למרות הבעיות הרבות בהשקת Galaxy Fold, סמסונג (Samsung) מאמינה כי הביקוש למכשירים מתקפלים דווקא גבוה מהמצופה. היא אף צופה כי כבר בשנה הבאה היא תוכל למכור 5-6 מיליון יחידות של דגמים כאלה, כך מדווח העיתון הקוריאני Electronic Times.

לפי העיתון, החברה האמינה במקור שתוכל למכור ב-2020 כ-10 מיליון יחידות של טלפונים מתקפלים, אך הורידה מעט את הציפיות. ועדיין, המספר הזה הוא יותר מפי עשרה מהצפי למכירות ה-Galaxy Fold ב-2019.

עם זאת, אנליסטים צופים קשיים בתחזית של סמסונג: לפי DSCC, ב-2020 יימכרו בעולם רק 4-5 מיליון טלפונים מתקפלים, כאשר בתוך המספר הזה כלולים גם מתחרים של סמסונג, כמו Mate X של וואווי (Huawei), שצפוי לצאת בקרוב. חברת HIS Markit פסימית עוד יותר, וצופה מכירות של רק 3 מיליון טלפונים מתקפלים ב-2020 – כך שלפי התחזית שלה, לפחות מחצית מהיחידות שמתכננת סמסונג לייצר יישארו ללא קונים.

עוד לפני שתוכל סמסונג לייצר את הכמות המדוברת היא תצטרך להשקיע ממון רב במפעליה בווייטנאם, שכן כרגע אין להם יכולת לעמוד בקצב הייצור הדרוש למיליוני מכשירים מתקפלים בשנה. הדבר נכון במיוחד לרכיב הקריטי ביותר למכשירים – המסך המתקפל, שייצורו יקר ומורכב. דגמים מתקפלים נוספים שתכננה החברה, כמו טלפון עם קיפול אנכי וטלפון שהמסך שלו מתקפל החוצה, בדומה ל-Mate X, עשויים להידחות ל-2021.

עם זאת, הצפי הוא שב-2021 כבר יימכרו בעולם כ-10 מיליון מכשירים מתקפלים. גורם בענף אמר לאתר כי הירידה בביקוש למכשירי פרימיום תוביל לכך שמכשירים שונים באופן קיצוני יהיו הדרך היחידה של חברות כמו סמסונג להמשיך למכור מכשירים יקרים יותר.

קרא עוד:  וואווי וסמסונג ראש בראש במכירות הטלפונים המתקפלים