בעוד כשלושה חודשים ימלאו 10 שנים גם לסדרת ה-Galaxy (גלקסי) של סמסונג (Samsung) שהטלפון החכם הראשון ששויך אליה הוכרז באפריל 2009. לכבוד חגיגות העשור פרסמה סמסונג תזכורת לכמה מציוני הדרך ההיסטוריים שלה בתחום הסלולר – שממש לא התחילו בעידן הטלפונים החכמים.

החברה מציינת כי עוד הרבה לפני עידן המגע והאפליקציות היא היתה בחזית הטכנולוגיה. כך, לפני 20 שנה היא כבר שחררה טלפון סלולרי בגוף של מצלמה דיגיטלית עם חיישן 10 מגה-פיקסל, שמעבר ליכולות הצילום כלל גם תמיכה בקליטת שידורי טלוויזיה בתקן DMB, שנמצא בשימוש בעיקר בקוריאה. מכשיר נוסף שהוציאה סמסונג באותה שנה היה טלפון סלולרי זעיר המשולב בשעון יד, שאמנם היה מכוער ומסורבל למדי אך נחשב לאחד מראשוני המכשירים הלבישים.

ב-2002 הציגה החברה את הטלפון הראשון עם מסך Active Matrix LCD, שיורשו, AMOLED, הפך את סדרת ה-Galaxy לייחודית בנוף הטלפונים בזכות הצבעים העשירים והשחור המוחלט.

כאמור, ב-2009 הושק Galaxy I7500, טלפון שרוב צידו הקדמי הוא מסך מגע ומריץ את אנדרואיד 1.5, ושנה אחריו נפתח העידן של סדרת Galaxy S, שהיתה המתחרה הראויה הראשונה ל-iPhone.

סדרת Galaxy S (משמאל לימין): Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S4, Galaxy S5, Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Plus, Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Galaxy S8, Galaxy S8 Plus, Galaxy S9, Galaxy S9 Plus

ב-2011 השיקה סמסונג תת-סדרה נוספת, Galaxy Note, עם מסך בגודל 5.3 אינץ' וה-S Pen. התגובות היו מעורבות, בשל העובדה שבאותן שנים קטן יותר היה נחשב לטוב יותר, אך הסדרה הפכה ללהיט מיידי, והכשירה מגמה הפוכה של הגדלת המכשירים שהחלה מאז ועד היום לא ממש עצרה.

עם זאת, סמסונג המשיכה לחפש דרכים להגדיל את המסכים בלי להגדיל את המכשירים עצמם: בספטמבר 2014 היא הציגה את מסך ה-Edge ב-Galaxy Note Edge, שצד אחד שלו היה חסר שוליים לחלוטין. שנתיים וחצי אחר כך, בתחילת 2017, היא הציגה את Infinity Display ב-Galaxy S8, שלא הסתפקה בביטול השוליים הצידיים ודחקה גם את השוליים העליונים והתחתונים.

החברה מבטיחה להמשיך לחדש בשנים הבאות, ומזכירה שכבר השנה היא מתכוונת להציג טלפון ראשון עם מסך Infinity Flex מתקפל. בנוסף, היא מתכוונת להציג השנה מכשירי דור 5, וכבר עובדת עם חברות תקשורת ברחבי העולם להתקנת רשתות סלולר בתקן החדש (שעדיין לא נקבע רשמית) שיאפשר תקשורת מהירה מאי פעם.