האנונימי, אשר יאוחסנו במקום בטוח ומוצפן.

הפיצ'ר השני הוא Cross App ומשמעותו אינטראקציה טובה יותר בין האפליקציות המובנות של סמסונג עצמה. כך למשל יהיה ניתן לפתוח לינק שנשלח באמצעות SMS בתוך אפליקציית ההודעות עצמה ומבלי לעבור לאפליקציית הדפדפן, צפייה בסרטונים וכן הלאה. סמסונג מאפשרת זאת כבר עם כמה אפליקציות צד ג', וכעת הפיצ'ר מגיע גם לאפליקציות שלה עצמה.

MarshmallowOS Galaxy s6

מכשירי Galaxy S6 ו-Galaxy s6 Edge כבר החלו לקבל את העדכון האנדרואיד 6.0 בעולם ובחודש הבא בישראל, אם כי ההערכות טוענות ש-Galaxy Note 5 ו-Galaxy S6 Edge Plus יעודכנו אף הם יחסית מהר.