חוקרים בסמסונג (Samsung Electronics) הודיעו כי הם הצליחו לפתח טכנולוגיה חדשה המסוגלת להכפיל את קיבולת הסוללה באותו שטח נתון.

לדברי החברה, הם הצליחו לעשות זאת על ידי הפקת חומר קתודת סיליקון בעל צפיפות אנרגיה גבוהה יותר בסוללות הליתיום אשר יורכב משכבות כפולות, כך היא תצליח להתגבר על המגבלות של החומר הקיים ולהכיל יותר הספק באותו השטח בלי לשנות את מבנה הסוללה המוכר והסטנדרטי הקיים במכשירים חכמים וגאדג’טים שונים.

יתרה מכך, תוחלת החיים של הסוללה הממוצעת נחלשת עם הזמן, במיוחד בפריקות והטענות מרובות, אך החוקרים טוענים כי עם הפיתוח החדש גם ביצועי הסוללה יהיו טובים יותר לאורך זמן, כך שאלו יחזיקו מעמד רב יותר במשך שנות חייהן.

בחברה מצפים כי פריצת הדרך בפיתוח הסוללה החדשה יהיה גורם האחראי לאספקת הספק גבוה לא רק למכשירים הניידים שלנו, אלא במיוחד לתעשיית הרב אשר מחפשת פתרונות חדשים כדי להאריך את זמן השימוש ברכב ולהפחית את עלויות התחזוקה היקרות. הפיתוח עדיין לא הסתיים, וסוללות מסחריות, אם בכלל, יגיעו לשוק רק בעוד מספר שנים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.