עוד לפני בכלל שהוכרז, או שקיבלנו עליו פרטים ראשונים, מחשב ה-Chrombox הראשון כבר נחשף בוידאו ראשון. זהו המחשב של סמסונג, שקיבל את השם הלא-מקורי Samsung Chrombox והוצג לראשונה בתערוכת CES בתחילת השנה. המחשב קטן מימדים מסוג נט-טופ ממוצע ומיועד להביא את מערכת ה-Chrome OS לכל מקום – ולא רק בנטבוקים.

גודלו כגודל ה-Mac Mini והוא מעוצב באופן מנימליסטי, בעל זוג חיבורי USB קדמיים, ויציאות DVI, USB, HDMI מאחור. הוא מריץ את מעבד ה-Intel Celeron B840 הפועל בתדר 1.9GHz לכל אחת מזוג הליבות שלו, מכיל 4GB של זיכרון DDR3 וכרטיס גרפי Intel HD Graphics 3000. ה-Crombox מאפשר גם תקשורת אלחוטית WiFi ואופציה ל-3G, הוא מכיל אחסון 16GB SSD ו-6 יציאות USB.

את המערכת של גוגל כבר הספקנו להכיר, ולמרות ההיענות החלושה במכירות למחשבי ה-Chrombooks השונים, בגוגל נחושים להכניס את ה-Chrome OS גם למחשבים ביתיים אשר יספקו צרכים בסיסיים ופעולות שיבוצעו רק דרך הדפדפן ושירותי הענן. מחירו יעמוד על $330 וצפוי לצאת בחודש הבא. הסרטון בהמשך ורק נזהיר כי הוא מעט משמים.

פורסם באתר THspot.co.il

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.