לאחר ששלחה הזמנות לאירוע ה-Unpacked השנתי שלה שעתיד להתקיים ב-3 לספטמבר, ביקשה סמסונג ממקבלי ההזמנות שלא לפרסם אותן מסיבה לא ידועה. נראה שבחברה רצו להפוך את ההזמנה למעניינת יותר, וכך בדיוק עשו בהזמנה החדשה לאירוע – שלא משאירה הרבה מקום לדמיון.

בהזמנה החדשה מופיע חלון הפעולות המהירות (Air Command) שנפתח בעת לחיצה על הכפתור על עט הסטילוס, המהווה חלק בלתי נפרד מסדרת מכשירי ה-Galaxy Note של סמסונג, ומתחתיו כתוב "Note the Date" (סמנו את התאריך), כך שניתן בבירור לנחש איזה מכשיר יוצג שם. עוד מצויין בהזמנה כי האירוע ייערך בשלוש ערים מרכזיות בעולם: ברלין, בייג'ין וניו יורק, שלוש מהשווקים החזקים ביותר של החברה כיום.

בדיווחים נאמר כי סמסונג מתכננת למעשה שהשקת המכשיר תתרחש כבר ב-15 לחודש, כשבועיים לאחר ההכרזה. המועד המדויק יותר הוא בין ה-15 עד ה-28, כך עולה ממסמך פנימי של סמסונג שדלף לרשת.

ל-Galaxy Note 4 צפוי להיות מעבד חזק ומהיר יותר ואולי כמה מתכונתיו הבולטות של ה-Galaxy S5, כגון קורא טביעות האצבע ומד הדופק שנמצא בגב המכשיר, אך מה שמעניין את כולם הוא גודל המסך, שמאפיין בדרך כלל את מכשירי סדרת ה-Galaxy Note. עד כה, המסכים בסדרת ה-Galaxy Note גדלו ב-0.2 אינץ' מפעם לפעם, כאשר נעצרו ב-5.7 אינץ' ב-Galaxy Note 3. אם להמשיך בסטטיסטיקה, גודלו של מסך ה-Galaxy Note 4 צפוי להיות 5.9 אינץ', אם כי השמועות אומרות שהמסך יישאר זהה לזה של ה-Galaxy Note 3 אך הרזולוציה תגדל לכדי 2560×1440 פיקסלים. מעניין יהיה לראות כיצד תגיב אפל (Apple) למהלך הזה ואם אכן תחשוף מכשיר iPhone עם מסך בגודל 5.5 אינץ' באירוע שצפוי, על פי השמעות, להתקיים מספר ימים לאחר מכן – ב-9 לספטמבר.