בחודשיים האחרונים מאז שהושק ה-Galaxy S9 (גלקסי אס 9) בעולם, הצטברו יותר ויותר תלונות על תקלה עיקרית ומשונה הגורמת לניתוק או השתקת השיחה במהלך קיומה. סמסונג (Samsung) כעת מגיבה לראשונה ומודיעה כי תשחרר תיקון לבעיה.

התקלה, הקיימת גם בדגם +Galaxy S9, גורמת להשתקת השיחה למספר שניות, יש האומרים לשניות בודדות ויש המתלוננים כי ההשתקה היא לזמן של כחצי דקה ויותר מכך עד כדי ניתוק השיחה. לפי המשתמשים בפורום XDA, התקלה מתרחשת הן ברשתות דור 3 או דור 4 וכי ככל הנראה אינה קשורה לכיסוי הרשת הסלולרית או מיקום המשתמש בעת ביצוע השיחה, אך כן רוב התלונות הן מבעלי גרסת ה-Exynos הנמכרת באירופה ובישראל.

בפורום התמיכה בפולין ענה נציג החברה כי הם מודעים לבעיה וכי כרגע סמסונג פועלת לאבחונה כדי לספק פתרון מהיר. עם זאת, לא ברור לעת עתה מתי התיקון המיוחל יגיע: "התאריך שבו התיקון ישוחרר עדיין לא ידוע. כאשר יהיה לנו מידע חדש אנו נודיע באמצעי התקשורת." אמר הנציג.

תקלה זו מצטרפת לבעיות אחרות שנתגלו ב-Galaxy S9 כמו חיישן טביעות שאינו מגיב ובעיות בתצוגה במצבים מסוימים. לחלק מאלו הוציאה סמסונג תיקון שכבר הופץ למשתמשים ולשאר כמו גם לבעיית הניתוק היא צפויה להוציא עדכון נוסף בקרוב.

עוד על תקלות של S9 וכיצד לפתור אותן.