סמסונג הודיעה כי היא לא תשיק את מחשב הטאבלט החדשה שלה, ה-Ativ Tab המבוסס על Windows RT בארה”ב. בכיר סמסונג, מיק אברי (Mike Abary) האחראי על תחום הטאבלטים והמחשבים בארה”ב אמר ל-CNet כי לחברה אין כל תוכניות לשחרר את ה-Ativ Tab אחרי קבלת משוב שלילי משותפים ומשווקים, דבר ששכנע את החברה כי אין דרישה גבוהה ל-Windows RT בשוק.

בעיה נוספת לדברי סמסונג הוא המחיר. היצרנית הקוריאנית טוענת כי כדי לשמור על מחיר מחשבי ה-RT נמוכים, היא נאלצת לעשות לא מעט וויתורים. הבעיה כאן היא כמובן, שמדובר במעבדי ARM הזולים יותר מאשר x86, אולם מחיר המערכת ושאר הרכיבים נשארו יקרים.

זונחים את RT
בשורה זו מגיעה לאחר שגם HP וטושיבה החליטו לוותר על Windows RT בחודש אוגוסט האחרון. אז אמרה טושיבה כי היא החליטה לוותר על כניסה לשוק זה בשל הזמן הלחוץ בו היא לא תספיק לפתח בזמן מכשיר טאבלט להשקה. תשובה תמוהה משהו. ב-HP היו יותר כנים ואמרו כי הם לא רואים שהמערכת של מיקרוסופט מסוגלת להתחרות עם שאר הטאבלטים שבשוק, זאת בשל העובדה כי מיקרוסופט השיקה מחשב טאבלט משל עצמה וכן מחירים הגבוהים של עלות הרישוי למערכת.

ה-ATIV Tab של סמסונג מגיע עם מסך מגע 10.1 אינצ' 1366×768 ובעובי של 8.9 מ”מ, רץ על מעבד ARM כפול ליבה 1.5GHz על גבי מערכת ה-Windows 8 RT. לטאבלט מצלמה אחורית 5 מגה פיקסל, 2 מגה פיקסל קדמית, תקשורת WiFi, Bluetooth 4.0 ו-NFC, זיכרון פנימי 32/64GB וחריץ microSD. הסוללה בת ה-8,200mAh אמורה לספק כ-9 שעות הפעלה.

קרא עוד:  לא רק שואבים: רונלייט השיקה קולקציית מוצרים של Jimmy לכל הבית
>> ארכוס חושפת סדרת טאבלטים מוזלים Titanium ב-CES 2013, החל מ-$120
>> Razer מציגה טאבלט גיימינג מבוסס Windows 8 עוצמתי במיוחד