הגילוי של נשאי נגיף הקורונה (Coronavirus) בדרום קוריאה במידה הולכת וגוברת מתחיל להשפיע גם על הייצור במדינה, ואחת הראשונות לסבול מכך היא סמסונג (Samsung). היא נאלצה לסגור את אחד ממפעלי הייצור שלה במדינת האם לאחר שאחד העובדים שנבדקו התגלה כנושא את סמנני המחלה. בסמסונג מיהרו להודיע הודיעה שמדובר בסגירה זמנית, והיא מקווה שהמפעל יחזור לעבודה מלאה כבר השבוע, לאחר שהעובדים שהיו במגע עם החולה יהיו בהסגר ובריאותם תנוטר בעקביות.

המפעל ממוקם בעיר גומי שבמרכז דרום קוריאה פחות או יותר. זהו אחד ממפעלי ייצור הטלפונים החכמים שלה, ודרך כלל מדובר בטלפוני הצמרת המיועדים לשוק המקומי בעיקר. לפי סמסונג ההשפעה של הסגירה קטנה יחסית נכון לעכשיו.

בנוסף המפעלים האחרים של סמסונג בדרום קוריאה אינם מושפעים מגילוי הווירוס, וכן רוב מפעלי הרכבת הטלפונים שלה נמצאים בווייטנאם ובהודו, כך שלטענתה ההשפעה תהיה מזערית.

כזכור אפל (Apple) כבר הכריזה על צפי לבעיות אספקה של מכשירי iPhone בגלל העצירה הזמנית של קווי הייצור וההרכבה בסין.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.